Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úplně OT: párky a pečivo

Dnes mě při večeři napadla filozofická otázka a to taková, jak kdo jí párek a k tomu chleba, potažmo rohlík. Jestli napřed ukousnout párek a k tomu přižvejknout chleba, nebo prvně hodit do huby do chleba a k tomu přidat kousek párku. Takže je tu malá anketka :-)
chleba = jakýkoliv pečivo k tomu vhodný
párek = zahrnuje to i klobásy, maso, tlačenku, jitrnice, klidně i guláš, atd.

Jak tedy jíte párky s pečivem?

Kdyby to viděly děti v Africe!
Já jsem si teda jednou nakrájel na svačinu točeňák na chleba místo salámu, ale jen jednou.:-)

Jinak já to teda jím tak, že napřed chleba a pak párek. Snažím se zpracovat chleba co nejdřív, abych si mohl vychutnat kousek samotnýho buřta nakonec.

pozor, pozor!

párečky z masa, uzené klasickou metodou lze samozřejmě sehnati - samozřejmě ne v hypáči, ale u dobrého řezníka.

Kdyby nám Moravákům někdo sáhl na pořádné uzené a jiné dobroty z prasátek, kraviček a jiných zvířátek (pejsky a kočičky samozřejmě nejíme :-D), tak si pište, že revoluce je na spadnutí! ;-)

Troufám si zodpovědně tvrdit, že okurky, které si pěstujeme a zavařujeme doma sami, jsou mnohem lepší/chutnější. Doslova pár hodin po utrhnutí se už zavařují, jsou tedy následně pěkně křupkavé - žádné onučky jak z obchodu *). Navíc vše 100% bio - pro sebe nic nestříkáme a (na podzim) hnojíme jen živočišným hnojem (jinak nic). Pravda, úroda je malá, ale co bychom s velkou na svých latifundiích za barákem dělali? (s ohledem na ceny je nesmysl cokoliv pěstovat - my to provozujeme jen jako tělesný relax od počítačů a přilepšení do kuchyně nestříkanými produkty).

*) za komančů jsme si okurkama výrazně přilepšovali rodinný rozpočet a vím, za jak dlouho od utržení šly ke zpracovateli :-? Taky vím, čím a jak často :-? se stříkaly proti plísní, všeobecně se oharkom (tedy okurkám) u nás říkalo ridomilky (podle jména protiplísňového postřiku).

Mno, nemohu souhlasit. Znojemske okurky jsou perfektni, a ani vypestky od znameho, zavarovane maminou, nedosahuji takove chuti. Je to jiste na slozeni laku, a tam mi proste nejvic "jede" Znojmia. A stopro-bio? Ojoj... Ty sracky, ktere jsou vsude kolem nas, do tveho vypestku vlezou ani nevis jak...

Jistě, sračky z ovzduší apod. neovlivníme. Ale to, že kvůli "výdrži" sazenic okurek se mnohonásobně porušují ochranné lhůty stříkání různými jedy (ochranná lhůta 21 dní a po třech dnech se postřik opakuje a čtvrtý den se třeba sbírá - v rukavicích, kvůli riziku exémů :-? ) ovlivnit mohu. Znojmia ne - co vykoupí, z toho vaří. Dobrá, nemáme tedy (přísně) 100% bio, ale 100% chemicky neošetřováno.

Éčka v zavařovačce taky nepotřebujeme. Feferonka, stroužek česneku a vinný list (vše homemade) taky udělá svoje.

Zodpovědně tvrdím, že kvalita tohoto našeho domácího výrobku se s čímkoliv kupovaným nedá srovnat - kdyby už jen pro čestvost suroviny. Naprosto běžně producenti prodávají okurky zpracovateli za několik dní, okurky zákonitě zvadnou.

Ach jo, nic jsi nepochopil, Mife....
Mě zajímá technika konzumace oněch masných výrobků, nikoliv to, že ten onen párky nežere a ten jen takový. Výše jsem poměrně jasně (doufaje v inteligenci odpovídajících) napsal, že si pod pojmem párek si můžete představit cokoliv. A pak že jen dnešní mladí mají problém s pochopením psanýho textu. Z poloviny se to tady zvrhlo v onanii nad tím, co kdo doma konzumuje.

Mě zajímá technika konzumace oněch masných výrobků...

Tak tedy uzeninu a pečivo v náhodném pořadí vložím do úst a rozmělním zuby, abych tím zvětšil plochu, na kterou mohou působit enzymy. Následně nechám organismus přijatou stravu trávit formou přeměny disacharidů a sacharidů na jednoduché cukry a štěpit tuky na (acyl)glycerol a mastné kyseliny a bílkoviny na aminokyseliny. Nukleové kyseliny nechám štěpit na nukleotidy, ty dále na nukleosidy a kyselinu fosforečnou. Po ukončení procesu trávení počnu vstřebávat živiny a to převážně v tenkém střevě a částečně i v tlustém střevě. Využiji při tom mechanismu záležejícím v hydrolytickém rozkladu pomocí hydrolytických enzymů, které urychlují rozklad složitých řetězců tím, že usnadňují jejich reakci s molekulami vody.

Jsem prase, abych žral z talíře? Normální lidi žerou buřty z papíru nebo papírovýho tácku. Kdo se s těma talířema má mejt. Talíř též prozradí nedovolenou noční konzumaci. Doma, kdo má manželku pečlivě hlídající noční vyžírání lednice, se párky přepravují v rukávu na chodbu a tam spolknou vcelku. Též lze u lednice úspěšně naplnit lícní torby a opatrně žužlat v posteli ještě 2 hodiny.

Technika konzumace v přírodě je jasná. U buřťáku koupím krásně vonící, na vynikajícím přepáleném omastku opečnej buřt (ježíš, mě zas teče z držky), zkonzumuju s hořčicí a nepoužitý chleba zahodím s táckem.

Párek rozkrojím podélně, položím na chleba nebo do rohlíku, zakydám kečupem, sním.

Spíš poslední dobou bojuju s tím, co si jako párek koupit. Mám rád takové ty jemné, kde nejsou vidět kousky tuku, kopýtek a očí. Jenomže sehnat jemný párek, aby v něm bylo opravdu hodně masa, to je problém. Když už tam to maso je, tak je to klobáskoidní, to znamená s kousky masa. To taky není špatné, ale třeba utopence z toho dobré neuděláte.

Nějaké menší, silnější párky, masité, jemné, vhodné na utopence. Nejsou.

Párky baštím rád. Máme tu zavilého kulaka, co nějakým způsobem přežil i commies, a ten dělá opravdické párky z opravdického masa. Za řeznictvím zastaví žlutý Transit, tamtamy začnou pracovat, lidi zdrhají z práce a řadí se do fronty. Naštěstí je řezník můj kamarád a nechá mi něco pod pultem, takže si nesu domů tašku s pocitem, že jsem o třicet let mladší.

Nápodobně. Domácí (místní) řeznictví - uzenářství patří mezi naše (pracovně) klienty. Vidím jim do papírů (co kupuje), vidím jim do výroby (chodím do provozu) a kupujeme uzeniny víceméně jen u něj (vyjma čabajky a uheráku 8-))

Způsob jezení (Prasakův dotaz) si neuvědomuju. Ale dohromady v hubě párek a chleba/rohlík nemám nikdy. Ukousnu, pohryžu, sežeru. Masopečivové těsto v hubě nepotřebuju.

Někdy v noci skočím do ledničky a sežeru jakoukoliv uzeninu za studena. Někdy i dvě. Bez chleba, maximálně s hořčicí... ]:)

Jako nejpálivější tam uvádějí Mad Dog 357 Silver Collector's Edition. Přiznávám, že na tuto úroveň jsem si zatím netroufl.

Tak pokud si na to ani Kurt netroufl, tak předpokládám, že tento prostředek jinak používá americká armáda na odmoření radioaktivních zón vzniklých při haváriích atomových elektráren...

Kdesi jsem četl, že čistý kapsaicin má 15 000 000 SHU a že stačí téměř neviditelný krystalek této látky k tomu, aby chuťově zcela znehodnotil pořádný hrnec guláše.
Tak až nebudeš vědět kudy kam, můžeš si s tím posolit ředkev.

Já si vystačím s Tabascem a stejně o mě rodina tvrdí, že mám propálenej kotel.:-| Přitom prakticky nesolim, jen to ostré, to mi šmakuje.