BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Když pominu zapisování poznámek, tak co jsem potřeboval do školy za programy (a zvládá každej NB x86)
Netbeans,
Dev C++
Kompilátor Céčka
Wincp
Putty
Psapad, malování
Oracle
něco na tvorbu slajdu a UML
Word,
Excel
AVR Studio
a to je myslim všechno. V prvním semestru snad ještě AutoCAD.
--
Nic náročného, co by nezvládl každej šunt - proto doporučuju vybírat NB pro sebe, ne pro školu.
Samořejmě tohle je jen jedna škola - nadruhou stranu IT, na jinej bude ještě méně sw na instalaci.
Já jsem třeba nedávno syntetizoval VHDL kód a mobilní Core i5 přišlo velmi vhod. Stejně tak při projektu do operačních systémů. Dělali jsme program s několika procesy a jejich synchronizaci pomocí semaforů v Linuxu. Ubuntu ani Mint na notebooku neběžel moc dobře. Problémy s podporou Intel a Nvidia grafiky (Optimus). Přišel tedy na řadu VirtualBox. Díky 8 GB RAM bez větších problémů. Ten výkon se hodit může..
Něco takového jsme dělali taky, ale já to se daleko pohodlněji dalo řešit Cygwinem - s menšíminároky..
Ďakujem všetkým za odpovede posuniem ďalej a uvidíme či sa niečo bude kupovať. Ešte raz vďaka.