BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A jak bys chtěl odstranit trojského koně z CD? Pokud to není CD-RW, tak by pomohlo jedině odfrézovat.
Když máš obavy, tak si oskenuj disk nějakým antispyware programem.
No jo, ale nemohl nějak napadnout moje programy v PC?
Mohl.
A zjistím to nějak nebo ne?
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je možné, aby ten "troják" způsobil škodu mému oblíbenému icq 5.1? Například, aby zjistil moje heslo a pak ho nějak zneužíval?
Dobré je zadat si koňovo jméno do Google a zjistit, co dělá, případně jak se odstraní.
Pokud ti ho našel rezidentní štít avastu, nedovolil ani spuštění toho trojana. Můžeš být (na 99%) klidný.
.
.
ok, na 98,9 % :)
Já nebudu znova strkat to CD do mechaniky, takže ti nepovim, jestli to byl rezidentní štít nebo ne, ale já jsem prostě strčil CD do mechaniky a ono se chtělo samo spustit, ostatně jako každé co dám do compu. Ve chvíli, kdy jsem čekal, že se spustí tak na mě začal houkat Avast!. No a tak jsem to ratši neotevíral(CD).
Byl to rezidentní štít avastu. Zachránil ti kůži.
Při zasunutí CD (a několik vteřin poté) drž klávsu "levý shift". Tím zablokuješ tzv. automatické spouštění cd. Potom můžeš cd projet antivirovým testem, zjistit v klidu co tam sedí za hajzlíka, vyhledat o něm přes google informace a zařídit se podle toho.
Jj dík.
Jo ještě jsem se dočetl, že by mi mohl "troják" poškodit zabezpečení počítače. Tím se myslí např.: antivir? Jak si můžu být jistý, že ten "hajzl" nepoškodil zrona ten můj v době, kdy se ho můj antivir snažil zabloknout?
To už je paranoia. Když tě tak znervozňuje, že antivir něco našel, tak si o tom koňovi vyhledej informace.
Ano. Pokud je tak naprogramovaný, dokáže některý trojan shodit firewall nebo antivir, většinou jen určitou verzi od určitého výrobce... proto jsou důležité bezpečnostní aktualizace operačního systému, antiviru, firewallu.
Rezidentní štít kontroluje soubory na přítomnost virů ještě před jejich spuštěním. Ten trojan se neměl šanci spustit, nevykonal tedy žádnou zákeřnou činnost.
Udělej ten sken cd, zjisti název trojanu, zeptej se (či prohledej diskuzi) na viry.cz/forum , zjistíš tak co tento konkrétní kus představuje za nebezpečí
díki všem.