S tím by neměl být problém, za předpokladu, že to zvládá grafárna (z dotazu soudim, že je jedna). Starší grafárny mývaly 2 konektory (třeba DVI a VGA) ale dokázaly zobrazovat jen na jeden, bylo to buď, a nebo. Takže je potřeba si ověřit, jestli to grafárna umí.
Pak je potřeba systém s monitorem zkamarádit. Pokud o něm ví, tak se zobrazuje v dialogu pro nastavení rozlišení. Pod windowsem (minimálně od 95 - tehdy jsem svého času měl krátce i 3 monitory, tak to vim) i pod linuxem je postup v zásadě stejný. Poud se nezobrazuje a je připojený (to ale byl spíš problém televizí, které namísto tipizovaného kiloohmu měly vysokoimpedanční vstup - to bylo trápení, a stačil jeden odpor a vyřešilo se), bývá obvykle v programu GK nějaká možnost monitor vnutit. Ale to byl opravdu problém jen těch nejstarších skleněných a analogových VGA monitorů a televizního výstupu.
Toť moje rady, i když by se o tom dalo napsat ještě mnoho, protože dva monitory mám skoro odjakživa (resp. od koupě barevného, kdy jsem ho připojil do druhé gk a on fungoval jako rozšíření plochy). Dodnes komicky vzpomínám na duo malý barevný (14") a ještě menší černobílý (12"). Dneska v době LCD nechápu jak jsem moh mít na stole takové obludy.