Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MySQL - SELECT + diakritika

Mam pole s nazvom nadpis a jeho typ je klasicky varchar(30). Vlozim tam hodnotu 'Počítačová poradňa'. Potom pouzijem prikaz SELECT podla nadpisu a zadam 'Pocitacova poradna'. Samozrejme ze bez vysledku lebo 'Počítačová poradňa' != 'Pocitacova poradna'. Ako dosiahnem aby sa ignorovala diakritika? Uplne odstranit ju samozrejme nemozem...

Akoze nie je problem odstranit diakritiku z hladaneho retazca... lenze ako to odstranit z MySQL ked je to tam uz raz ulozene? Mam davat 2x SELECT alebo SELECT celej databazy do pola a potom z pola vybrat len to co chcem? Zda sa mi to cele neefektivne. Neviem ci sa v tom clanku riesi prave toto... idem ho precitat...
EDIT: takze clanok som necital - stacilo si precitat prvy komentar:

Zminovana ignorace diakritiky predpoklada, ze zaznamy jsou take bez diakritiky. Priklad: v db je zaznam "Tomáš Dvořák". Pokud budu mit zapnutou ignoraci diakritiky, tak at napisu do pole pro vyhledavani cokoli, tak mi ho to nenajde!

Takze som si spravil funkciu podla toho tej ukazky a z retazca 'pocitacova poradna' vytvori regularny vyraz '.+p[oóô][cč][ií][tť][aáä][cč][oóô]v[aáä] p[oóô][rŕ][aáä][dď][nň][aáä].+'. Teraz by ma zaujimala uz len taka malickost - je mozne nejak dosiahnut aby REGEXP bol case insensitive? Alebo musim funkciu na vytvaranie tych regularnych vyrazov upravit??