Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet přes Karneval

Za týden ke mně přijde chlápek se samoinstalačním balíčkem a modemem,
mám objednané Turbo 3000/300. Na stránkách Karnevalu jsem nenašel nic
o typech poskytovaných modemů atd...
Stáhl jsem si zatím pdf-ka ke všemu možnému, zatím jsem je nečetl.
Jedná se mi hlavně o to, zda si budu muset přikoupit síťovou PCI kartu
nebo bude modem nějaký jinačí (na desce nemám integrovanou síťovku).

Sorry, nebudu teď reagovat na případné odpovědi, hážu šipku do postele.

Píšou tam o Motorole nebo o COM21, asi půjdu do té síťovky,
i když mi USB ADSL modem WELL sloužil výborně. Jen se divím ustanovení
v článku, že musím Karneval upozornit v případě, že modem vypojím ze zásuvky
nebo odpojím modem od kompu. Jsem zkrátka zvyklý nepoužívat internet,
pokud na něj nelezu. Ono to půjde nějak softwarově vypnout nebo přerušit
a zase navázat spojení.

On ten modem Motorola má nahoře tlačítko a tím ho vypneš. svíti jedna dioda signál nejde. Dělám to na každou noc nebo delší dobu. Dále mi vede kabel z modenu na switch a dva PC. A když potřebuji vypnout internet na jednom PC vytáhnu káblík ze síťovky. V tom povídání se asi myslí a to bych rád věděl co tím myslí, když oni myslí!!! Navíc ti dávají po telefonu první radu, když ti nejde internet (diody se zblázní - blikají), aby si odpojil zdroj a po chvíli zapl (reset).

Kdysi jsem mel Motorolu 4100, spotreba byla temer stejna i pri vypnuti tim tlac. ve predu, takze k uspore el. nedochazelo. Spotreba byla co si pamatuju kolem 8W a kdyz jsem vypinal na delsi dobu, odpojoval jsem to od zasuvky, jinak jsem to vubec nevypinal, neb kolem roku 2001 byl problem s pridelenim ip adresy, ktery pretrvaval treba i hodinu, nez ji pridelil.

Mival jsem od UPC jakysi modem Thomson (asi dva mesice jsem ho pouzival na USB)...Bylo to strasny. Jednou, jdouce kolem bazaru Ruzovou ulici, zakoupil jsem sobe za 150,- krasnou pci sitovku 3com. Problemy zmizely. Jedu prez ni dodnes. Jen modem Thompson loni na jare umrel.

Isp zdarma druhy den privezl mou dnesni Motorolu. Na USB by me ani nenapadlo to pripojit...Ani nevim, jetli to ma prislusny otvor...

Včilek UPC a Karneval budou jedno a totéž, plácli si do dlaní.
V "kojem slučaje" zakoupím sobě síťovku a asi raději předraženou
od Karnevalu, aby nebrblali, že je málo kompatibilní s jejich sítí.
Alespoň pdf s návodem mají naprosto srozumitelná.

Tady se jedná o propustnost případných reklamací,
klidně připlatím kilo, abych případně nemusel dokola furt pryč
vysvětlovat lama slečně na founu, proč, kdy, kde a jak
mám jinou kartu, než mě přepojí na techniky.
Dost jsem si kdysi užil právě v tomto případě u Bluetone,
nebýt věci znalých techniků, kteří vyloženě chtěli přijít
problému na kloub (detaily nastavení USB ADSL modemu WELL).
Mám dojem, že bych ho jen tak nerozchodil, je tam mnoho kombinací
a jen jedna je správná. Návod nebyl přesný, v tom byla potíž.