BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Na Gimp to stacit bude, otazka je co v tom chces delat, protoze rozliseni obrazu muze byt dost omezujici.
Většinou na úpravu fotek moje fotky mají rozlišení výška 3000 x šířka 4000. Fotky pořizuji 12 Mpx. Budu je upravovat jen někdy když bude kvalita fotek špatná např spousta šumu, přepaly od slunka,červené oči, nebo ořezávání.
Když má displej notebooku rozlišení 1366 x 768 znamená to že takové fotky nepůjdou upravit ?
Pujdou, proc by nesly, ale jemnost (rozliseni) displeje samozrejme ovlivnuje kvalitu tech uprav. Asi bych na tohle doporucil displej s vyssim rozlisenim, ale zavisi to od toho, jak az moc si s tima fotkama budes hrat, jiste lze upravit fotky i na 1366x768.
Nebude lepší koupit notebook s 1920x1080 a pokud doma ještě nemáš, tak monitor s pokud možno podobným nebo vyšším rozlišením? Redmarx ti dobře popsal proč.