BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
V tom "bandwidth allocation" vytvoris novu polozku kde "LAN IP" bude IP jeho pocitaca, vsetko ostatne bude na vsetko (all) alebo nevyplnene (t.j. vsetky porty, vsetky smery atd), a na konci budes mat polozku ze obmedzenie rychlosti tak mu obmedzis rychlost na polovicu.
Keby si chcel obmedzit osobitne odchadzajucu rychlost a prichadzajucu (ptz zvycane odchadzajuca rychlost pripojenia je nizsia) tak vytvoris dve polozky jedna bude direction von a druha dnu a obmedzis ich na prislusnu rychlost.
Potom este je dobre zaistit aby mal vzdy stejnu IP, to sa robi u nastaveni DNS, napr. nastavit IP napevno podla MAC adresy.