Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde při balení RARem vypnout komprimaci ZIP souborů?

Provádím občasnou archivaci pomocí řádkového RARu a napadlo mě, že se třeba dá nějakým parametrem vypnout, aby to komprimovalo již zkomprimované soubory. Stejně to více nezkomprimuje a jenom to zdržuje. Mám na mysli soubory RAR, ZIP, JPG a jiné, které se již více zkomprimovat nedají. Díval jsem se do nápovědy, našel jsem tam stovky většinou nepochopitelných možných nastavení, ale tuto volbu jsem neobjevil.

-ms[list]
Specify file types to store.

Specify file types, which will be stored without compression.
This switch may be used to store already compressed files,
which helps to increase archiving speed without noticeable
loss in the compression ratio.

Optional <list> parameter defines the list of file extensions
separated by semicolons. For example, -msrar;zip;jpg will
force RAR to store without compression all RAR and ZIP
archives and JPG images. It is also allowed to specify wildcard
file masks in the list, so -ms*.rar;*.zip;*.jpg will work too.

If <list> is not specified, -ms switch will use the default
set of extensions, which includes the following file types:

ace, arj, bz2, cab, gz, jpeg, jpg, lha, lzh, mp3,
rar, zip, taz, tgz, z