Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 - nastavení atributů složky

Ahoj všem, mám problém, se kterým se biju už docela dlouho a ještě jsem nepřišel na uspokojivé řešení. Snad mi poradíte vy.
Mám externí disk, který používám na různých počítačích a systémech. A občas se mi stane, že když někde vytvořím nějakou složku, tak pak doma na svých Windows 7 vidím tu složku jako "pouze pro čtení" a nedá se to žádným způsobem změnit. Vždycky se to tváří, že operace proběhla úspěšně, ale nikdy se to doopravdy nezmění. Máte někdo nějaký nápad, co bych mohl zkusit?
Díky moc všem.

U zlozky sa atribut "pouze pro cteni" zmenit neda, ptz ten atribut nic neovplyvnuje, je Windowsami ignorovany. Mas s tou zlozkou nejaky problem? Jaky? Nemozes do nej zapisovat? Tak si nastav opravnenia (pravy klik - zabezpecenie, nastavit vsetky prava pre EVERYONE).

Mám v ní soubory. A ty soubory potřebuju měnit, ale nejde to, protože to řve, že jsou jen pro čtení. Když kliknu na vlastnosti souboru, tak ten atribut pouze pro čtení nastavený nemá. Ale nadřazená složka ano.
Všechna práva pro EVERYONE nastavená mám...

Nastavis u zlozky a zaskrtnes ze prava zmenit pre vsetky podelementy ci jak to tam je. Dalsia vec moze byt ze kto je vlastnik tych suborov (alebo zlozky), moze byt nutne prevziat vlastnictvo. Prelez si tie opravnenia poriadne ze co v nich je blbo.

P.S. mozes skusit aj nejaku zmenu u opravneni zlozky, a dat ze aj pre podelementy, a potom to zmenit nazad. Proste aby mal co vykonat - nejaku zmenu opravneni. Ked nic nezmenis tak mozno nic nerobi.

P.S.2. to o tych podelementoch je tam v tom pravy klik - zabezpecenie kdesi v rozsirenych nastaveniach, neviem nemam tu Win7

P.S.3. na cely disk prava nemen (!), len na tvoje zlozky.

pokud je to přenosný disk mezi různými pc, a nechceš se drbat s různými právy které si různí vlastníci mohou vytvořit, je možným řešením převést to na fat32, nebo novější ext64. ztratíš ovšem zabezpečení souborů, pokud ti na něm záleží.

je sice pěkný předpoklad že oprávnění souborů se dědí ve struktuře dolů, ale pokud na ntfs přemisťuješ nějaký adresář/soubor (nekopíruješ), přemisťuješ ho i s aktuálními přístupovými právy. a to už se nerovná právům jiného admina z jiného pc.

Nezáleží mi na právech.

ale záleží, celou dobu tu o ně jde.

Mám externí disk, který používám na různých počítačích a systémech

...přemisťuješ ho i s aktuálními přístupovými právy. a to už se nerovná právům jiného admina protože z jiného pc

čili buď furt udržovat ntfs práva v celé struktuře, nebo pokud je to možné - zkusit ten exfat.