Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dle čeho dnes vybírat smartphone?

Dobrý večer,
potřeboval bych poradit ohledně smartphonů. Dnes jsou jich tisíce, plno značek, a tak dále. Ne, že bych se vůbec nedokázal orientovat, ale přeci jen vše nevím.
Asi hned na začátek bych možná hleděl na značku. Jaká je dnes značka, která vydrží "konstrukčně - naposledy se mi rozpadl SE st15i"? Ve značkách mě nejvíce mate HW výkon. Vezmeme - li například Alzu, když v ní zadám požadavky na HW, a potom nastavím řazení podle ceny od nejlevnějšího, tak nejdříve přicházejí (Huawei, Prastigio, ZTE, Sencor...) některé s poměrně vysokým výkonem, až teprve potom se začínají objevovat značky (Sony, Samsung...)
Ale ti již mají v poměru slabší výkon, jak to? Je snad HW kvalitnější, nebo se platí značka a je to šunt?
U těchto značek (Sony, Samsung...) čehož jsem si všiml je popsaný HW, tudíž u procesoru není napsaná jen frekvence, ale taky co to vlastně je, tedy kupříkladu Qualcom atd...

A co výkon? Na co zejména hledět pří výběru smartphonu dle HW? Případně na co hlavně hledět při výběru smartphonu?

Děkuji

Toho deleni na ruzne parametry je spousta.

Zacit muzes od operacniho systemu - momentalne Android, Windows Phone, nastupuje Firefox OS, do konce roku by mel byt k dispoozici OS Sailfish a asi v pristim roce by mohly prijit Ubuntu Touch a mozna i Tizen. OS je pevne svazany s hardwarem, protoze obvykle vyrobce zkonfiguruje hardware jen pro jeden system - ovladace, se kterym ten telefon pak dodava.

Jak uz tu bylo receno, minimalne Android potrebuje k bezproblemovemu behu 1GB RAM (je to asi neco jako kdyby si dal do PC 4GB RAM).

Co se tyka znacek, tak ano priplacis si za znacku pomerne vyrazne. Nejvic je to videt u Sony, jejiz telefony se radi k tomu nejhorsimu, ale jsou jedny z nejdrazsich. O neco hure jsou na tom absolutni cinsky noname a Sencor a podobny. Mozna nekde na urovni Sony spis nad je Huawei, Prestigio, LG. O radu vys bych zaradil ZTE a dalsi cinsky u nas ne moc znamy znacky jako je moje Jiayu, UMI a dalsi. Uplne nahoru bych dal HTC, Samsung, Xiaomi, Lenovo.

Urcite to neni jenom o znacce, ale hodne se lisi i jednotlivy rady, tady je urcite priklad HTC a Samsung, kteri maji obcas predevsim v nizsich radach dost hrozny telefony, zalezi jak se jim ten konkretni typ povedl. S tim souvisi to, ze dost casto to neni ani tak o vadnem hardware (vyjimka je Sony), ale o nevyladenosti Androidu, se kterym se dodavaji. Potom je dobry, kdyz se takoveho nevyladeneho telefonu chytnou nejaci dobrovolnici jako je napriklad skupina a dnes uz firma CyanoGenMod a vydaji vlastni firmware (upravenej Android), tim muzou kvalitu telefonu posunout o tridu vejs. Takze je dobry si tohle zjistit uz pred koupi, pokud to neni uplna novinka.

Jinak hlavni rozdeleni je asi na procesory: Samsung (Exynos), Qualcomm (Snapdragon), Mediatek, Huawei (HiSilicon K3V2), Broadcom, Intel (Atom), NVidia (Tegra).
Tady je to jako u PC, zadna firma (respektive ty vetsi) nedela jeden procesor, ale jako mas core i3, i5, i7, tak tady to mas stejny, akorat, ze toho je vic. Ty cipy (procesory) se delaji vetsinou jako SoC, teda je tam integrovanych vic veci dohromady, napriklad urcitej grafickej cip proste neoddelitelne patri k urcitymu procesoru, takze pokud jde o herni vykon, tak obvykle nejvykonejsi procesor urcite firmy ma i nejvykonejsi grafiku.

Co se tyka frekvence procesoru a poctu jader, na obojim nezalezi, zalezi na celkovem vykonu, zase jako u PC. Treba Mediatek MTK6577 je dvoujadrovej a vykon nic moc, ale Mediatek MTK6589 je ctyrjadrovej a vykon patri k tomu lepsimu co je k dispozici a zaroven je MTK6589 hodne levnej, dokonce levnejsi nez ten MTK6577, protoze Mediatek dokazal rapidne snizit vyrobni naklady, tim padem pomer cena/vykon je Mediatek neprekonatelnej. Naopak absolutni spicka jsou Qualcomm Snapdragon S600 a S800, obecne je Qualcomm drazsi, ale jsou s vykonem na spici.

Pri vyberu bych se ridil recenzema a informacema na webu, kterych je dostatek, na wiki jsou treba popsany i jednotlivy rady procesoru, chce to proste nastudovat nebo si muze nechat poradi na poradne. :-)
Neni to ale zdaleka tak prehledny jako u PC, sam jsem se spalil, kdyz jsem poridil Huawei Honor 2, kterej je naprosto nepouzitelnej, ale ty informace jsem proste na netu nenasel. Nasel jsem je az po koupi, mozna teprve tou dobou zacalo prosakoat, ze Huawei absolutne nezvlada zkonfigurovat Android (podobne jako LG) a od nich brat jenom modely, ktere maji nejakou komunitni customROM, coz bohuzel u tohohle telefonu neni, takze se neda pouzivat a zatim ho mam strcenej v supliku a doufam, ze jeste nekdo neco udela. :-/

Abych byl objektivni, tak jeste muzes poridit Nokii s Windows Phone 8, kde to mas vsechno od Microsoftu a sice na jednu stranu zadna slava, ale na druhou stranu ani zklamani, protoze jedna znacka jeden system na vylozenej odpad nenarazis. (Ale vyhni se starsim Nokiim s Windows Phone 7, to je odpad, ze ani ten nejhorsi Android neni ani z poloviny tak spatnej, Microsoft to spacal na rychlo a vybudoval si ve smartphonech hrozne spatnou povest, proto ma ten na trhu ani ne 5% a na Androidu mas mnohem vic aplikaci a obcas i hodne velky firmy delaj svuj soft jen pro Android i iPhone, takze pak s WP ostrouhas.)

Pak je jeste uplne mimo iPhone, ale to mas jako v pocitacich iMac, to je proste pro jiny lidi.

Já Vám mnohokrát děkuji za tento příspěvek. Řídil jsem se Vašemi radami a ještě něco hledal. Abych řekl pravdu, nyní vlastním Nokii 3110c. Vystačím si, ale přeci jen mě to láká přejít na nějaký smartphone. Zároveň ale nechci utratit tucet tisíc za nějakou Nokii, či snad iPhone. Android je mi nejbližší, už jen svým prostředím. Co byste řekl na tyto kousky? Mají dobré hodnocení, 1 GB RAM a quad-core. Myslím, že v této cenové relaci snad není smartphone s vyšší RAM.

zte-blade-v-black-d485556.htm

http://www.alza.cz/gigabyte-gsmart-aku-a1-quad-cor e-cerny-d455670.htm

Jen mi prosím ještě pověste, proč u některých kusů píší velikost uživatelské paměti (XX) a u některých velikost ROM (XX)?

Děkuji

Pozor na pojmy:
ROM - Velikost paměti na systém, většinou je to 1-2GB z uživatelské paměti, prostě uložiště telefonu, dnes už se ten pojem moc nepoužívá
RAM - Operační paměť
Uložiště telefonu - Dělí se na prostor pro systém, prostor pro aplikace a prostor pro vlastní soubory. Já mám na svém telefonu cca 2GB na systém, 1GB na aplikace a 1GB na vlastní soubory (v podstatě druhá SD karta).

Z těch dvou bych bral ZTE, ZTE jsou takové komunitní telefony a jak říkal Redmarx, vycházejí na ně komunitní ROMky (firmware, neplést s systémovým uložištěm), takže kdyby ti Android od ZTE nevyhovoval, můžeš si tam nahrát jiný.

Za root ztrata zaruky nehrozi, hrozi, ze se budes muset hadat a vyhrzozovat soudem. Protoze jsi jednoznacne v pravu, tak az na soud to vyrobce dojit nenecha. Za root muzes prijit leda o zaruku na software, ale pokazeni hardwaru rootem ti nikdo nedokaze, je to nesmysl, proto zaruku na hardware ztratit nemuzes. Pokud si foun pri nahrani customROM briknes a uz ho nezapnes, zaruka se na to samozrejme nevztahuje, ale to je asi tak jedinny pripad.

Root je v podstate nutnost, pokud chces telefon efektivne pouzivat se vsema moznostma, ktere se nabizi. Napriklad personal firewall (to jest nastaveni aplikacim pristup na net) nebo blokovace reklam bez rootu nejdou. Jak pise albru123 o rozdeleni pameti telfonu, tak casto prave ma telefon zbytecne velkou pamet na system a data a vnitrni uloziste maji malo prostoru. S rootem treba lze nektere aplikace presunout do systemu a vyvadet s tim podobny veci, taky si telefon muzes znefunkcnit, samozrejme to pak jde obnovit pres recovery a nahrani ROM.

Moje cinske Jiayu melo root uz od vyrobce, protoze proste cinani nejsou idioti, zatimco Huawei dela nejen s rootem desny vofuky, treba maji telefony od Huawei zamknutej bootloader, takze dalsi problem pro nahravani customROM.

---

Urcite procist vlakna k predvybranemu typu na androidforu.

Takhle na prvni pohled se mi v te nizke cenove relaci ten ZTE Blade V taky libi.

Blade V nema zrovna silnou grafiku na hry, takze jako o hernim mobilu o nem urcite premyslet nelze. Na druhou stranu je cenove zajimavy a po strance HW nevypada spatne. Grand X In je parametrove radove silnejsi, ale je to x86 a tak spousta her nebude fungovat, protoze s telefonem nebudou kompatibilni. Celkove pokud by to nemel byt herni telefon vypada velmi dobre, ale ta cena na Alze se mi zda o tisicovku ustrelena, kdyby byl levnejsi, tak s nim nemam problem, tohle je ale fakt moc.

Já koukám na to, co na tom budu chtít provozovat (u mě hlavně psaní a čtení), takže u mě velký displej a stylus (psát prstem víc, než dvě věty je jako házet maltu rukou) a potom podle toho vybírám. Vzhledem k tomu, že takových zařízení moc není, je potom výběr docela snadný. A nekoukám na to, jestli má procesor 2/4/6/8/16 jader a takt o něco větší. Spíše koukám na to, jak dlouhio vydrží na jedno nabití, jestli 4 hodiny, nebo 8.

Já ten telefon koupil manželce, čili ho nepoužívám a tak moje zkušenosti s ním budou omezené. Žádné benchmarky jsem na něm nedělal, instaloval jsem jen pár "nezbytných" aplikací a sháněl nějaký ten futrál - mám objednáno z eBay, až dorazí, otestuju a dám vědět výsledek.

Mohu se jen otázat ještě na okraj, jelikož nemám ještě android příliš v ruce, když nainstaluji nějakou aplikace z Marketu, ta mi třeba nevyhovuje a já ji odinstaluji, co po ní zbyde? Je to něco jako ve Windows, kdy zbydou všechny složky, pár souborů a zasypaný registr, či v čem spočívá vlastně ta instalace, je to instalace v pravém slova smyslu? Děkuji

mas tam v sprave aplikaci 3 polozky, klikni na vsechny tri, pokud je tlacitko aktivni. Vycistit cache aplikace, smazat data a po te odinstalovat. Pak by teoreticky nemelo zustat nic, ale hodne aplikaci na to se.. a aspon prazdnou slozku na SD karte ci v uzivatelskem datovem prostoru (tzv. vnitrni SD karta, jak to mnohe mobily nazyvaji) to zanecha, smazes rucne. Zadne registry ci jinak zapleveleny system aplikace nezanecha, to nejsou windowsy. :-)

apk je archiv, ktery se rozbali do datoveho prostoru na disku (na androidu mas nejcasteji tri logicke disky - system, data, user, snad je z nazvu jasne k cemu jsou). Kdyz aplikaci odinstalujes, smazou se nainstalovane soubory z data, jenze nekdy zustanou zbytky v user, kdyz budes pri odinstalaci postupovat, jak jsem ti napsal omezis tim i zbytky po aplikacich, ktere si po sobe z ruznych duvodu neuklidi nebo to potom z user odmazes sam, do tohohle oddilu muzes libovolne i bez rootu, takze ti nic nebrani (je to ten oddil, kde jsou treba fotky, pokud je nemas nastavene na SD kartu).

Ok, děkuji za informace. Právě jsem na něm rozchodil off-line navigaci (okamžitě najde signál, bez připojení k internetu). U aplikací, které ještě potřebují nějakou složku v SD, třeba navigace mapy atd., mi fungovali pouze, když jsem příslušnou složku nakopíroval do vnitřní uživatelské paměti (navigace šla tj. příklad). Lze nějak předejít tomuto zádrhelu? Na nějakém fóru jsem se dočetl, že je to tím, že Android má vnitřní paměť a SD pojmenovanou jako sdcard0 a sdcard1, a že některé aplikace neumí číst z té druhé SD, tedy pouze z vnitřní paměti. Takhle nějak to bylo... Nevíte někdo v čem to je? Děkuji

je to presne tak, jak pises, slusna aplikace ti dovoli zmenit cestu primo ve svem nastaveni. Pokud to ta aplikace neumi, tak bud to musis mit na vnitrni pameti nebo takovou aplikaci nepouzivej.
Resit to jde pres root, odmountujes sdcard0 i sdcard1 a nasledne primountujes sdcard1 jako sdcard0.

To také, ale takto jsem to nemyslel. Některé aplikace si třeba v rootu SD vytvoří složku a něco v ní. Ale jiná aplikace zase potřebuje, aby uživatel dokopíroval do SD nějakou složku se soubory bezpodmínečně nutné pro běh dané aplikace. A nastává zádrhel. I když je složka s přesným názvem v daném umístění, tedy v rootu SD, tak aplikace vyhodí, že potřebná složka pro běh není nalezena. Ale v tu ránu, kdy přesunu složku do vnitřní paměti, tak aplikace běží. Mě by nevadilo, že by příslušná složka byla ve vnitřní paměti, jenže když potom zbyde jen pár MB, tak je to nepoužitelné. Jde nějak udělat, aby takováto aplikace četla jak z vnitřní, tak ze SD paměťové karty?

Ne.
Asi nerozumis mountu na linuxu co. ;-)

Zkusim priblizit, na windows mas logicky disk "C:/", "D:/" atd. na linuxu mas misto toho logicke disky oznaceny stejne jako slozky, vysvetlim primo na androidu. Logicky oddil "/sytem" obsahuje samotny Android, oddil "/data" obsahuje tebou nainstalovane aplikace a oddil "/sdcard0" obsahuje uzivatelska data - muzes tam mit fotky, mp3, pdf, ..., ale taky si tam aplikace odhazuji nejaka sva data, treba navigace tam ukladaji mapy. Pokud mas navic jeste SD-kartu, tak ta vytvori oddil "/sdcard1". Logicky teda pokud je aplikace napsana spatne a jeji autor je prase a napise tam cestu natvrdo, tak neumi pouzit nic jineho nez to vnitrni uloziste telefonu nazvane "/sdcard0".

Treba ja mam telefon Jiayu a tam to je tak, ze v telefonu jsou jen oddily /system a /data a ten foun poradne nefunguje (treba nejdou ulozit fotky), dokud jsem nezakoupil SD-kartu, cimz vznikl oddil /sdcard0.
Naproti tomu mam jeste telefon Huawei Horor 2 a ten ma oddily /system, /data, /sdcard0. Po dokoupeni SD-karty vznikl jeste oddil /sdcard1. No me se nestalo, ze by nejaka aplikace neumela namisto /sdcard0 pouzit /sdcard1. Kdybych to potreboval, tak jedinna cesta je root. Protoze diky nemu muzes odmountovavat a primoutovavat oddily, takze muzes treba to /sdcard0 a /scdard1 prohodit.
Snad uz je ti to jasne. :-)

Dáš simku, zapneš, nemusíš řešit "cipoviny" jak na zalágovanym androidu. Telefon neztrácí hodnotu o půlku původní ceny za půl roku. Podpora 4 roky (u androidu se toho nedočkáš). Plynulost, jednoduchost, elegance, výkon, kvalitní foťák, atd.

Záleží ovšem na tobě.

To ze si kupujes telefon jako investici, kdyz resis, jak moc ztraci na cene, je vcelku tva vec, ale prosim te nelzi o zalagovanym Androidu, tady jsi na pocitacovy poradne, ne na nejakym frkulinskym applovskym chatu, tady se vyskytuje dost lidi, kteri maji s Androidem kazdodenni zkusenost, takze tu na nikoho tve "cipoviny" neplati!

A ze Android laguje, to bez vypravet veverkam ne tady na poradne. Zrejme si v ruce nedrzel Android :))

P.S. Necekam, ze tu parafrazi pochopis, ale ver tomu, ze Android nelaguje, to maji na svedomi spatne navrzena prostredi v Androidu, ktera diky obrovskemu mnozstvi vyberu, ktery v Androidu mas, nemusis pouzivat. Jenze to jako uzivatel systemu, ktery ma to jedine spravne prostredi a kde slovo "vybrat si" se povazuje za sproste, nemuzes pochopit.

Jiayu G3s
Android 4.2.1
MTK6589
NOVA launcher
Sprava aplikaci - Stazene - napocital jsem 140 polozek, je to vcetne ruznych zivych tapet, ftp pluginu do TC, takze ne vylozene samostatnych aplikaci, tech je urcite mene.

Foun absolutne nelaguje, nemam uplne posledni firmware (ROM vydanou vyrobcem), ale nemam duvod ji instalovat, je fakt, ze nejakou chybu to ma, protoze nepravidelne v prumeru jednou za 3 tydny se foun zblazni a zacne rychle vybijet baterku, takze je nutne restartovat. Mozna to ta novejsi ROM opravuje, ale nemel jsem cas to zkouset a kvuli obcasnemu restartu na to zatim pecu. Jinak nejprve jsem mel SIM kartu strcenou ve slotu 1 (ten s 3G), po te jsem mel dve SIM (pro neznale ctenare: telefon je totiz dualSIM) a pred par tydny jsem zkusil dat pouze jednu SIM kartu do slotu 2 (pouze GSM bez moznosti pouzivat datovou sit), protoze ted pres zimu data stejne nevyuzivam (pouze Wi-fi). Abych to zhodnotil, nejvetsi odber to samozrejme ma pri vyuziti dualSIM, pri uziti pouze slotu 1 s datovou siti to ma malinko mensi spotrebu energie, ale jeden den aktivniho pouzivani 2750mAh baterie vzdy vydrzi. Co me fascinovalo je vyuziti baterie pri pouzivani jedne SIM ve slotu 2 bez dat, udelam az 3 dny pri skoro stejnem pouzivani smartphonu. (Ta vydrz je samozrejme relativni, nerikam, ze jiny clovek by ten telefon nedokazal vybit mnohem driv, pokud na tom bude parit treba RealRacing, ale pro predstavu, ze se vydrz muze prodlouzit az 3nasobne to snad staci.) Z toho zaroven plyne, ze foun, mozna primo Android ma jeste sve rezervy v tom, jak optimalizovat funkci pro pomalejsi spotrebu energie, nicmene ukazte mi smartphone s jinym OS, ktery ma proti Androidu navrch!

Takze zaver jednoznacny, dobra optimalizace Androidu dokaze z telefonu udelat pristroj, ktery je vysoce konkurencni k ostatnim dnesnim platformam ne-li je prevysuje. Samozrejme i ja se tesim na dalsi linuxove OS, at uz Ubuntu Touch nebo Sailfish. ;-)

Tak musim rict, ze me urcite ne. WM6.5 byl porad jeste vic telefon nez "cestovni" pocitac. Navic Omnia2 mela sve chyby mezi nez patrilo obcasne zatuhnuti systemove aplikace pro odecet stavu baterie - nutny restart nebo neschopnost prijeti hovoru - prestal reagovat displej a neslo to zvednout. Stejne tak poradne nefungovala VOIP telefonie. Ale nechci nejak srovnavat WM6.5 s dnesnim Androidem, to by nebylo objektivni, WM6.5 byly ve sve dobe znacne vyspele, nakonec muj prvni cestovni system bylo PDA s WM2003, ktere je samozrejme z dnesniho pohledu smesne, je to jako srovnavat Win95 s Windows7, ale v te dobe nebyl ani zadny Android ani zadny iPhone (ci iOS), tehdy jeste vizionar spal hlubokym spankem. :-)

aniž bych polemizoval s lagdroidem, tak že by jabko bylo nějaký lumen (a dokonce produkovalo kvalitní fotky), tak to tedy rozhodně ne. Spíše je to naopak, Apple kdejakou svou chybu prohlásí za "vlastnost" a uživatele za blba (viz vadný návrh antény, fialové fotky apod.), případně ji bagatelizuje (viz "zvlněné letiště" a podobné minely v mapové aplikaci). Problém je, že u Apple neexistuje alternativa, protože to je systém navržený totalitárně - buď jsi v systému, nebo jsi mimo, nic mezi tím.

Jsem jen uživatel, nic nerootuji, či co a nesnažím se o úpravy systému. Přesto jsem držel v ruce iOS, a abych pravdu řekl, oproti Androidu mi nepřijde o moc více, spíše méně. Například se mi u Androidu líbí, že kromě nabídky, ve které jsou všechny aplikace, které se dají přeskládat upravit dle vkusu, tak i plochy kde je možné vytvořit zástupce na cokoliv, včetně widgetů - to tedy iOSu chybí vůbec. A dále aplikace. V Androidu lze instalovat aplikace jak z Google play, tak odkudkoli jinud. Myslím, že Android si uživatel může přívětivě nastavit více než v iOS, neboť iOS, jak ho znám je jen nabídka, či uzamčená obrazovka. A to že iPhone stojí 20 000 Kč? Je vidět, že kupující platí hlavně značku. Cena se mi zdá nepřiměřená a nemorální, jelikož kolikrát telefon s Androidem má lepší parametry. Co mě tedy ještě pobavilo, že když už se někdo ohání s designem, tak iPhone má na zadní části varování, že by se neměl vyhazovat do komunálního odpadu + že je to prachobyčejná China a pouze design je z Californie - to si nenapíše žádný výrobce na svůj telefon. Většinou jsou tyto informace pro méně gramotné pod baterií. Tedy opravdu se mi líbí, že Apple počítá s tím, že jej bude vlastnit nějaký fakan, co do pěti počítat neumí, tedy bez urážky. Jsou samozřejmě i tací, kteří vědí co kupují. Tímto jsem myslel např. takové ty floutky: "hm, já mám iPhone a 64GB. A co ty to máš za s---ku?" :-D...

Samozřejmě je to opět jen to, co si myslím. Nikomu nic nevnucuji. Jsem bohatě spokojen s myPhone :-)

Nesouhlasím s těmi widgety. Je to věc v kusu, někdo je ocení, někdo ne (obecně brzděj droid). To že nabízejí lagdroindy silnější "výbavu" neznamená, že podávají větší výkon. Mrkni někde na netu na benchmarky např S4 vs 5S a uvidíš, že i "slabší" dvoujádro od applu porazí "nadupaný" čtyřjádro od ťamťungu. Nehledě na to, že s vyšší frekvencí stoupá spotřeba..Je to celkem tahák na lidi, kteří sledují jen co to nabízí za HW.

Ťamťung neumí optimalizovat, kdyby u svých Skových Galaxii teď nenabízeli Google edition (čistý Android), tak by je nejspíše spousta byť jen trochu vybíravějších uživatelů kopla do zadnice ... Samsung je znám tím, že dělat ROMky prostě neumí. Oproti tomu "čínské pádlo" Xiaomi je se svou ROMkou MIUI špička.

Popíši podrobněji. Internet v telefonu nemám, jen příležitostně, když je někde otevřená WIFI, tudíž nechodím do GooglePlay (vůbec nejsem do google přihlášen), ale stahuji aplikace různě po internetu. Mimo jiné i Office 365 jsem nestáhl z Google, ale z Uložto. Když jsem ji nainstaloval, tak po několika krocích ji bylo nutné koupit, to jsem provedl přes WIFI. Nyní aplikace plně funguje a já bych si ji rád zazálohoval, jelikož občas něco zvorám a aplikace musím instalovat znova, a abych ji nemusel kupovat znovu (cca 100 Kč), tak bych chtěl zálohovat všechna její data v telefonu, tedy úplně komplet.

To chápu, ale proč si verzi z Ulož.to neodinstaloval, a nenainstaloval ji z GP, když jsi ji chtěl koupit? Pravděpodobně o licenci přijdeš, když telefon resetuješ nebo Office odinstaluješ.

P.S. Malý tip - možná budou data od Office někde na SD kartě (většinou SDCard\Android\data nebo obb), třeba z toho něco vykoumáš.

Jo, jiste a musel jsi se regnout na Microsoft live ucet a ted ji mas s tim uctem spojenou a pripadne obnovovaci informace pro novou instalaci si vygenerujes na nej. Jsem si na to ted vzpomnel, ze mam v praci takhle live ucet spojenej s MS Office 2013, u 365 je to to samy.
Jak se to obnovuje, ti nepovim, jsem nic jeste neobnovoval, ale proste je to vazany na live ucet, tudiz v pohode muze foun preinstalovat a nic platit podruhy nebudes.

Jinak fakt je na hlavu stahovat aplikace z uloz.to, zakaz neznamy zdroja a stahuj jen z GP pripadne Brainu ci jineho duveryhodneho repozitare.

Někomu jsi jí přeco platil. Pokud Microsoftu, tak bude pravděpodobně zachována (co když si pořídíš nový mobil - také jde znovu nainstalovat).
Pokud jsi ji však platil nějakému XXX z ulozto, tak máš smůlu.
Je jedno, odkud to stáhneš a instaluješ (pokud to je origoš a ne něco cracklého).

stahuji aplikace různě po internetu. Mimo jiné i Office 365 jsem nestáhl z Google, ale z Uložto.

Uplne se mi z toho najezily vlasy, jak te takova vec vubec mohla napadnout?

Jedine doufat, ze je nejakej klic schovanej na sd-karte a ze dokud nevymenis telefon, tak to fungovat bude.

Zdravím, tak jsem se vykašlal na celý Microsoft a nainstaloval jsem si jinou nějakou aplikaci Office. Umí otevřít (docx, xlsx, pptx a pdf) dále umí editovat, i vytvořit nový soubor. Nyní mám ještě otázku. Jelikož Android je systém, který lze použít zcela na všechno, šlo by do něj připojit USB flashka?

Samozrejme, ze sla, ale pouze za predpokladu, ze to podporuje hardware.

Napriklad na tvem pocitaci je USB jako Master, teda muzes k nemu pripojit jakekoliv jine USB. Flashka je naproti tomu zarizeni typu SLAVE, teda muze byt k necemu pripojena. Smartphony a tablety mohou mit USB taky jako MASTER, to jest muzes je pripojit k jineu zarizeni, ale zaroven i oni mohou pripojit jinez zarizeni k sobe nebo maji USB jen typu SLAVE a potom mohou byt pripojeny, ale samy pripoit nemohou.

Hledej v dokumentaci, zda zarizeni podporuje pripojeni USB host.

Zdravím, chtěl j říci, že se mi podařilo přemountovat paměti, tedy prohodit interní SD s externí. Nepotřeboval jsem root. Zjistil jsem, že ve správci zařízení je volba, kterou paměť chci používat. Já jsem měl výchozí nastavení interní, a tak jsem to prohodil. Telefon se restartoval a já již konečně nemusím řešit co se mi do telefonu vejde a co ne.

Chtěl jsem se zeptat jestli nevadí, že všechny data aplikací atd. zůstaly ve vnitřní paměti. Vytvoří se nové na SD kartě, která je teď výchozí úložiště? Nebo je musím překopírovat? Jestliže se vytvoří sami nové, mohu zformátovat interní paměť, aby se pročistila? Děkuji