Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 32,aneb radeji 64bit OS

Zdravim poradnu,
chtel bych se Vas odborniku zeptat,pro Vas asi zrejme blbost,ale me to pomuze..Dostal jsem notebook Asus K53SV v skratce popisu konfiguraci..Ma to Intel i5 2,5GHz,RAM DDR3 4GB,grafiku NVidia 540M s 2GB pameti,HDD WD Black 500GB...
Je bez OS a premyslim co do nej dat..Jsem rozhodnut mu dat Win7,jen nevim jakou "edici" a hlavne jakou bit. verzi..Premyslel jsem o Home 64bit..

Poradite jakou a proc?

Já měl 32bit XP s 4GB RAM:
- 8800GTX/640MB (systém hlásil volné asi 3,3GB RAM
- 640GTX/1GB plus 9500GT/512MB na PhysX výpočty (systém hlásil volné přesně 3GB RAM).

Zkusme ale, MM.., uvažovat dál. Budu mít 32bit OS, klidně W8. 4GB RAM a grafiku s 8GB VRAM. Dejme tomu, že obecně hry dokážou 8GB VRAM využít.
- jaká bude skutečná použitelná VRAM? 4 nebo 8GB?
- jaká bude použitelná RAM? (tady to podle všeho vypadá, že někde mezi "něco málo" a třemi GB)

Pouzitelna VRAM je cela VRAM, ptz to je zalezitost grafiky a tvoj OS s tym nema nic spolocne.
Pouzitelna RAM bude stejna jak u stejnej grafiky s 1GB VRAM, mnozstvo VRAM nehra rolu v tom kolko chip ziada PCI adresneho priestoru (to je zalezitost grafickeho chipu, ktoru pripadne podla mna moze vyrobca grafiky v urcitych medziach modifikovat nejakymi strap-mi na chipe apod)

Graficky chip ma dostatocne siroku fyzicku adresnu zbernicu aby si celu svoju RAM vedel adresovat.
CPU/ovladac komunikuje s grafickym chipom, ne s VRAM. Priamo na VRAM nema vobec ziadne "draty" ani ich nepotrebuje, graficky chip patricne pristupy umoznuje ci uz pomocou busmaster alebo pomocou nejakeho strankovania.