Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel, seznam, proklikávací odkazy na jiný list

Dobrý den,

řeším takovou věc v Excelu. Mám sloupeček uživatelů, dejme tomu tam jsou jména Uďa, Oman, Pepa, Franta, atd... Každý z nich má dle svého jména pojmenovaný nový list. Chtěl bych aby tento seznam uživatelů byl klikací, ideálně, abych měl v sloupci A jména a pak by bylo okno, kam by se načítala data z odkliknutého listu.
Je to reálné? Stačí nakopnout, čím a jak to řešit, já si to dogooglím.
Program Excel je podmínka
Díky

Určitě to reálné je.
Za prvé asi by bylo jednodušší vybírat třeba ta jména ze seznamu (z roletky)

Pak pokud najdeš funkci, která umožní odkazovat na buňku takto:
=ListJehožNázevJeVBuňce(A1)!A1
Pak stačí takovéto funkce nasázet vedle A1 třeba zarámované v takovém počtu, kolik informací z těch dalších listů chceš.

Pokud taková funkce neexistuje, napíšeš makro, které ty údaje ze zvoleného listu nakopíruje (to jde určitě).

Třetí varianta je, že si napíšeš tu první funkci...

Jestli Ti jde o ten hypertextový odkaz, tak je to naprosto jednoduchý. Dejme tomu, že máš List1 na kterým bude seznam jmen. Vybereš buňku do které chceš umístit odkaz a použiješ kombinaci CTRL+K, otevře se toto okno:
[http://pc.poradna.net/file/view/5947-hypertext-png ]

jako "odkaz na" vybereš "místo v tomto dokumentu". Pak stačí miší kliknout na vybraný list (např:List3) a do položky "zobrazený text" napsat jméno (Franta). Tím se ti vytvoří ma listě1 hypertextový odkaz "Franta" na List3.

Super, to je víceméně, to co potřebuju...Rozhodím si to na "index" a pak listy po jménech a hotovka. Zpětné odkazy na "index" se seznamem.

Ještě, nedalo by se použít nějak ukotvení, aby mi levý sloupec s jménama zůstával i po zobrazení listu jména? Něco jako "rámce" v html.

Osobně netuším jestli toto excel umí. Jediné co mě napadlo je použití jadnoduchého makra a úzkého userformu se jmény, který by se zobrazil při otevření sešitu a jeho zavření by záleželo na uživateli (tlačítko zavřít). Otázkou je co od toho vlastně očekáváš.

Ps: v tomhle případě vlastně list "index" není potřeba.

Netuším jak jsi toho dosáhl, ale není to špatné.
V podstatě to co máš Ty by teoreticky vyhovovalo, prakticky by to při větším počtu jmen bylo už později nepřehledné.
Asi udělám prostě tabulku, která bude mít na výšku stovky řádků a bude se muset rolovat, co furt něco vymejšlet..
Každopádně díky za zájem

Jako je to jedna z možností, klikat na ty listy dole. Ale situace je taková, že si představ tabulku pro každé jméno. V tabulce je věk, koníčky, telefon, email, druhý email, jméno matky, jméno otce, pracovní pozice, a další info, takže u každého jména je prostě údajů třeba na 8 řádků.
Těch jmen je cca třicet, ale obměňují se, aktualizují se a tak.
Teď jsou prostě vypsané ty jednotlivé jména pod sebou tak jak jdou a přijde mi to takové, no trochu nepřehledné.
Tak jsem myslel, že bych zkusil vymyslet něco přehlednějšího..
Snad to pro pochopení situace stačí..

jo no, takhle by to šlo, asi to víceméně splňuje co jsem chtěl, ale moc elegantní to není...
Musí to používat i další lidi, být schopní to aktualizovat a tak, tohle by bylo dost náchylné na různé chyby a překlepy.

Každopádně díky a asi zůstanu nakonec u tabulky na jednom listě a bude..

Někde na netu sem našel toto makro, které vypíše všechny listy v sešitu a udělá na ně hypetextové odkazy.
Funguje následovně: když vytvoříš v sešitu nový list (např: Tereza) a přepneš se do listu index, aktivuje se makro a do sloupce A vypíše všechny listy a vytvoří odkazy. Při každé aktivaci listu index dochází k tomu, že makro vymaže stávající "seznam" a vytvoří nový. Tím jev"seznam listů" vždy aktuální.
Takže stačí vytvářet nebo mazat listy a "sezman v indexu" se vytváří automaticky.

PS: ještě sem se snažil dosáhnout doho, že by se do každého listu vytvořil "zpětný" odkaz na list Index což se mi bohužel nepovedlo :-/ . Snad by někoho mohlo něco napadnout.

PS: ještě sem se snažil dosáhnout doho, že by se do každého listu vytvořil "zpětný" odkaz na list Index což se mi bohužel nepovedlo :-/ .

Tak se mi podařilo na netu najít makro, které řeší tento "problém"

Do každého listu mimo "index" se do buňky A1 vloží hypertext na list index.

Vyzkoušej

Musí to používat i další lidi, být schopní to aktualizovat a tak, tohle by bylo dost náchylné na různé chyby a překlepy.

Víc blbuvzdorné to asi nebude.

No tak teď nechápu čeho se snažíš dosáhnout??
Když do vytvořeného listu zadám data tak mi tam zůstávají (samozřejmě mimo buňku A1 do které vkládá makro hypertextový odkaz). To samé platí i pro vkládání řádků, když budeš vkládat řádky pod první řádek není problém, ale když vložíš řádek nad první řádek a napíšeš do (nové - prázdné buňky) A1 hodnotu tak ji samozřejmě makro přepíše.
Snad sem to popsal srozumitelně