Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem android

ahoj chtěl jsem se zeptat mám problém za poslední 3 roky jsem si koupil už druhý smartphone a mám problém, že smartphone když ho koupím tak má nejnovějsí android ovšem android nejde už přibližně za rok aktualizovat a tím pádem na něj nejdou nové hry a aplikace . Jak dneska vybrat mobil, aby byl aspon 2 roky aktuální s nějnovějším androidem a šli na něj nové věci. Díky

to je zámer, výrobce své herní konzoly s androidem neaktualizuje a chce Te donutit psychologickým nátlakem, on ví že Te žere fakt že nejdou nové hry a aplikace, koupit novou verzi herní konzoly s novým androidem

Tato strategie zatím funguje víc jak kdo čekal, segment patlavých hraček pro deti a teenegery je nejvíce ziskovým segmentem, predbehl pravdepodobne i dodávky pro armádu.

Když se ptáš jak prelstít vychcané výrobce, odpoveď je, nelze to udelat.

Mají na své strane ty nejvýkonnejší mozky planety a společne s mobilními operátory, dnem i nocí hledají strategie jak navýšit tržby, jak donutit uživatele aby zahodili své dosud funkční herní prístroje a zakoupili herní prístroje nové.

Neznam hru nebo aplikaci pro Android, ktera nepodporuje Android 2.2 a vyse. I kdyz ted me napada, ze jsem snad JEDNU hru od Android 4.0 vyse videl. Nicmene je to jedno, nebot nove hry vyzaduji vykonejsi hardware a neznam smartphone s vykonejsim hardwarem, ktery by nemel alespon Android 4.0.
Je to podobne jako kdyby se tu nejaky frkulin zacal rozcilovat nad tim, ze mu na jeho GeForce GT620 nebo Radeon HD6670 nejde hrat BF4 na fullHD.

To by mě taky zajímalo.

Můj momentálně uvažovaný tablet má Jelly Bean 4.2. Žiju v představě, že když vyjde KitKat, že (budu-li chtít) OS prostě "přeinstaluju" (nebo jak se tomu v androidím světě říká).

Na druhé straně, pokud chci tablet používat hlavně jako čtečku, na internet, jako (náhradní) přehrávač audio/video a případně na nějaké causal hry, asi žádný nový OS nepotřebuju.

KitKat už dávno vyšel, v malém tabletu mám 4.4.2. Až bude chtít výrobce, jestli vůbec bude chtít, tak budeš mít možnost aktualizovat. Pokud ne, tak se dají pohledat alternativní ROM, většinou jsem se setkal s tím, že fungují velice dobře.
Před několika lety jsem si koupil velký tablet s Androidem 3.1. Vyšla na něj jedna jediná aktualizace povyšující verzi - 4.0.3. Ve své době šlo o nadupaný stroj s Tegrou 2, v dnešní době ho vidím spíš jako lenocha. Tablet má starou verzi systému, ale ještě se mi nestalo, že bych nemohl nainstalovat aplikaci nebo hru kvůli starší verzi systému. Vždycky to skončilo na tom, že Tegra 2 už je na dnešní dobu líná.
Stejně tak jsem prodal HTC Sensation, ten telefon má oficiálně Android 4.0.3. Ve své době byl high-endem, co vím, tak na něj jde nainstalovat cokoli, ale chybí mu výkon. Podle mě původní tazatel koupil telefon, který měl Android 2.2/2.3 a už v té době byl takovým šnekem, že ho výrobce odmítnul aktualizovat na ICS. Telefony, které za to stály, ICS dostaly.

edit: Pokud jde tazateli čistě o to, aby měl radost z co nejvyššího čísla někde hluboko v nastavení, tak z výše zmíněných je zrovna HTC hodně špatný vtip. Telefony mají slušné, ale v momentě, kdy přijde novější vlajková loď, zapomenou, že dřív taky něco vyráběli. HTC Sensation měl Android 2.3, dostal dlouho po tehdejší konkurenci (Galaxy S II, LG Optimus 2X) 4.0.3. Potom přišlo období nejistoty, jestli bude něco dál, v HTC mlžili, neřekli nic konkrétního, potom vydali One X a Sensation šel mimo jejich zájem. Samsung dál vydával pro Galaxy S II nové verze systému a HTC se na svůj telefon úplně vykašlalo. Proto jsem si koupil místo HTC One Samsung Galaxy S4.

edit2: Největší jistota je Nexus, malý tablet Nexus 7, model 2012, skáče z verze na verzi, už je i 2013 a stále se starají o to, aby i starší model měl Android 4.4.2.

Podivej, sice na PC, ze ktereho pisu mam Ubuntu 13.10 (predtim jsem mel Mint 14 a lez mi na nervy, tak jsem preinstaloval), ale na druhem PC mam Ubuntu 12.04 a na jednom starsim notasu Ubuntu 10.04. Aplikace funguji vsechny. :-)

Proc to pisu, na Androidu je to podobne, zmena vyvojoveho SDK, kdy odpaleji podporu starsich verzi Androidu je zalezitost obcasna, to neni jako na Windows, ze ti na Windows 8 nefunguje aplikace z Windows 7 nebo respektive pro telefony Windows Phone. V soucasne dobe, jestli jsem si dobre vsiml bud muzes vyvijet pro Android 2.1 a vys nebo Android 4.0 a vys. Necekal bych v tomto ohledu zadnou zmenu ani u Androidu 5.0 az bude.

Stejne tak z hlediska bezpecnosti to neni jako u MS, ze ti kadej mesic vyjde 10 bezpecnostnich zaplat, ktere vytvori dalsich 10 bezpecnostnich der a situace se co mesic opakuje. Pravda loni v lete se resila bezpecnostni chyba, kdy slo podvrhnout klic i u aplikaci stahovanych pres Google Play a vicemene teoreticky by utocnik mohl prevzit kontrolu nad tvym telefonem, pocitam ze zadny Android 2.x nema tuhle chybu opravenou, ale ono pokud neinstalujes nezname aplikace, tak ti stejne nic nehrozi.

Takze neni zadny duvod se obavat toho, ze budes mit tablet se starsi verzi Androidu. (Do Androidu 2.x (v pripade tabeltu 3.x) bych uz ale v soucasne dobe urcite nesel.)

Ještě jeden dotaz.
V manuálu k tabletu jsem se dočetl, že "...produkty dostupné v USA/Kanadě mohou využívat pouze kanály 1-11. Jiné kanály nelze vybrat." A dále "Tento přístroj lze provozovat v ... CZ, DE..." (chybí USA, UK, CAN).
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/ME102A/cz8 355_me102a_emanual.pdf (str. 80-81)

Znamená to, že tam nebude tablet (připojení k wifi) fungovat, pokud ho koupím v ČR? Nebo jak tomu rozumět?

Aha, takže v Česku si budu moci vybírat z kanálů 1-13, v Americe jen z kanálů 1-11. Když tedy tam někde v domácnosti bude wifi router (provider Verizon) nastaven na některý z prvních 11 kanálů (jiné patrně nefungují), problém mít nebudu? Snad je to stejné jako s notebooky (NB koupený v Česku se k americké wifi připojí)..

Kanál na tabletu si snad vybírat nemůžu, ne? Připojím se k tomu, na jakém "vysílá" router.

Jenom po určitou dobu, ale většinou to tak 2 roky vydrží. Nexus kvůli tomu Googlu v názvu. Jsou to zařízení, která si nechává vyrábět Google, je v nich čistý systém bez úprav a dostávají velmi rychle aktualizace. Například můj Nexus 7 je starší model z roku 2012 a přesto dostal Android 4.4.2 pár týdnů po vydání. Jeho konkurence ze stejné doby má v lepším případě 4.2.2.