BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Z kazdeho i USB disku si muzete udelat disk, ktery pomaha rychlejsimu nabihani PC. Nic zvlastniho. Ty SSD se tam proto davaji. Na ne jde pouze system, data pak jdou na klasicky disk.
To není až tak pravda, USB disk lze použít pouze pokud uživatel nemá systém na SSD a zároveň USB podporuje rychlostně ReadyBoost.
A samozřejmě to chce OS, co to umí.
Rychly nabeh budes mat ked odinstalujes antiviry a viry. Pripadne este MS office :)
Odinstaloval jsem i windows a to je pak super náběh - linux naběhne za 8s (a kdybych se obešel bez lvm, tak bych to ještě urychlil o sekundu díky nepotřebnosti initramfs).
Ovšem všechno to kazí jedna věc. Po stisknutí power buttonu trvá notebooku 18s, než se dostane ke slovu grub.