
Proč rohlík v sáčku změkne?
Občas si koupím rohlík (pozor, nejsem Mirek!) a není vyloženě měkkej. Pokud ho nechám v mikroténovým sáčku, změkne. Zná někdo vysvětlení toho jevu?
Pavel
Občas si koupím rohlík (pozor, nejsem Mirek!) a není vyloženě měkkej. Pokud ho nechám v mikroténovým sáčku, změkne. Zná někdo vysvětlení toho jevu?
Pavel
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
no pokial je uplne suchy, tak nepomoze nic. napadaju ma 2 moznosti:

a, sacok je nepriepustny oboma smermi, cize spriemeruje sa vlhkost rozku(homogenne prostredie), cize ak bol makky stred, tak je sice tvrdsi ale rozok ako celok je maksi(na hryz)
b, sacok je priepustny len zvonku a tym padom rozok zvlhne, ovsem ak sa aj so sackom nenachadza v suchom prostredi.
p.s.: ale otazka je ako od Mirka.
Ne, otázka od M*rka by byla: "změknul mi v sáčku rohlík, je to normální?"
myslím, žes ho vystihl zcela přesně
Rohlík je z obchodu připraven k akci (rozuměj k jídlu). Pokud ho ale místo toho strčíš do mikroteňáku, pozná, že "nic nebude" a zákonitě zvadne.
Napadly mě úplně jiné myšlenky při představě, jak se zastrkává rohlík do mikroteňáku
Ale po tom, na co myslím já, by naopak měla následovat akce 

Radši toho nechám, ať tento server může zůstat mládeži přístupný
A pokud neprovedeš aktivaci (strčením do huby) do tří dnů musíš rohlík vyhodit
. Dá se to oblbnout jedině zmrazením v mrazničce, tím se zastaví aktivační odpočet a pozvolná selfdestrukce
je to opravdu tak, že v sáčku se vyrovná vlhkost vnitřku a "kůrky" rohlíku. Zatímco rohlík mimo pytlík ti beznadějně vyschne, v sáčku "zgumovatí" -- nicméně, ten kdo má rád křupavé rohlíčky, tomu doporučím takový rohlík nechat na chvíli rozpéct v klasické troubě -- bude jako nový
Resuscitace v troubě je to, co nám tady chybělo!
Nicméně její účinky na rohlík mohu potvrdit.
Jj. Mám takovou malou elektrickou troubu z Makra za dvě kila. Za dvě minuty jsou rohlíci jak nové. Ostatně cokoliv s kůrkou nebo opečeného - řízek i buchty z Globusu. Troubováním (mikrovlnování nefunguje) se vysuší kůrka, a tím se obnoví křupavost. Nesmí se to přehnat, nebo se vyrobí z bochníku chleba patník. Naopak ponecháním potraviny v pytlíku nebo sáčku nasaje kůrka vlhkost (je silně hygroskopická) a celý korpus se přemnění na pryž.
No z vás by měl TJJNBV radost.
Tak ještě jak změkčit ztvrdlý slipy...
viz touchwood - nechat rozpéct v troubě.
ROFL!
Už jsi zkusil všechno?
Nejlepší asi je občasná výměna za nové.
Ale zas bych to nepřeháněl.
Hlavně ty nové tím hnědým dozadu