BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
pevný disk na sebe ukládá data, je to jeho primární funkce.
RAID funguje tak, jak jej nastavíš, tj. R0/R1/R4/R5/R6 a jejich kombinace (R10, R50, R60 apod.), případně JBOD, ale to není RAID. Zkus svůj dotaz upřesnit, protože není vůbec jasné, nač se ptáš.
Že aby ten Raid uložil súbor iba raz a nekopíroval ich.
sice nechápu tvůj požadavek, protože RAID (s výjimkou JBOD a R0) se tvoří právě kvůli rendundanci a ochraně dat před výpadkem, ale pokud ti na datech nezáleží a chceš jen co nejvyšší kapacitu, tak zvolíš adekvátní pole, tj. R0 (stejné disky) nebo JBOD (disky s rozdílnou kapacitou).
Nicméně tyto typy polí mají smysl jen ve velmi úzkých branžových aplikacích, typu střih videa, kde R0 zajišťuje vysoký výkon a kapacitu pro zpracování a sestříhání originálního videa (tam případná ztráta není tak fatální, protože existují ještě originály)