Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkonnější router x výkonnější anténa - větší pokrytí

fleg to myslel tak, ze ak ma zariadenie prejst cez homologizaciu musi jeho vybava a naladenie splnovat prisne kriteria. Jedno z tych kriterii je aj max.povoleny vyzarovaci vykon z anteny oznacovany ako eirp.
Preto sa na domacich routrikoch da stretnut zvycajne z 2dBi antenou, pricom koncovy stupen vysielaca nesmie prekrocit 18dBm. Ak vyrobca pouziva ziskovejsiu antenu napriklad 5dBi, tak koncovy stupen je nastaveny na vykon 15dBm max. Len takymto nastavenim, moze zariadenie prejst cez homologizaciu.
Samozrejme niektore zariadenia a v sucastnosti skoro vsetky dokazu nastavit koncovy stupen na vyssi vykon a to az k hranici 30dBm, preto existuje a dodrziava sa nastavenie pre region. Regionalne nastavenie je tabulka kmitoctov a max.vykonu, ktore je mozne pouzit v tej-ktorej krajine vzhladom na lokalne povolovacie podmienky.
Na druhu stranu nieje mozne zabranit ak si niekto nastavi zariadenie mimo homologizaciu pre krajinu v ktorej sa nachadza. Napriklad je mozne nastavit region US a pouzivat vykon koncoveho stupna 27dBm co v sucinnosti s 5dBi antenou da vyzarovaci vykon z anteny 27+5=32dBm eirp. (minus straty naladenim anteny).
Aby to nebolo take jednoduche, tak sucastne zariadenia obsahuju v eepromke kalibracne hodnoty pre koncovy stupen a to take, ktore vyrovnavaju rozdielny vykon pre rozne druhy modulacii. A zachadza to az tak daleko, ze kazdy koncovy stupen ma v eepromke kalibracne hodnoty napriklad pre 3-streamove zariadenia, ktore pouzivaju pre kazdu antenu svoj vlastny koncovy stupen.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny