Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovládání hlasitosti z nemultimediální klávesnice

Zdravím :-),
dostala jsem v práci novou klávesnici, ale nemá žádné multimediální tlačítko na ovládání zvuku. Takže když otevřu např. prezentaci PPS, tak nemám jak regulovat hlasitost a riskuji, že se spustí na "plné pecky". Zobrazí se navíc přes celý monitor a nastavovat hlasitost pokusně přes zvukové tlačítko v tray mi přijde mimořádně kostrbaté.
Nějak mě nenapadá nic kromě defaultního vypnutí zvuku. Pak by totiž nebyly slyšet ani ty systémové...
Díky za nápovědu!

Díky :beer:! Vůbec mě nenapadlo, že by na to mohl být extra program. Funguje mi, jen se při přehrávání PPS nesmím dotknout žádné klávesy (resp. stisknout a pustit), protože zvuk okamžitě celý vypadne nebo se mi prezentace kompletně zavře (to když jsem klikla např. na pomlčku či spojovník vedle Shiftu).

Takze to funguje? Mozes si aj nastavit urcitu hlasitost pri spusteni PC, takze ked si das hlasitost pred vypnutim na 60%, po zapnuti bude napr. 20% = ziadny sok pri prvom spusteni aplikacie.

Je mozne nastavit hlasitost napr. aj na mys, Shift+koliesko, alebo bocne tl. mysi + koliesko...

V práci jsem řešil stejný problém a použil jsem utilitu NirCMD. Na ploše jsem si udělal zástupce na hlasitost a mute, zástupcům jsem přiřadil ve vlastnostech klávesovou zkratku a funguje to skvěle. Ctrl+"-" mi vypíná/zapíná zvuk, Ctrl+"+" přepíná hlasitost ve dvou nastavených hodnotách.
Je to malá utilitka, freeware, nemusí se instalovat a dokáže spoustu dalších praktických věcí (viz. odkaz s utilitou).

Případně možno zkusit specializovaný program Volumouse, od téhož výrobce - netestoval jsem.

HotkeyP je tiez mala utilita, nemusi sa instalovat a dokaze toho vela, je pomerne jednoduchy na pouzivanie, navyse ma cesku napovedu pre kazdu funkciu, takze je ako pre lamy, tak aj pre expertov, len skoda ze autor na nom prestal pracovat, ale aj tak si bez neho nedokazem predstavit zivot, vela veci ktore mi bez neho trvaju aj desiatky sekund spravim s nim za jednu, alebo nula (niektore veci spusti sam pri starte, napr. spominane nastavenie hlasitosti na nizku hodnotu, aby som nezazival sok pri spusteni PC).

třeba winamp má ovládání přes klávesové zkratky.
powerpointové prezentace používám přes shift+del, je to odpad.
vypnutí systémových zvuků by měla být ve společných kanclech samozřejmost. (nastaví se zvukové schéma bez zvuku)
klávesnici za 200 jsem si koupil svoji, kromě hlasitosti z ní ještě využívám tlačítka pro pause a přeskakování skladeb.

vypnutí systémových zvuků by měla být ve společných kanclech samozřejmost

Já jsem 90% času v kanceláři sama a jediný kolega, který se tam občas vyskytuje, je mírně nahluchlý :-)
Jinak ten HotkeyP si po vypnutí PC nepamatuje nastavené klávesové zkratky nebo jsem někde udělala chybu :-(
Používám default WMP a s F8 a F9 si bohatě vystačím :-) (škoda, že jsem o jejich existenci nevěděla dřív).

V hotkeyP staci pri prvom spusteni ulozit konfiguraciu, program sam ponukne moznost ulozit ju, potom do daneho suboru ulozi zmeny automaticky, vzdy po minimalizovani.

Ak to nefunguje, je mozne ze program nebol rozbaleny, takze staci rozbalit, neinstalovat, len spustit, ulozit konfiguraciu, prip. aj nastavenia, to je vsetko.