Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MySQL - SELECT + diakritika

Mam pole s nazvom nadpis a jeho typ je klasicky varchar(30). Vlozim tam hodnotu 'Počítačová poradňa'. Potom pouzijem prikaz SELECT podla nadpisu a zadam 'Pocitacova poradna'. Samozrejme ze bez vysledku lebo 'Počítačová poradňa' != 'Pocitacova poradna'. Ako dosiahnem aby sa ignorovala diakritika? Uplne odstranit ju samozrejme nemozem...

Takze som si spravil funkciu podla toho tej ukazky a z retazca 'pocitacova poradna' vytvori regularny vyraz '.+p[oóô][cč][ií][tť][aáä][cč][oóô]v[aáä] p[oóô][rŕ][aáä][dď][nň][aáä].+'. Teraz by ma zaujimala uz len taka malickost - je mozne nejak dosiahnut aby REGEXP bol case insensitive? Alebo musim funkciu na vytvaranie tych regularnych vyrazov upravit??