Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - částka slovy (původně word)

Dobrý den,
Chtěl bych Vás poprosit zda mě můžete poradit.
Mám soubor v Excelu jmenuje se slovy a když napíšu částku např.: 500 tak to napíše vedle Pětset
=CastkaSlovy(C3;0;0;1) A napíše to Pětset korun českých.
A místo toho bych potřeboval aby to umělo napsat
A) korun českých
B) Eur
C) Dolarů

Posílám vzor v Excelu

Moc vám děkuji
Změna předmětu, původně: Word
Změna kategorie, původně: Ostatní (JaFi)

Ta CastkaSlovy je funkce v tom doplnku. Pokud chces, aby misto korun českých psala dolary nebo eura, tak si tu funkci oprav.
V excelu si spustíš režim návrháře, otevře se ti editor kódu a tam to opravíš.
Pro tebe bude nejjednodušší si tu funkci zkopírovat do dalších 2, pojmenovat je treba CastkaSlovyEUR a CastkaSlovyUSD a pak pouzijes tu, kterou budes chtit.

Dalsi moznost je pouzit existující vzorec a bez zásahu do doplňku jen nahradit název měny:

=Dosadit(CastkaSlovy(C3;0;0;1); "korun českých"; "USD")

Vše záleží na tvých schopnostech a lenosti.

Tady je přímo stránka autora kódu s postupem instalace.
viewtopic.php

Pro správnou funkci je potřeba zadaj ještě 3 parametry (hodnotou 0 nebo jedna) viz níže

Dejme tomu, že Buňka A1 obsahuje hodnotu 125

=CastkaSlovy(A1;0;0;0) => Stodvacetpět

=CastkaSlovy(A1;1;0;0) => Sto dvacet pět

=CastkaSlovy(A1;1;0;1) => Sto dvacet pět korun českých

atd.