BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nezačíná to moc slibně. Snad si tady raději vyber něco hotového podle ceny.
Ne, nemám zájem o monstra.
Nevím co posuzovat, když žádnou sestavu nevidím.
Košík tak leda na psa. Od Gigabytu ruce pryč - zvol MSI nebo Asus.
Dražší desky gigabyte nejsou tak špatné, v PC mám 1 970A-D3, není vhodná na taktování, ale už jí mám 2 roky a pohoda.
Pak jsem ještě kupoval 2x 990FX-UD3 (tak nějak) a taky jsou uživatelé spokojeni. Ale je fakt, že to jsou AMD Gigabyty, u Intelu se mi ta kvalita zdá o dost horší.
Jsou. Nejde ani tak o layout desky, jako o nepřizpůsobení jednotlivých /integrovaných/ periferií. Odhlénu-li a akceptuju-li rychlost gigového ethernetu a padavé USB porty, nikdy nepřekousnu bzučivé integrované GB zvukovky. Proti tomu je čínský Asus vrcholem technologie.
Bzučivé zvukovky? To byla kauza pár desek, to co bylo, není dnes, já se s tím nesetkal, i když je fakt, že těch 20, 25 složených kompů není moc.
Kondíky už používají kvalitní, alespoň u AMD desek s cenovkou 2000+. Na USB porty si zatím nikdo nestěžoval. Tu rychlost gigového ethernetu nemohu posoudit, netestoval jsem.
Každopádně podle mě se za poslední rok gigabyte zlepšil. Já osobně do Intelácké platformy cpu MSI a ASUS, Gigabyte bych nezvolil, ale u AMD platformy mě přijde Gigabyte v pořádku, upřednostňuji ho před MSI, po AMD ASUS jsem ale ještě nesáhl. ASRock taky neznám, ale dle komentářů je to spíš deska pro chudé. Viděl jsem na alfacomp.cz i desky od Sapphire, ale o tom už nevím vůbec nic, pokud vy ano, rád bych se o Sapphire dozvěděl víc.
Samozřejmě respektuji Váš názor a budu s ním pracovat, nemůžu podle svých zkušeností přehlížet zkušenosti ostatních.
Ono přecijen u AMD není moc verzí chipsetu, takže výrobce vyrobí třeba 12 druhů desek, 3 pro každý chipset a ty jsou na trhu několik let. Pak jim stačí udělat 1, 2 kvalitnější, ostatní průměrné.
Souhlasím, že se kauza bzučáků týkala jen pár generací. Sice mi dosud pod rukama prošlo tolik desek, co mifovi za týden - jmenovitě X-krát Gigabyte a 1x Intel, ale nikdy nebyl problém (ok - pominu-li dok*rvený Marvell řadič na prvních USB 3.0 GB deskách, ale to se netýkalo jen GB). Si pamatuji na období někdy před 6 lety, kdy jsem se rozhodoval o novém podvozku mezi Asusem a GB, ale tehdy měly ty aušusky tak odfláknutej bios, že GB byla jasná jako Jihlavanka.
Co čtu na zahraničních fórech, tak raketově stoupá kvalita a věhlas MSI desek, takže uvidím, třeba se při příští platformě rozhodnu zrovna pro tuto značku.
Ještě k tomu dodám, že Gigabytskej 3DBIOS (či jak ho nazývají) je velmi pěkně zpracovaný.
UEFI