
Procesor pro GB M61PME-S2P
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký nejlepší procesor by šel na základovku Gigabyte M61PME-S2P. Vím, že je zastaralá a že na ni žádnej zazrak nepůjde. Jde mi pouze o menší vylepšení (nechci utrácet za několik nových věcí). Můj aktuální je AMD Athlon X2 240 2.80GHz. Díky :)
Nevíte jestli by nešel tenhle? http://procesory.heureka.cz/amd-phenom-ii-x4-965/# section na základku by seděl, ale o verzi BIOSU není nikde nic ani tady http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=3009 to psaný není..
Nač si myslíte (jsem optimista i po přečtení pár vašich dotazů), že se výrobce desky smolí s nějakým seznamem podporovaných CPU?
Nechápu dotaz.. Na tom seznamu je procesor napsanej, ale potřebná verze biosu udaná není, tak se ptám, jestli někdo neví, jestli by nešel na F2..
Ptal jsem se, proč si myslíte, že se výrobce namáhá s nějakým seznamem podporovaných CPU? Co je na tom nesrozumitelného?
Je tam u toho CPU psáno co? Je tam jasně psáno "N/A" a vysvětlivka: "N/A = Not support", což znamená, ač anglicky neumím slova, že ten konkrétní procesor není podporován.
Dodatek: Při pohledu na tu kancl desku a napájecí kaskádu se ani nedivím.
Řekl bych, že asi proto, aby člověk věděl co může a co nemůže.
V tom případě nechápu, proč na tom seznamu vůbec je.
Základní deska není samostatně funkčním celkem, proto výrobce zcela oprávněně předpokládá, že na ni bude sahat někdo s patřičnými znalostmi, tj. profesionál nebo amatér, který též pochopí poskytované informace. Tedy nikoliv diletant, před jehož pohledem natož rukama má být chráněna namontovanou bočnicí skříně.
Furt nevim, jak to souvisí s tím, že na seznamu CPU pro určitou základní desku je procesor, ktery na ni vlastně nejde (nevim jestli to chápu dobře?)
Když se na ten seznam podíváš podrobně, tak u všech nepodporovaných Phenom II CPU je uvedeno 125W(140W). Ty podporované mají 95W. Z toho mi vyplývá, že problém je hlavně v tom, že deska má slabou napájecí kaskádu, která by nepodporované CPU nepřežila. Třeba Phenom II 955(945) je tam 2x, jednou jako 95W(podporovaný), podruhé jako 125W(bez podpory). Tyto CPU se už navíc stejně nevyrábí a podle mě už i zmizely z obchodů, takže by jsi stejně musel koupit nějaký bazarový. Pokud by jsi nakonec nějaký podporovaný (95W) model koupil, tak musíš ještě se současným CPU provést FLASH BIOSu (nejlépe na poslední dostupnou verzi) a rozhodně ho nezkoušej přetaktovat, nebo si odděláš napájecí obvody na desce.
A ještě se zeptám.. Kdyby to nebyla 95W ale 65W, furt je taktování risk?