BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
programování se ve škole neučí (respektive to se naučíš sám). Co potřebuješ, je dobrá škola s kvalitní výukou matematiky (a logického myšlení), od věci není ani něco málo elektra a hlavně logické obvody (což se bohužel většinou vylučuje s tou matikou, alespoň na středních školách). Volil bych tedy nějaké kvalitní gymnázium s dobrými referencemi na matematiku.
my sme sa na skole ucili pascal. viem, ze samotny pascal nikto uz dnes nevyuzije, ale clovek sa aspon naucil nejake zakladne principy. takze tvoje tvrdenie nie je tak celkom spravne.
Ad Petino: NT je co? Nitra? Ak chces ist na vysoku a chces mat dobre zaklady atd., tak chod do BB na Murgasku. Zas tak daleko od PD ci PE to nie je. Intrak ti daju :).
pascal neni programovani ale jazyk.
programování se ve škole neučí.
;)
Jj ve škole se hodně kecá kolem toho. Pak se zadají projekty a je skutečně na každém, aby se tím prokousal sám. Aspoň teda na VŠ.. To ale neznamená, že by ty věci okolo byly k ničemu. Hodně to rozšíří obzory. Člověk pak zná, jak to funguje na pozadí a nedělá mu pak větší problémy programovat v libovolném jazyce. Např. nedávno jsme dostali zadání: XML query v PHP. Stručná specifikace požadavků, o PHP ani XML ani slovo - nastuduj si sám (samotný předmět se zabývá teorií OOP). Ale díky předchozím znalostem to bylo v pohodě. Stačil manuál.
ten obor se zove analýza problému a jeho algoritmizace. To je podstatou "umění programování". K tomu je třeba mít všeobecné znalosti, matematické znalosti (HODNĚ dobré, určitě ne na úrovni běžného "umím vzoreček nazpaměť" přístupu z běžných středních škol) a samozřejmě určité znalosti procesního řízení. Naklofat vzniklý algoritmus v nějakém programovacím jazyce je pak už jen otázka znalosti struktury a syntaxe jazyka a referenční příručky
(ne tak zcela, ale jedná se řekněme o 10% celého řešení)
Ja som rozmýšľal nad odborom grafik digitálnych medií... učí sa tam HTML PHP a iné. Len ja by som chcel viac o tom software tvorbe aplikácii aby som mal potom dobré základy na vysokú školu: Fakultu informatiky a informačných technológii odbor aplikovaná informatika alebo také niečo.
Ahoj tak tady tě naučí opravdu hodně: www.ssakhk.cz :)
jinak co se týče programování, záleží co chceš umět programovat.
jinak dobré programy na výrobu např: repacku hry jsou: Inno Setup, Inno IDE,..
více videa:
watch
watch
aha to je zaujímavé ale kde takú školu nájdem na slovensku? ... je to presne to čo potrebujem odbor programovanie a počítačová grafika len keby to bolo bližšie nie v Čechách nevieš o nejakej bližšej ?
Na strednej ta naucia hovno. Bez univerzity budes mat dost chabe znalosti na profesionalnu pracu (aj ked teda ked sa tak pozeram okolo seba na kdejakych dipl.ing tak to tiez neni ziadna vyhra, ale furt je to iny level znalosti)
A pred univerzitou zas nepotrebujes byt nejaky genius, oni na tu univerzitu pojdu aj ludia z gympla apod, kde sa ucia na informatike urcite len nejake zaklady, ktore sa vies mimochodom aj doma za par tyzdnov naucit nejakym jednoduchym tutorialom. Dobre je vediet anglicky t.j. uc sa anglicky :)