Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so zapnutim pc (cmos setting wrong)

Ahojte ,dostal sa mi do ruk pocitac mojich rodicov ,je to starsi kusok athlon 1800+ ,doska asus k7 pre amd,gpu 5700ge ,ddr1 ramky ...problem spociva v tom ,ze pri zapnuti nabehne hlaska cmos setting wrong a da sa ist len do biosu a tu nastava problem nech hocico v biose prestavim tak ked z neho vyjdem monitor sa vypne a prestane reagovat
upozornujem ze som skusal menit disky,ramky ,grafiku ,zdroj ,baterku v doske ...skusal som restart cmos cez cmos jumper
grafiky som skusal aj agp aj pci ,prepinal som ich aj v biose, ale nech tam hocico nastavim tak vzdy sa monitor vypne
to iste aj ked pri zapnuti zvolim moznost load default setting nabehne system ale po naslednom vypnuti,zapnuti,ci restarte monitor nenabehne a len blika a je jedno ci je tam grafika agp ,ci pci
neviete mi niekto pomoct ?Vopred dakujem
Změna kategorie, původně: IT novinky (karel)

Najprv vymen baterku za novu a potom load defaults a save & exit. Potom by sa to malo samo restartovat a potom sa stane co presne? (dopodrobna co to vypisuje a co sa presne deje dalej nacitava nieco apod?).
Ma ta doska aj nejaku onboard grafiku?

Skusit treba vsetko nepotrebne (PCI karty, disky, mechaniky, atd) poodpajat, ked nepomoze tak je v haji zakl.doska. Moze byt aj blby zdroj ale je to nepravdepodobne.

vravim ze baterku som menil ,tusi som to tam aj napisal ,aj zdroj som menil ,onboard grafika tam nie je ..vravim akonahle zapnem pocitac nabehne cmos setting wrong,moznosti bud behnut do biosu alebo load default setting ,ak dam load ... tak nabehne system no po dalsom restarte sa pocitac sice spusti ale monitor nereaguje ..ak dam moznost vliezt do biosu a cokolvek tam prestavim,ulozim vyjdem z biosu tak to iste monitor prestane reagovat a pc dalej bezi

ok tka vsetko odpojim necham tam len mechaniku ramky grafiku ,a skusim nabootovat nejaky ubuntu
len disk v tom nebude ,lebo ten disk predtym bezal v inom pc
ono po load nevypisuje nic ....ulozia sa zmeny v biose save and exit a vtedy sa monitor vypne kontrolka len blika a pocitac ide dalej ,potom pomoze len zresetnut cez jumper a spustit znovu

kontrolka na monitore ,ledka ,blika ...monitor vobec nereaguje,cierna obrazovka a ledka len blika ,no pocitac bezi dalej ,cmos jumper som kontroloval asi milionkrat ,jumper je v poriadku ,ved keby nebol tak by to vzdy prvykrat po resetnuti nenabehlo v poriadku no po naslednom restarte opat to iste

doska je msi k7t266 pro pochybujem ze niekde najdem este na nu bios

a teda skusal som vsetko poodpajat ostala len grafika ,ram ,mechanika a spustil som ubuntu ,vsetko nabehlo v poriadku ,no ked som ubuntu vypol a teda restartoval sa pocitac opat sa vypol monitor, takze ten isty problem ako v pripade hard disku ,zase pomoze len reset cmos cez jumper

A predtym si pisal konkretne "ak dam load ... tak nabehne system". Teraz pises ze po load defaults nenabehne nic len blika kontrolka ("ulozia sa zmeny v biose save and exit a vtedy sa monitor vypne kontrolka len blika"), nechces to najprv trochu usporiadat ze co vlastne kedy ide a kedy nejde?

sorry asi sme sa nepochopili teda

no takze poporiadku ,ked zresetujem bios cez jumper tak sice nabehne hlaska cmos setting wrong no dam load default setting a system v poriadku nabehne ,no ked vypnem pocitac ,alebo restartujem tak pocitac sice nabehne,hard disk bezi,zdroj bezi ,kontrolky svietia len monitor nereaguje(cierna obrazovka ,a ledka na nom blika ,ako ked je pocitac vypnuty a monitor zostane zapnuty len nema signal-upozornujem ze monitor je 100percentne v poriadku,tak aj cela kabelaz)vtedy pomoze len vypnutie pocitacu opat reset cmos ,po resete sa pocitac opat spusti a opat vyskocia dve moznosti prva ist do biosu ,druha load default setting
1 ,ak idem do biosu a zmenim tam cokolvek dam save, tak v tom momente pocitac dalej bezi ale monitor prestane bezat ,cierna obrazovka len a ledka blika
2,ak dam load default setting system nabehne v poriadku ,no po vypnuti pripadne restartovani pocitaca sa udeje to co som opisal vyssie(pocitac ide ,ale monitor je cierny a ledka len blika) a opat pomoze len reset cez jumper cmos

a k tej doske ospravedlnujem sa ,pomlylil som sa ,je to ta msi co som pisal neskor

dufam ze to je vysvetlene polopate

Ok, sice mam v tom stale chaos ale priblizne je jasne ze to je doskou (mohlo by to byt aj grafikou a RAMkami ale grafiku si uz skusal vymenit a RAM skus samotne moduly po jednom). Nieco je tam s reset signalom, tazko povedat co, opravovat sa to neda.
Zameral by som sa este raz na kontrolu jumperu Clear CMOS, skus nejaky iny jumper (vyber z HDD) a dat ho do spravnej polohy.
Skus preflashovat ten BIOS, ked nepomoze tak to vyhod.
P.S. este mozes skusit znizit v BIOSe AGP na 4x a AGP fastwrites na Disabled, a pripadne skusit aj rucne podtaktovat FSB a memory clock.

Co s tym PC bolo robene v den (alebo den predtym) ked to prestalo fungovat?

co s nim bolo robene? rodicia tvrdia ze nic ,ze boli normalne na pocitaci ,ze ho vypli a ked na dalsi den zapli nabehlo toto

k tomu flashu ,nemohol by si mi trochu popisat postup ako to flashnem ,nerobil som to este, stiahol som bios z netu ,ale co dalej ,treba to dat na nejaku disketu ,alebo ako? mohol by si mi to popisat?dakujem

skusim este aj ten jumper este vymenit ,aby som mal dusu na mieste ze som skusal vsetko ,samozrejme ze najlepsie by to bolo vyhodit ,ale tak chcel som odskusat vsetko predtym ako to vyhodim do srotu

ramky som tiez skusal v inom pc a vsetky slapali v poriadku ,takze tam tiez asi problem nebude

Ked mas disketovku a prazdnu disketu, tak si vytvor spustaciu disketu Win98SE z www.bootdisk.com (stiahnes, spustit, rozbali na disketu). Potom z diskety vsetko zmaz okrem 3suborov: msdos.sys, io.sys, command.com
A nakopiruj tam stiahnute rozbalene subory BIOSu: A6380vms.190 a AMIFL827.exe

Nabootujes z diskety a spustis flash utilitu (napises toto):
AMIFL827 A6380vms.190

Ked nemas disketu tak pouzi Virtual Floppy Driver (www.google.com) to ti vytvori vo Windows virtualnu disketu (nastavis si ze chces A: na nejaky novy .ima subor), na tu vierualnu disketu urobis to co som piosal vyssie a potom si spustis CDburnerXP (google.com) a v menu o bootovani das ze chces bootovaci image ten .ima subor a vypalis CD (nebudu na nom ziadne subory vsetko bude len v tom bootovacom image .ima) a nabootujes to CD a mas to uplne stejne jak s disketou (je to aj bezpecnejsie ptz disketa moze mat read errors a potom to posere BIOS, s CD su nedetekovane errors takmer vylucene)

niektore (.sys) su skryte (ignoruj to alebo si nastav vo Win zobrazovanie skrytych suborov), command.com ale musis vidiet. Ten tam nechaj. Ostatne zmaz.
P.S. hlavne vymaz config.sys a autoexec.bat
ostatne vymaz to co vidis to je fuk. To len na to aby sa ti vosli tie subory BIOSu na disketu.

OMG odnes to niekomu kto vie nabootovat disketu (nastavit v BIOSe boot z FDD a nastavit FDD na 3,5" 1,44MB). Alebo si vypal z tej diskety CD (.ima subor vytvoris z diskety v CDburnerXP v tom menu o bootovani)

P.S. a ked nieco nejde tak mas napisat co presne si robil jake subory si tam nechal atd a co to pise, nevidime ti na to.

no uz som tam nakopiroval vsetky tie subory ,problem je v tom ze mi ukaze ze ide bootovat z diskety no nasledne sa spusta windows

ps:nastavenie bootovania samozrejme nie je take jednoduche ,nakolko nech zmenim v biose cokolvek tak mi vypne monitor ,ako som pisal vyssie
samozrejme vsetko toto nastavit viem ,ale ked nemozem nic robit v biose tak to je kusok problem nie ?

este mam poslednu otazku ,uz sa mi to nabootovalo ,a spustilo sa mi flash eprom programming utility a tam mam rozne moznosti ako Go ahead, file ,switch a podobne.....co teraz s tym treba spravit? treba tam nieco prepisat ,alebo ako treab dokoncit flash?dakujem

OMG tak snad tam toho neni tolko ze by si nevedel ktore je flashovanie. Vyberes ten subor s BIOSom (ak tam este neni vybraty) a zmacknes nieco nech to naflashuje, ak nevies anglicky tak s pomocou anglickeho slovnika. Alebo daj fotku niekam na imageshack.us, ja ti na to nevidim, alebo sem snad aspon opis vsetky moznosti co tam su a co je zaskrtnute (spusti sa potom tlacitkom "Go Ahead" to co je zaskrtnute)