Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OOP Intrface vs. Trieda

Mám objekt Objekt1, ktorý je inštanciou potomka triedy TStrings, tento potomk implementuje rozhranie IInterface1. Ďalej mám Objekt2 ktorý obsahuje dve overloadnuté metódy s názvom Add() jedna s parametrom typu TStrings druhá s prametrom typu IInterface1.

1.

Objekt2.Add(Item: TStrings);

2.

Objekt2.Add(Item: IInterface1);

Ktorá z týchto dvoch metód sa zavolá pri zápise?:

Objekt2.Add(Objekt1);

Záleží čo voláš. Je rozdiel TStrings a dáky typ čo odkazuje na rozhranie. Preto si pozri čo ti to rozhranie ponúka (pozri si jeho deklaráciu) a či má dáku náveznosť s typom TStrings. Ťažko takto napísať čo ti volá skôr.

A ešte ak máš overloadnuté 2 procedúry či funkcie, tak podľa mňa nebude volať jedna druhú (to je môj názor a zvlášť cez Interface)