BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
V manuálu k desce by mělo být, jestli podporuje ECC paměti. Pokud ne, tak není co řešit
.
Tady je to celkem "lidsky" vysvětlené: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=4227&Itemid=59&limit=1&limitstart =4
Podle mne, pokud nestavíš server tak nemá cenu o ECC pamětech uvažovat.
Co je na tom k vysvětlování?
Jedná se o paměti s opravou chyb. Na ECC paměti musíš mít desku, ECC paměti jsou dražší než klasické RAMky a proto se používají téměř výhradně v serverech. V domácím PC je to zbytečnost.
Zvycajne sa nedaju pouzit do domacich PC. Viac neries, ked si to nepochopil z wikipedie tak to nepochopis uz nikdy.
Okrem opravy chýb sú ecc pamäte aj inak elektricky zapojené-inak je vedené napájanie jednotlivých pamäťových čipov ako u klasických pamätí,takže doska musí byť na to pripravená od výrobcu,bez ohladu na to,že niektoré desktopové čipsety majú v špecifikácii aj podporu ecc pamätí,to ešte neznamená,že takéto pamäte budú v hocijakej doske aj reálne použitelné.Dnes už všetky modulu nad 256MB sú vyrábané ako registered ecc,ceny síce spadli dosť drasticky dolu,ale stále to nieje príliš zaujímavé pre bežného domáceho užívatela a to nielen z finančného dôvodu,ale často aj kvôli hardwarovej bariére zo strany zákl.dosky.
he??? 99.9% modulov su unregistered a ne-ECC.
A nejsou nahodou i krapanek pomalejsi diky te kontrole? Se mi zda, ze jsem to nekde cetl, vetsi datova spolehlivost, ale mansi rychlost.
Nie. Je tam na kazdy bajt jeden bit navyse. Kontroluje to chipset za jazdy (ak ECC podporuje)
Inac ak nemas serverovu zakl.dosku tak na ECC zabudni.
nemyslel som obyčajné pamäte, ale ecc pamäte,a u nich sa už v súčasnosti nonregistered ecc s velkosťou nad 256MB prakticky prestávajú vyrábať