Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti ecc?

Zdravim všechny, neuměl byste někdo vysvětlit líp, než nějaká wikipedie na netu co jsou to ecc paměti kde je vhodné jejich použití a kde ne. Dají se použít u Pc v domácnosti, nebo jen u serverů? Jaká je výhoda a jaká nevýhoda? mohou být také zapojeny do dualu? Chtěl bych použít do mého pc 2X 1Gb 800MHz. poraďte prosím díky

Co je na tom k vysvětlování?

Co znamená zkratka ECC?
Zkratka ECC (Error Correction and Detection) označuje skupinu paměťových modulů, které jsou schopny sami najít a opravit 1-bitovou chybu v přenosu dat, aniž by to nějakým způsobem omezilo činnost počítače. Chyba se automaticky opraví a systém pokračuje v činnosti bez zaváhání (z hlediska uživatele). V závislosti na typu paměťového kontroleru, ketrý je integrován v každém mainboardu (základní desce) počítače, je ECC paměť schopna sama opravovat i méně časté 2, 3 a 4-bitové chyby.
Použití ECC modulů je dáno vlastnostmi toho kterého řadiče paměti, tedy vlastnostmi konkrétní základní desky. Některé vyžadují pouze jeden typ modulů, jiné dokáží ECC a Non-ECC i kombinovat.

Jedná se o paměti s opravou chyb. Na ECC paměti musíš mít desku, ECC paměti jsou dražší než klasické RAMky a proto se používají téměř výhradně v serverech. V domácím PC je to zbytečnost.

Okrem opravy chýb sú ecc pamäte aj inak elektricky zapojené-inak je vedené napájanie jednotlivých pamäťových čipov ako u klasických pamätí,takže doska musí byť na to pripravená od výrobcu,bez ohladu na to,že niektoré desktopové čipsety majú v špecifikácii aj podporu ecc pamätí,to ešte neznamená,že takéto pamäte budú v hocijakej doske aj reálne použitelné.Dnes už všetky modulu nad 256MB sú vyrábané ako registered ecc,ceny síce spadli dosť drasticky dolu,ale stále to nieje príliš zaujímavé pre bežného domáceho užívatela a to nielen z finančného dôvodu,ale často aj kvôli hardwarovej bariére zo strany zákl.dosky.