Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak napsat select (vrací Resource id #5)?

Testujeme 6 stejných bankovních ústavů v každém kraji. Do databáze se uloží data z formuláře, co už testeři navštívili. Chci udělat přehled, co už je hotové. Třeba tabulka pro středočeský kraj. Chci tam mít šest řádků s vypsanými bankami a prázdné místo pro město a ulici. Když to tester navštíví, doplní se město a ulice. Např tedy

<td>Česká spořitelna a. s.</td>
<?php
$sc_cs_mesto = mysql_query(
"Select mesto FROM bb_2013 WHERE kraj='Středočeský kraj' LIKE banka='Česká spořitelna a. s.'"
);
?>
<td><?php echo $sc_cs_mesto; ?>

Jenže tohle mi vrací Resource id #5
Co dělám blbě?

resource id #5 atd. ti vypisuje pretoze nepouzivas mysql_fetch_array alebo mysql_fetch_assoc.
s najvacsou pravdepodobnostou mas problem s diakritikou.

cize daj sem co ti vypise v sqlku tento dotaz:
show variables where variable_name like '%coll%';

malo by to vyplut nieco podobne:

+----------------------+----------------+
| Variable_name        | Value          |
+----------------------+----------------+
| collation_connection | utf8_slovak_ci |
| collation_database   | utf8_slovak_ci |
| collation_server     | utf8_slovak_ci |
+----------------------+----------------+

nojo, kódování

SQL-dotaz
SQL-dotaz:
SHOW VARIABLES WHERE variable_name LIKE '%coll%';

[ Upravit ] [ Vytvořit PHP kód ] [ Obnovit ]

Operace s výsledky dotazu
Náhled k vytištění Náhled k vytištění (s kompletními texty)

Variable_name Value
collation_connection utf8_unicode_ci
collation_database latin2_czech_cs
collation_server utf8_czech_ci

jdu studovat proč

tak skus tieto premenne nastavit vsetky na cp1250_czech_cs a potom ci pojde tvoj povodny select. podla mna je cely problem v tom, ze je to rozhasene na rozne collation a nie je to ujednotene.

Variable_name Value
collation_connection utf8_unicode_ci
collation_database latin2_czech_cs
collation_server utf8_czech_ci

Aby sis do budoucna ušetřil nervy, poopravil bych návrh databáze.
Zaveď si číselník krajů i bank.
Nejenomže se zbavíš výše řešeného problému - kód 001 v databázi najdeš třeba v čínštině.
Ale banka se třeba může přejmenovat. Neopravoval bys všechny záznamy, ale jenom políčko název v číselníku.