
android
ahoj chtěl jsem se zeptat mám problém za poslední 3 roky jsem si koupil už druhý smartphone a mám problém, že smartphone když ho koupím tak má nejnovějsí android ovšem android nejde už přibližně za rok aktualizovat a tím pádem na něj nejdou nové hry a aplikace . Jak dneska vybrat mobil, aby byl aspon 2 roky aktuální s nějnovějším androidem a šli na něj nové věci. Díky
To by mě taky zajímalo.
Můj momentálně uvažovaný tablet má Jelly Bean 4.2. Žiju v představě, že když vyjde KitKat, že (budu-li chtít) OS prostě "přeinstaluju" (nebo jak se tomu v androidím světě říká).
Na druhé straně, pokud chci tablet používat hlavně jako čtečku, na internet, jako (náhradní) přehrávač audio/video a případně na nějaké causal hry, asi žádný nový OS nepotřebuju.
Podivej, sice na PC, ze ktereho pisu mam Ubuntu 13.10 (predtim jsem mel Mint 14 a lez mi na nervy, tak jsem preinstaloval), ale na druhem PC mam Ubuntu 12.04 a na jednom starsim notasu Ubuntu 10.04. Aplikace funguji vsechny.
Proc to pisu, na Androidu je to podobne, zmena vyvojoveho SDK, kdy odpaleji podporu starsich verzi Androidu je zalezitost obcasna, to neni jako na Windows, ze ti na Windows 8 nefunguje aplikace z Windows 7 nebo respektive pro telefony Windows Phone. V soucasne dobe, jestli jsem si dobre vsiml bud muzes vyvijet pro Android 2.1 a vys nebo Android 4.0 a vys. Necekal bych v tomto ohledu zadnou zmenu ani u Androidu 5.0 az bude.
Stejne tak z hlediska bezpecnosti to neni jako u MS, ze ti kadej mesic vyjde 10 bezpecnostnich zaplat, ktere vytvori dalsich 10 bezpecnostnich der a situace se co mesic opakuje. Pravda loni v lete se resila bezpecnostni chyba, kdy slo podvrhnout klic i u aplikaci stahovanych pres Google Play a vicemene teoreticky by utocnik mohl prevzit kontrolu nad tvym telefonem, pocitam ze zadny Android 2.x nema tuhle chybu opravenou, ale ono pokud neinstalujes nezname aplikace, tak ti stejne nic nehrozi.
Takze neni zadny duvod se obavat toho, ze budes mit tablet se starsi verzi Androidu. (Do Androidu 2.x (v pripade tabeltu 3.x) bych uz ale v soucasne dobe urcite nesel.)
Ještě jeden dotaz.
V manuálu k tabletu jsem se dočetl, že "...produkty dostupné v USA/Kanadě mohou využívat pouze kanály 1-11. Jiné kanály nelze vybrat." A dále "Tento přístroj lze provozovat v ... CZ, DE..." (chybí USA, UK, CAN).
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/ME102A/cz8 355_me102a_emanual.pdf (str. 80-81)
Znamená to, že tam nebude tablet (připojení k wifi) fungovat, pokud ho koupím v ČR? Nebo jak tomu rozumět?
Je to dobre popsany na wiki
IEEE_802.11
Fungovat to asi bude, ale muzes mit k dispozici mensi pocet kanalu, coz muze byt problem.
Aha, takže v Česku si budu moci vybírat z kanálů 1-13, v Americe jen z kanálů 1-11. Když tedy tam někde v domácnosti bude wifi router (provider Verizon) nastaven na některý z prvních 11 kanálů (jiné patrně nefungují), problém mít nebudu? Snad je to stejné jako s notebooky (NB koupený v Česku se k americké wifi připojí)..
Kanál na tabletu si snad vybírat nemůžu, ne? Připojím se k tomu, na jakém "vysílá" router.
jj, ty se připojíš na router. nic víc tě zajímat nemusí.
Zajištěný nejnovější Android budeš mít jenom s tablety a mobily Google Nexus.
proč zrovna google nexus
Jenom po určitou dobu, ale většinou to tak 2 roky vydrží. Nexus kvůli tomu Googlu v názvu. Jsou to zařízení, která si nechává vyrábět Google, je v nich čistý systém bez úprav a dostávají velmi rychle aktualizace. Například můj Nexus 7 je starší model z roku 2012 a přesto dostal Android 4.4.2 pár týdnů po vydání. Jeho konkurence ze stejné doby má v lepším případě 4.2.2.
Ahoj, celkem slušně aktualizuje soft LG a asi nejhorší je Huawei, ti aktualizace nevydávají téměř vůbec.
No. Je to tu, další zařízení s Androidem je tu - přichází první specifikace mobilu Nexus 6!