Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 980Ti - R9 390X

Zdravím :-)

Pro místní rýpálky bych chtěl předem upozornit, že ANO. Klidně na sebe prásknu, že jsem zde nedávno zakládal diskuzi a teď tu zakládám další, tak snad to není takový prohřešek, za který bych si zasloužil do pekla.

Pro ty, kteří neví, o čem je řeč.
Mám v plánu si sestavit HIGH END sestavu. Pro CPU už jsem se dávno rozhodl (i7-4790K), teď se mi jedná o vaše názory, která GPU je k tomu lepší a hlavně výkonnější.
Ano, rozhodl jsem se tak, že nekoupím ani toto:
msi-gtx-titan-x-d2413326.htm
.. ani toto:
http://www.czc.cz/msi-r9-295x2-8gd5/152959/produkt
.. a dokonce ani toto:
https://www.alza.cz/gigabyte-waterforce-d2304641.h tm
Po minulých zdejších názorech jsem se rozhodl, že to budu řešit "rozumněji" a sáhnu po té nejlepší a nejvýkonnější GPU v té "normálnější" kategorii. A aby byly vše správně pochopeno, mám v úmyslu ty karty zakoupit 2 a propojit je ať už jako SLI či CrossFire. Nyní už se mi nejedná o nic jiného, než abyste mi poradili, pro kterou z karet v názvu diskuze byste se rozhodli vy. Pokud byste měli v úmyslu je prostě koupit 2, propojit je a očekávali byste co nejlepší výkon. Která z těch karet má vyšší předpoklad, že ve dvojici bude lépe spolupracovat a nebude to protestovat.

Co se týče obou těch karet jako takových samostatných, zkoumal jsem různé benchmarky, videa, testy, grafy, ale pořád se nějak nemohu rozhodnout, která je na tom lépe (výkonnostně ve hrách). Každá má jiné parametry, v něčem je lepší a v něčem zas horší a mě prostě zajímá, pro kterou byste se rozhodli vy :-)

MSI GTX 980TI GAMING 6G
https://www.alza.cz/msi-gtx-980ti-gaming-6g-d26511 22.htm
6GB DDR5 (7010MHz), 1178MHz - 1279MHz, 384bit

MSI R9 390X Gaming 8G
https://www.alza.cz/msi-r9-390x-gaming-8g-d2705114 .htm
8GB DDR5 (6100MHz), 1100MHz, 512bit

Nevím proč, ale pořád nějak cítím náklonnost spíše k té GTX, přestože má nižší sběrnici, tak ve hrách měla trochu lepší výkon. Tak jak to teda je? :-)

Vřele děkuji za všechny cenné rady a názory.

Jo, je sice dražší, ale když na to člověk má, tak proč to nevzít, když chci prostě to výkonnější. Ale jinak díky za radu :-) Spíš by mě zajímalo, kdyby sem mohl někdo postnout nějaký obrázek (grafy), jak si na tom stojí ty karty (porovnání ve hrách).

Ne, to si nemyslim. Přesněji řečeno to tedy nemohu vědět, že. U vás doma jsem nebyl. Mě nešlo o osobní zkušenost, ale o nějaký ověřený obrázek z netu (zkušenost někoho jiného). Na netu se přece nechá najít všechno, ne? Mě se to ale nepovedlo, proto jsem žádal vás. Grafy jsou tu pořád nějaké a pochybuji, že vždy je to všechno z vašeho pc, proto jsem se ptal :-)

Protože to bude mít vyšší výkon, než 1 samostatná karta? (nečekaně) :-)
Zas tam nechci cpát 3, protože jsem četl, že to už pak nedělá dobrotu. Takže bych se chtěl držet 2 karet a spáchat to tak, abych při propojení měl co největší výkon.

To předpokládáte špatně :-) Ne, mám kupodivu "jen" 1 monitor. Nebo tedy mám v plánu mít (4K). A občas si na tom něco zahrát v příslušném rozlišení. Na co by jinak ta karta byla PROBOHA na prodej? Nároky her pořád stoupají a já chci mít prostě rezervu do budoucna a vědět, že ve hrách nebudu muset stahovat nastavení. Nic víc, netřeba v tom hledat něco nepochopitelného.

Já bych víc jak 10 000kč do grafiky nedal. Myslí si co chceš, ale víc jak full hd je zbytečnost. Jestli je to pro někoho ráj mít 4k. Každopádně de vidět plýtvání. Aspoň že stím planeta něco dělá. Otepluje se a za chvilku se upečeme. Co lidi dělají planetě to vrátí 1000 krát. Stačí vám to? Mít doma v pc 2/3 fury, zřejmě budete topit pro celý dům.

Že zrovna ty bys nedal, neznamená, že nemůže dát nikdo jinej. No a co? Tak si budu svou vilu na Bahamách vytápět pro jistotu ještě 3x Fury X a zas ušetřím na ústředním topení, no a? Myslím, že jsou na světě mnohem horší věci a plítvání přírodou, než to, že někdo investuej do GPU. Možná že i spoustu takových věcí děláš ty a jen o tom nevíš. Já vážně nevim, co vždy na takové hloupé připomínky od určitých jedinců odpovědět. Žijeme snad v demokracii, ne? :-)

Sorry kámo, ale přečti si znovu celý můj úvodní příspěvek a musí ti (snad) dojít, že jsem se INTELIGENTNĚ na něco zeptal, takže jsem čekal INTELIGENTNÍ odpověď. Chápem se? To, že se vždy přiřítí někdo a začne kolem sebe kopat, to není můj problém. Čekal jsem pouze rady, je to snad něco divného zde na poradně? :-)

Nějak mi uniklo, kde si vzal to, že si to chci stavět doma na koleni. Samozřejmě si to chci nechat sestavit. Jen mi šlo o vaše rady a doporučení, které komponenty jsou nejvýkonnější. Možná by stačilo si ten příspěvek opravdu důkladně přečíst. Pořád čekám, kdy to všichni pochopíte :-)

Tak ještě jednou.
Když máš takového odborníka tak to laskavě nech na něm, on bude vědět jak takový HW bude optimální a ty zadáš akorát herní stroj s SLI pro 4K bez limitu = ať to stojí co stojí.
(jen upozornění: je spousta sestavovacích podvodníčků a žádný kvelb ti nic takového nesestaví a ani neodladí)

Není náhodou sestavení na CZC zdarma??? Nebo.. nepíšete to náhodou jako extra tučnou větu do každého návrhu vaší sestavy, kterou sem dáváte? Nebo snad experti z CZC budou mít problém se zapojením 2 karet, jelikož jsou zvyklý na sestavování sestav max do 30 000?

Tak nikdo taky neříkal, že si chci připlatit nějakou extra službu, abych to měl složený do jednoho dne. Je mi jedno, kdyby si s tim hráli třeba měsíc. Jen jsem očekával, že když to sem všichni pořád tak cpete, takže nemají s ničím problém. Tím chci říct, že jsem očekával, že když skládají nějaké "monstrum" a také k tomu prodávají adekvátní chlazení, takže jsou si vědomi toho, že ho tam budou muset asi dát a že to pro ně není problém. Stejně tak jako jsem očekával, že taktování CPU je běžná věc pro někoho, kdo se tím zabývá od A až po Z (nebo tedy upřímně, spíše jsem myslel, že když jsi mi doporučil CPU se socketem 2011-3, takže kterýkoliv z nich už bude k těm GPU adekvátní a dostačující i bez toho, aniž by se taktil).

Ale asi to tedy vypadá (nebo jsem o tom zde alespoň neustále přesvědčován), že ikdyž má člověk peníze a chce něco trošku lepšího, než má většina, tak i přesto, že se tyto komponenty dnes a denně prodávají jak na běžícím pásu, tak to člověk stejně mít nemůže, protože vlastně není nikdo, kdo by to dokázal sestavit, sladit a byl schopen to dát do stavu, aby se to mohlo používat. To je zvláštní...

Většina procesorů má problém i se single 980Ti natož s dvěma. Představ si to obrovské množství dat při dvou 980Ti.

CZC nezajímá cenou počítače a komponent. Udělají to tak jako dalších xxx počítačů co skládají.

Tohle chce opravdu pečlivou montáž s následnou službou i dále. Proto bych (pokud to třeba myslíš opravdu vážně) spojil s někým, kdo ty počítače skládá a věnuje se tomu. Mám za to, že i někdo z poradny tuto službu nabízel, ale to teď nechci kecat.

Tak to minimálně. Nemít 4k jdu se utopit. Nechápu jak někdo může bez pc her takhle zešílet. Co bylo před rokem 1995? To lidé umírali, když pc nebylo? No dneska už je pc závislost kritická. Bude horší než alkohol a drogy. Kvůli vedru jsem na pc nepatřil 14 i víc a stále žiju.

Nerobim machra :-)
Přišel jsem se inteligentně poradit na inteligentní poradnu, spletl jsem se snad? :-) Škoda peněz? To je dost diskutabilní. Někdo si koupí auto, někdo to utratí za děvky, někdo chce zas kvalitní pc. Nevidím na tom nic k nepochopení.

To není zbytečnost, nebo teda jak pro koho. To je jen využití možnosti toho, co dnes existuje a je to "lepší". To je jak kdybych ti řekl, proč si kupuješ Lambo, když můžeš jezdit s Oktávkou. Nebo proč jíš maso, když by sis vystačil s bramborama :-)

Pro CPU už jsem se dávno rozhodl (i7-4790K)

Asi teploty už mají vliv na přehřáté jedince.

Ten procesor a končím si s.1550 který nevynikál ani moc v přetaktu, není schopen krmit pomalu ani jednu nejvýkonnější g.kartu natož na tvé SLI/CF.

Takovéto "důležité" disputace se dále nemíním účastnit = ztráta času.

U tebe je jediná škoda toho, že si vždy hned tak arogantní (tedy spíše nadnešený) :-) Zrovna na tvé názory jsem vždy dával a byl jsem o nich přesvědčen. Čili zrovna od tebe jsem čekal něco, co mi pomůže. Sorry, ale už několikrát mi tu bylo řečeno, že i7-4790K je prostě nejvýkonnější. Tak pochop, že si chci prostě pořídit (teď už vím, že nejspíše GTX 980Ti SLI) a doporuč mi k tomu PROSÍM adekvátní CPU, který podle tebe bude stíhat, bude dostatečně krmit mou GPU, nebude jí brzdit a bude pro ní co nejvhodnější. Thanks :-)

Už se zdrž svých přihlouplých připomínek, které mi nejsou absolutně k ničemu. Akorát to tu spamuješ. Beztak z tebe mluví závist a nesnaž se mi to vymluvit. Ne každý musí mít sestavu za 10K jako ty. A pokud něco nedokážeš pochopit, je to pouze tvůj problém. Tím jsem s tebou skončil, měj se ;-)

Problém je v tom, že většina lidí zde mě očividně nepochopila. Já nechci NASA stroj, kdyby jo, řekl bych to rovnou. Nechci mít o 10 000% procent lepší výkon komponent, než dnešní hry využijou. Mě stačí, že budu mít výkon takový, se kterým rozjedu vše na ultra, což je podle mě tak nějak normální a nemusí se to hned nazývat něčím astronomickým.
A v takovém případě bych si nejspíše vystačil i s tím mím postnutým CPU, ne? Ten by měl také vše v pohodě zvládat :-)

Jsem si toho vědom. Četl jsem ten článek, který mi tu v minulé diskuzi někdo postnul, že plynulé hraní ve 4K je stále otázka budoucnosti. Však mě nejde proboha o to, abych zarputile nastavil 4K rozlišení, všechno co půjde, tak vytáhnul na ultra a myslel si, že mi všechny hry půjdou na 100+ fps. Je mi jasné, že ne. Však já se na ty testy díval. Já chci prostě jen GTX 980Ti. Je to snad tak nebeská GPU, že to stojí za takové rozpory? A ano, chci jí nejlépe 2x, protože věřím, že ten výkon pak bude lepší (více fps, možnost nastavit větší rozlišení, možnost nastavit více věcí na ultra).

Ano.

Jasně, cena vysoká. Ale ono je asi opravdu blbost koupit dvě hi-endové grafiky, aby ve spojení s (relativně!) slabším CPU chrápaly.

Chápu snahu, mít nabušený PC. Jaké jsem jednou do něj vrazil 65 tisíc (bez monitoru). Dnes mám jednodušší rozhodování, vyhovuje mi rozlišení 1280*1024 na jakékoliv hraní, takže nemusím ani s nástupem nových a náročnějších her nijak divočet, pořád mi vše stroj v pohodě utáhne na vysoké detaily. Stávající PC (2 roky starý, tehdy 30kKč bez OS a monitoru) bude dobře sloužit ještě klidně další tři roky a pak se uvidí :)

Postavit si barák za 20 mega je větší ekonomická sebevražda, než pc za 100K, ale i tak díky za názor :-)
Jinak teda neprudim, pouze jsem se ptal na názory. Nemůžu za to, že se s tím pár jedinců nedokáže smířit. To je pořád o tom samém. Proč mám hrát na 1440p, když to můžu mít 3x lepší? Jen proto, že to tak má většina???

Postavit si barák za 20 mega je větší ekonomická sebevražda

Proto nikomu neradím aby si ho taky stavěl. Na druhou stranu, takovej barák pak můžeš pronajímat, kdežto počítač asi těžko, když plánuješ na něm pařit.

když to můžu mít 3x lepší

Nemůžeš. Výrobci GPU a vývojáři her nepočítali s tím, že se najde jedinec, který bude dnes chtít vše co nejvíc vymaxovat ve 4K.

Nemám v úmyslu se tu s tebou dohadovat, kterej z nás má lepší názor, jako už jsem to v této diskuzi s pár jedincema byl donucen dělat. Každý má přece právo hrát, na čem chce. Někomu stačí kalkulačka, někdo chce něco lepčího. Podle mě netřeba ho za to odsuzovat. Opět.. nikde jsem netvrdil, že chci hrát VŠECHNO ve 4K na ULTRA. Pouze jsem řikal, že si chci koupit nejvýkonnější CPU + nejvýkonnější GPU a hrát adekvátně k mým komponentům. Vícekrát už to pro méně chápavé jedince vysvětlovat fakt nebudu.
Neptal jsem se nikoho, DO ČEHO mám své peníze investovat, ptal jsem se vás na KONKRÉTNÍ komponenty. Toť vše ;-)

Chci mít prostě rezervu do budoucna a vědět, že ve hrách nebudu muset stahovat nastavení.

Prostě si koupím 2 GPU, nastavím vše na ultra a bude hrát na takovém nejvyšším rozložení, jak jen to bude možné, bez sekání :-)

Topkek

To, co očekáváš ti asi může nabídnout 2x Radeon R9 295X2 v CrossFire, ale tohle asi fakt potřebují jen psychicky narušení lidi.

http://www.digitalstorm.com/unlocked/4-way-quad-cr ossfire-amd-r9-295x2-benchmarks-at-4k-idnum228/

Ty si mě prostě absolutně nepochopil, nic víc v tom neni. Nemusíš se snažit najít mezi mými písmenky něco skrytého a nereálného, ale jak už jsem říkal. Stačí si opravdu pořádně a důkladně přečíst můj základní příspěvek a není možné, aby si to nepochopil.

Já nechci žádnej tvůj Radeon R9 295x2 a dokonce ho nechci ani 2x, ani 8x. Nechci ani 5 procesorů, nýbrž jen jeden.

Bože, bože.. stejně tak, jako si někdo chce složit sestavu za 10K. Se základem na Pentium a třeba R7 270. Tak já chci prostě jako základ GTX 980Ti SLI a adekvátní procesor k tomu. Chápem to? Nebo to mám vysvětlit ještě nějak více po lopatě? Tak se mě proboha neptejte, na jakém rozlišení mám v plánu hrát. Prostě budu hrát tak, jak to půjde. Jen chci mít co nejvýkonnější pc "RELATIVNĚ". To znamená, mít výkonný procesor a nejvýkonnější GPU k tomu. Aniž by to muselo být nějaké monstrum. Protože se pořád dá složit 10x větší, než mám v plánu já. Pokud budu jezdit ve 105L, také nebudu nazývat jako psychicky narušeného jedince člověka, který si tu prdelku prostě MUSÍ vozit v Lambu.

Konec.. :-)

Proč se teda tady ptáš, když máš ve všem jasno a nikdo tě tu nechápe. Nejdřív píšeš, že chceš všechno smažit v nejvyšších detailech bez sekání a pak to obrátíš jen na "adekvátní" nastavení. Nejdřív chceš radu a pak nám tu stále vykládáš, že tě nechápem. To si rovnou mohl napsat "Nazdar, všechny vaše názory mi jsou ukradený a já si volím SLI GTX980Ti, protože si myslím, že to je to nejvýkonnější co dnes je". Kdo tě pak má chápat? Mě to je ve finále jedno, vem si co chceš, ale za ty prachy nebudeš mít o moc větší požitek, tím si buď jist.

Ty sis ten můj úvodní dotaz pořád nepřečetl, že? :-)
Kdybych byl přesvědčen o tom, že GTX 980Ti je lepší, než R9 390X, tak bych se vás tu samozřejmě na nic neptal a alespoň bych se vyhl tomu, co tu probíhá nyní. Já jsem se ptal, která z těch 2 karet je výkonnější. A v původním dotazu bylo (v případě, že bych zapojil 2 dohromady).

Podle tebe za ty prachy nebudu mít "o moc větší požitek", než... ? co? :-)
Než když si koupím třeba nějakou R5?

Tak ještě jednou, zeptám se jinak :-)

Bavme se o "SAMOSTATNÉ" kartě GTX 980Ti.
Přemýšlím o adekvátním CPU k této kartě. Před chvilkou mi tu bylo řečeno, že mám vybírat "MINIMÁLNĚ" ze socketu "2011-3". Tak jsem si vyhledal jen CPU, které jedou na socketu 2011-3 a vybírám, který z nich by byl nejlepší (nejvýkonnější), ono ani není moc z čeho. Dokonce mi tu byl dán i návrh, že konkrétně a zaručeně nejlepší je tento:

i7-5960X
https://www.alza.cz/intel-core-i7-5960x-d2147637.h tm
8-Core, 3 - 3,50GHz

Sice jsem říkal, že se mi nejedná o peníze, ale vzhledem k těm minimálním rozdílu oproti CPU, který chci uvést za chvíly a výkonnostně je hned za ním, se mi ta cena zdá neúměrně nesmyslná. Proto jsem se rozhodl pro tento druhý:

i7-5930K
https://www.alza.cz/intel-core-i7-5930k-d2147639.h tm
6-Core, 3,50 - 3,70GHz

A ptám se na jednu jednoduchou otázku a žádám vás o co nejvíce názorů.
Bude tento CPU stačit na tu GTX 980Ti???
Bavíme se o tom, že základ sestavy by byla single GTX 980Ti a CPU k tomu by byl ten i7-5930K. A já se ptám, zda tento CPU je dostačující a nebude tu kartu brzdit.

Děkuji :-)

Ale prohlédl :-)
A ovšem, že ty umíš věci lépe nazývat pravými jmény, ale určitě si mě pochopil, takže místo poupravování jednotlivých slov bys mi mohl spíše poradit ohledně toho, na co jsem se teď ptal.

Snažil jsem se vybrat CPU se socketem 2011-3, těch CPU je tam cca s bídou 6! A když nechci ten za 30 klacků, tak jsem si vybral ten, který stojí polovinu. Co se týče výkonu, je na tom podle mě obdobně. Takže já už nevim. Ptal jsem se jen na jedno, jestli tenhle CPU (i7-5930K) bude k té GTX 980Ti dostačující. Jestli ne, tak proboha který? :-)

*YAHOOO*
Nemohu tomu uvěřit, že při mých přáních by také něco bylo konečně zrealizovatelné :-) Takže říkáš, že jako základ PC mohu s klidnou duší mít:

CPU: i7-5930K, GPU: GTX 980Ti
.. a bude to spolu obojí dobře spolupracovat :-) No, to jsem rád.

Když už si tu spolu tak hezky povídáme, ještě chvilku si dovolím tě otravovat. Jaký bys mi k tomu doporučil prosím monitor?

Když jsem v nich brouzdal, jediné mé požadavky bylo pochopitelně IPS, co nejmenší odezva a rozlišení monitoru jsem vybral 3840x2160. Co se týče toho rozlišení, je to špatně? :-)

Zůstalo mi jich tam pár a nakonec vybírám asi ze dvou. V podstatě oba jsou 4K. Myslím, že to v případě mé sestavy bude mít alespoň trochu nějaký smysl? :-)

Zde je jeden:
https://www.alza.cz/32-benq-bl3201pt-uhd-4k-d22885 08.htm
A zde je druhý:
https://www.alza.cz/27-acer-s277hk-wmjdpp-d2268259 .htm

Rozdíl v ceně je cca 10K, nějak nechápu.. proč? :-)
Vím, že mi asi řekneš, že Acer nebrat, že je to šmejd. A popravdě sám jsem byl dlouho nakloněn k tomu BenQu, ale teď bych asi spíše volil ten Acer. Za prvé kvůli ceně a za druhé kvůli podle mě už tak dostačující uhlopříčce.

Jaký na to máš prosím názor? :-)
Prostě chci kvalitní monitor, adekvátní k výkonu mé sestavy.
Díky za všechny rady a doporučení.

Jo, na ten jsem se taky díval, ale ta cena je fakt brutální :-)
Když se budeme pořád bavit o těch 2, které jsem postnul já, tak vzhledem k mé sestavě myslíš, že je lepší při totožném rozlišení těch monitorů mít 32" nebo 27"? :-) Jaký v tom bude rozdíl?
Nebo se zeptám ještě jinak. Myslíš, že ten 27" Acer je dostačující a že nějak moc neprohloupím? :-)

Rozumím :-) Samozřejmě bych předtím asi někam zašel.
V podstatě to ale znamená, že kdybych byl umanutej a trval opravdu na tom, že chci jeden z těchto dvou, měl bych se spíše přiklonit k tomu 27", protože ten 32" už je spíš televize :-)

Ještě jedna věc.. klávesnice :-D

Chci drátovou, podsvícenou, v každém případě českou (ěščřžýáíé) a pár těch programovatelných (herních) tlačítek. Vybíral jsem a nakonec se mi nejvíce líbí tahle, ikdyž je asi trochu dražší:

https://www.alza.cz/logitech-g510s-gaming-keyboard -cz-d429349.htm
.. názor, prosím? :-)
Logitech značku jako takovou jste tu podle mě nikdy moc nekritizovali, ba naopak. A mě vším zaujala nejvíce. Je to dobrá volba? :-)

Tak to jsem rád :-)
Myš byla to poslední, v čem jsem se s tebou chtěl poradit.
Požadavky jsem měl, aby byla drátová, laserová a měla alespoň nějaké to programovatelné tlačítko. Rád bych a chtěl jsem se držet té značky Genius, jenže s těmito parametry jsem tam žádnou takovou nenašel.

Takže bych byl přinucen si vybrat jinou. Asi bych vybíral z těchto:

https://www.alza.cz/asus-gx1000-eagle-eye-d530443. htm#popis
https://www.alza.cz/gigabyte-gm-m8000x-cerna-d1553 69.htm#popis
https://www.alza.cz/trust-gxt-33-laser-gaming-mous e-d1562161.htm#popis

Nevím, kterou vybrat. Která je podle tebe prosím nejkvalitnější? :-)

Jojojo!! To je přesně ona!! :-D
Přesně tuhle Logitech, cos postnul, nad tou jsem ještě nedávno uvažoval, pak už jsem jí ale najednou nemohl najít, přišlo mi, jak kdyby jí stáhli z prodeje. Co mě ale nakonec asi odradilo bylo to, že je bohužel optická. Raději bych asi laserovou. Nebo jsem alespoň četl, že je to prostě lepší. Když už jsme u toho, tak se tě tedy zeptám. Jak moc se ten rozdíl pak projeví? Když bych měl optickou, o jak moc na tom budu hůře než ten, co by měl laserovou? Jde mi o ty zásadní rozdíly (negativa). Jinak bych jí ale bral, líbí se mi (ta Logitech) :-)

Jinak co se týče té "Mionix", zamotal si mi s ní hlavu, hodně se mi líbí a budu nad ní uvažovat :-) Jinak.. co máš konkrétně proti Asusu? Myslíš, že ta myš dobrá nebude? A finální otázka teda..

Když by sis měl vybrat jednu z těch dvou, které si postnul, která by to spíše byla a proč? :-)

Vím, že optická/laserová je rozdíl jen v tom senzoru. Šlo mi jen o to, jestli ta optická je "o tak strašně horší", než ta laserová. Takže když vezmu v potaz, že budu mít klasickou podložku, tak ani ta optická není špatná volba? Ok..
Vybírám právě mezi těma dvěma, co si postnul, jen pořád nevím kterou. Proč by ses rozhodl asi spíše pro tu Mionix, když Logitech je "asi" lepší značka?
Protože ta Mionix je přece jen laserová? Nebo už jde čistě jen o vzhled? :-)

Samozřejmě, že cena nehraje roli. Pár stovek rozdíl u myši řešit nebudu. Já tu řeším naopak právě spíš tu kvalitu. A upřímně přiznám, že Mionx je pro mě opravdu neznámá značka, takže snad chápeš ty obavy :-) Když se budeme bavit o Logitech, tak si troufám tvrdit, že 99% lidí tady na poradně by za tu značku dali ruku do ohně.

Ale jinak máš pravdu, že malou výhodou je to, že je laserová. A ten malý rozdíl možnosti nastavení DPI snad nemá cenu řešit. Prostě každá má něco pro a proti, takže to bylo už čistě jen o vzhledu a já prostě nevěděl, jak se rozhodnout. Ale to už nějak dořeším. Díky za názor.. :-)

No já jako taky jedu komplet na Logitechu kromě klávesnice tu mám Microsoft a spokojenost jenže oni vyráběj taky v PL a kvalita jde do hajzlu nedávno nový volanty k Pc 2x nezávisle tady úplně stejná závada jenom pro příklad divná náhoda a to ostatní se s tím ani nepodělí,servis v PL taky odpad jinak Mionix jsou Švédská firma...Jinak klávesnici jestli vybíráš tuto.www.czc.cz

Nojo, Polski shit :-D
Ještě uvidím, pro jakého toho potkana se rozhodnu. A pokud to náhodou bude ta Mionix, tak už mi nezbyde nic jiného, než doufat, že mě švédi nezklamou :-) Pořád 100x lepší než PL, že.
Co se týče té klávesnice, tak díky za návrh, vypadá hezky :-) Popravdě ještě nedávno jsem nad tou Tesoro dost uvažoval, jsou barevnější než duha :-D Odpoledne jsem se tu ale zmiňoval, že zatím to vypadá nejspíše na tuto:
https://www.alza.cz/logitech-g510s-gaming-keyboard -cz-d429349.htm
Je to Logitech a zatím mě uchvátila prostě nejvíc.

Díky za názor :-)
Slyšet chválu na určitou značku od dvou lidí je vždy lepší, než od jednoho. V tom rozdílu optická/laserová už mám jasno. Podložku jsem bral jako samozřejmost, ať už bych měl myš jakoukoliv. Nemám v plánu jí používat zrovna třeba na skle :-) Takže už jsem vybíral i mezi těmi optickými a ta Mionix to asi vyhraje. Akorát vezmu asi tu "poslední" verzi, co postnul Sambilionk, zdá se mi nejlepší :-)
mionix-naos-8200-d2223604.htm

Počkej, počkej.. :-)
"horší senzor"? Jakože laserová je horší než optická?
Ano, podložku mít budu a fakt nevybírám podle toho, jestli bude optická a nebo laserová, ale to už bych rovnou klidně mohl vzít tuhle, že:
mionix-naos-3200-d2223610.htm
Nebudu řešit typ, to už je asi jedno. Důležitá je pro mě kvalita značky a doufám, že se snad přesvědčím o tom, že to ta Mionix je :-)

V zásadě je laserová opravdu horší než optická. Laserová bude mít vždy nekonzistentní akceleraci a mohou se vyskytnout problémy na měkkejch (látkovejch) podložkách.

3200 má zas jinej (horší) senzor než 7000

Senzor v Mionix Naos/Avior 7000 je Avago 3310, jeden z nejlepších senzorů na trhu. Celý to můžu ještě trochu zamotat a navrhnout ti alternativu v podobě Zowie EC1-A EC2-A (stejnej senzor)
Také se jedná v našich končinách o poměrně neznámou, byť kvalitní, značku (jeden "odborník" ze žive jí dokonce označil jako no-name :-D)

No, zůstanem raději u té Mionix, ta se mi líbí mnohem více, než tato Zowie. A co si budeme nalhávat, i ten vzhled hraje určitou roli při výběru, byť třeba tu poslední :-)
Sice nevím, co myslíš tou "nekonzistentní akcelerací", musel bys mi to vysvětlit trošku více česky, ale rozdíl mezi optická a laserová jsem chápal teda trochu jinak. Jestliže se říká, že laserová je na tom s povrchama lépe, bral jsem to tak, že ta mi půjde prostě skoro na všech (na dřevěnym stole, na skleněnym stole, na betonu, na trávě, na noze) .. s nadsázkou :-) Ikdyžto ta optická potřebuje opravdu třeba tu podložku. Že nepůjde na VŠEM, kam jí položím.
Já podložku teda mít budu, jo, to jsem bral vždycky jako samozřejmost, nemám v úmyslu tu myš drtit někde na zemi na dlaždicích. Ale i tak.. Když bych tu myš třeba někdy sundal a používal jí jen na stole, u té laserové by byl větší předpoklad, že bude v pohodě šlapat, než u té optické, protože snese prostě víc povrchů :-D (tohle jsem bral jako ten zásadní rozdíl).

No.. uff, fakt bych to asi tak moc nehrotil. Jak jsem říkal, vystačím si s tím, že si budu jist tím, že mám kvalitu. A ať už při hraní či obyčejném surfování po netu snad nepocitím nějakou velkou nevýhodu za předpokladu, ať už budu mít myš optickou či laserovou :-)

Akcelerace jsou 2
pozitivní: čím rychleji pohneš myší, tím delší vzdálenost urazí kurzor na obrazovce
negativní: čím rychleji pohneš myší, tím kratší vzdálenost urazí kurzor na obrazovce

Pokud je tato akcelerace velmi malá až neznatelná a k tomu konzistentní, dá se to v pohodě překousnout. Pokud je nekonzistentní, pokaždé bude odchylka jiná.

Optika taky funguje na spoustě typech povrchů, akorát na skle má problémy. A věř mi, Avago 3310 (Naos 7000) je opravdu lepší senzor než Avago 9800 (Naos 8200).

Ve finále jsou to tvoje prachy, ale v tomto případě, kdy se jednak jedná o identickou myš, je koupě modelu s laserem opravdu nemoudrá volba (pokud nemáš skleněnou podložku).

Ale ja som lavak, preto som vybral hentu, lebo mam trochu vacsie ruky a mohol by som si oddychnut palec a malicek cez tie extedre. Lebo ked sa so spotenymi rukami deries o pevnu podlozku, neni to nic prijemne.

Mozes prosim vysvetlit, preco opticku verziu ?
A ak opticku, mozem k nej stale pouzit tu logitech podlozku ?

Teď koukám, že se můj příspěvek neodeslal. Nějak mi v ten den blbnul internet, sorry :-)

Nevim jak moc dobrej je senzor Avago 3050 (optika), ale bral bych ho radši než ten laser. Tahle volba určitě neni za mě tak jednoznačná jako v případě Mionix Naos/Avior 7000 vs. 8200.
Každopádně, laser nepřináši nic světobornýho oproti optice kromě schopnosti snímat na skle a možná i dalších podivných površích, které stejně používá jen velmi málo lidí.

Optika ti se zmiňovanou Logitech podložkou bude v pohodě fungovat.

Ještě prosimtě když jsme u toho. V tom článku se zmiňujou, že po zakoupení myši by bylo pak dobré si ze stránek výrobce stáhnout soubor (ovladače), díky kterým si pak myš budu moct celou nastavit podle svých představ (tak jak je to vlastně nafoceno už v samotném článku). Snažil jsem se to teda najít a chci se jen ujistit, že je to opravdu přímo tento soubor. Je? :-)
http://support.mionix.net/entries/22659127-Naos-82 00-Software-Version-1-01

Pár věcí ti uniklo, protože málo čteš :-)
To že je podle tebe předražená, je diskutabilní. Stejně tak bych mohl říct, že tebou oblíbená R9 295x2 je pomalejší než toto, že:
https://www.alza.cz/gigabyte-waterforce-d2304641.h tm?o=1
Ale já se tu od samého začátku bavím pořád o nějaké té "NORMÁLNÍ" GPU, ne o monstru. A už dávno se tu bavíme o tom, že pravděpodobně skončím u GTX 980Ti SINGLE. Tak klid.. :-)

ty se chováš jako klasické moderní děcko - blbé, oprsklé a ještě se domnívající, že má ve všem pravdu, všemu rozumí a že "má právo".

Ostatním rádcům doporučuju myšlenkové zvratky tohoto exota ignorovat - buď si z vás dělá legraci, nebo je vážně tak hloupý; avšak v ani jednom případě nemá smysl někomu takovému dávat rady.

Ježiš, další rýpálek, který očividně neunesl to, že si chci koupit něco lepšího, než má pravděpodobně on. Řikám to už po desáté, pokud si pozorně a důkladně ještě jednou přečteš můj úvodní příspěvek, snad ti docvakne, že jsem se inteligentně a slušně zeptal na jednu jedinou jednoduchou otázku. Držel jsem se osnovy, co je v pravidlech a fakt jsem nečekal nic víc, než pár inteligentních odpovědí. Stejně tak, jako si můžeš všimnout, že pokud kdokoliv na můj dotaz reagoval inteligentně, ocenil jsem to a též jsem reagoval inteligentně. To, že se vždy už ze zásady přiřítí pár jedinců, kteří to nepřenesou přes své srdíčko a musí kolem sebe začít kopat, to fakt není můj problém. Uvědom si, že arogantní chování je vyvoláno vždy jen arogantním chováním z druhé strany. Přečti si ten žvást po sobě a možná ti to dojde. Místo radění ostatním, co mají dělat, začni u sebe a třeba zjistíš, že kdyby ses někdy dokázal vyjádřit nějak prospěšně k danému tématu a k dotazu, kvůli kterému byla diskuze založena, třeba by ses dočkal i normální odpovědi ode mě. Jestli něco nemá smysl, tak ztrácet tu čas s někým, jako seš ty.
Ale jinak děkuji, že ses tak duchaplně vyjádřil, že si mi tak pomohl a vlastně si vyřešil celý můj problém, na který jsem se ptal v původním dotazu. Díky tobě mám už ve všem úplně jasno. Tvá reakce mi vlastně dala nejvíc ze všech.

Peace :-)

Pozorně a důkladně jsem si četl tvé veškeré výlevy, včetně naprosto nesmyslně (viz zdůvodnění od M-pola a dalších) položené otázky. Žádné tvé inteligentní odpovědi jsem si nevšiml, všechno jsou to jen pomatené výkřiky do tmy, na každou (podotýkám věcnou!) kritiku tvého směšného záměru jsi reagoval uraženecky a osobní invektivou. A možná ti nedošlo, že tu nad tvými výlevy strávilo několik lidí docela dlouhou dobu (a to zcela zdarma). I proto jsem ostatním napsal, aby se na tebe vykašlali, tvé dětinské problémy za to totiž opravdu nestojí.

P.S.: Zamlada jsem utratil za počítač více jak 120 tisíc, a za to tehdy byl Favorit v luxusním provedení. Jenže to byla jiná doba, jiný hardware, jiné platy. Dnes jsem dospělý, vydělávám daleko víc než co jsem vydělával jako student a mohl bych si hotově pořídit nějakou bestii za 300, ale protože jsem dospělý, pochopil jsem, že utrácet peníze "jen tak" je zbytečnost. Mně stačí to co mám (a na hry co hraju). Až to stačit přestane, koupím si přesně to, co budu potřebovat. Takže až jednou dospěješ, tak to (možná) pochopíš.

S tebou to fakt nemá smysl :-)

Asi bude nejlepší ti říct, že máš samozřejmě ve všem naprostou pravdu a doufat, že ti to udělá klid na duši a budeš mít kvůli tomu třeba hezčí den. Protože vše ostatní by bylo stejně zas jen plácání nesmyslů a přesvědčovaní toho druhého o té své jediné a dokonalé pravdě.

Sice vůbec netuším, kde bereš to přesvědčení, že zrovna ty si z nás dvou ten "dospělejší", ale jelikož jsem hodný člověk, tak tě přitom klidně nechám :-) Už mnohokrát jsem tu řikal, že je každýho věc, do čeho svoje prachy investuje! Jestli to bude auto, barák, děvky, žrádlo, hadry, dovolená a nebo počítač. Na to jsem se tě fakt neptal. Já jsem se ptal na otázku ohledně grafické karty a pokud ti to stále nedocvaklo, tak ano, přesně na tohle si měl odpovídat a na nic jiného. Stejně tak, jako "až to tobě přestane stačit, tak si koupíš přesně to, co potřebuješ", tak stejně tak já si chci "přesně teďka koupit to, co vim, že potřebuju a chci". A až budu chtít vědět něco jiného, než to na co se ptám, tak ti o tom dám vědět. Polemizovat tady o tom, co je dobrá a co špatná investice, to je opravdu každýho věc a už mě vážně neskutečně unavuje to tady s každým exotem individuálně rozpitvávat.

Až si budu chtít koupit velbloudí hovno a budu se tady ptát, jestli si mám koupit hnědý a nebo si počkat na tmavší, očekávám pouze dvě odpovědi. Buď že si vystačím s tím hnědým a nebo že si mám raději počkat na to tmavší. Popřípadě bych ještě možná snesl nějaké dodatky k danému tématu. Ale jestli je to dobrá či špatná investice a jestli jsem magor, protože chci zrovna tohle, to mě opravdu nezajímá. Proč? Ano, protože na to jsem se neptal. Pořád to nechápem???

Ale jo, jak říkám, máš pravdu. Takže už se neobtěžuj vysvětlit něco člověku, jako jsem já, protože mě to stejně nebaví, jelikož to absolutně není k tématu a s mou otázkou mi to nepomůže.

Čau ;-)

Když už dochází slova, tak jsou na řadě urážky, že? Jak dospělé :-)
Všák já si to koupím, jen jsem před tím chtěl pár rad, abych v tom měl jasno a představ si, že dokonce i pár lidí to pochopilo a dokázali mi i inteligentně odpovědět. Ty mezi ně bohužel nepatříš. Tak snad je ti teď alespoň trošku lépe, když sis tu na mě vyléčil svůj komplex.
Měj se a směj se ;-)

Slova nedochází, ale odmítám s nimi plýtvat na asertivního z...a. Délka tohoto nesmyslného dotazu a plané diskuse prokazují, že "inteligence dotazu" byla na bodě mrazu, navíc prakticky všechny tvé dětinské dotazy jsou zodpovězeny v článcích nebo jiných dotazech (nemá tedy smysl psát znovu totéž). Pokud si někdo léčí komplexy, tak jsi to bezpochyby ty, ostatně jsi to ty, kdo hledá pomoc (prakticky tu ovšem každého poučuješ, že ty přece víš nejlíp, co je správně), já tu jsem čistě z altruistického nadšení, což ovšem neznamená, že když natrefím na klasického z...a jak z definice od D-fense, že budu mlčet a trpně sledovat, jak tady každému poroučíš coby kápo s IQ tykve.

Dozajista si najdeš čas mi zase odpovědět nějakým urážlivým komentářem, avšak s tebou již čas ztrácet nehodlám.

edit: a ber toto jako poslední varování. Napřed vybíráš notebook za 10 tisíc a teď tady prudíš s drahou sestavou. Co z toho plyne, je jasné všem.

Ještě jeden dotaz a prosba na ty, kteří mi v této diskuzi dokázali inteligentně a věcně poradit :-)
Prozatimtí základ mé sestavy tedy vypadá na:

GPU: GTX 980Ti (single)
CPU: i7-5930K (3,50 - 3,70GHz, 6 jader)

A potřebuji k tomu samozřejmě ještě to nejdůležitější, základní desku. V čemž se ale absolutně nevyznám, jak už jsem se zde několikrát zmiňoval. Jediné, co už je teď jasné, že to musí být pro socket 2011-3, jelikož na tomto socketu pojede můj CPU. A nejlépe i základní desku, která (nevím, jak to napsat) bude obsahovat DDR4. Tím chci říci, že RAMky mám v plánu vybrat nějaké, které jedou na DDR4, takže proto. Když zadám tyto kritéria, pořád je jich tam dost a já prostě nevím, kterou vybrat.
Jediné, co bych asi uvítal by bylo, kdyby byla od MSI, mám tu značku prostě rád a myslím, že je to kvalita. Na škodu by nebylo asi ani to, kdyby umožňovala snadné budoucí (případné) přetaktovaní. Takže prostě nějakou kvalitní (asi herní) základní desku s parametry výše vypsanými. Vše ostatní nechávám na vás a předem děkuji za veškeré rady, tipy a doporučení.

Druhá věc je adekvátní zdroj k této sestavě. Už delší dobu mám vybrán tento a ptám se. Je to dobrá volba a bude to stačit? Nebo bych snad mohl vybrat ještě něco lepšího? "Seasonic X Series 650"
https://www.alza.cz/seasonic-x-series-650-d462089. htm

Poslední dotaz směřuje na case. V každém případě chci co největší (big tower) a ač mi budete třeba nadávat, nejvíce se mi líbí prostě tato:
cm-storm-stryker-d343670.htm
Asi je zbytečné a hloupé se ptát, jestli to do ní všechno nacpu, že.. ? Značku CM jako takovou jste tu podle mě nikdy moc nekritizovali, tak chci jen vědět, jestli je to dobrá volba. Vím, že mi nejspíše doporučíte X lepších, ale pokud mi řeknete, že zrovna tahle mi druhý den neshoří, tak to bude v pohodě. O nic jiného mi nejde. Jsem holt extravagantní typ a přiznám se, že zrovna v tomhle se mi jedná především o vzhled.

Takže shrnuto, podtrženo..
1) prosím o návrh co nejlepší adekvátní základní desky k mé sestavě
2) prosím o názor a doporučení co nejlepšího a adekvátního zdroje k mé sestavě
3) prosím o názor a doporučení na case

.. DĚKUJI ..

Já se ti tedy velice a ze srdce omlouvám, ale mohl bys mít alespoň trošku pochopení pro to, že když si chci pořídit sestavu, kde čistě jen do bedny vrazím min. 60K, takže to chci mít vše pořešené do posledního puntíku. Tak ještě jednou. Říkal jsem ti, že tvých názorů a rad si vážím, protože jsem si jist, že jim mohu na 100% věřit, ale tvé příspěvky jsou přece tvá svobodná volba. Takže bys mi tu mohl radit i bez toho, aniž bys mi v každém příspěvku dával najevo, jak strašně tě to sere :-)

K návrhu tvé sestavy mám jen 2 připomínky a žádám alespoň stručné vysvětlení.

1) pokud chci RAMky 16GB, tak odkdy je lepší 4x4, než 2x8? Jen se ptám!
Nebo je to snad tak, že pokud se podíváš na zbytek mé sestavy, tak 2x8 bych z nějakého důvodu mít nemohl? Co je teda lepší?

2) Pokud se budeme bavit o tomto zdroji:
https://www.alza.cz/seasonic-x-series-650-d462089. htm
.. a pak o tomto zdroji:
https://www.alza.cz/seasonic-p-series-660-d462083. htm
Já v tom vidím jediný rozdíl v tom, že u toho druhého bych se mohl pyšnit nálepkou "platinum". Nebo je tam ještě jiný, zásadní rozdíl? Předpokládám, že mi řekneš, že i s tím prvním si bohatě vystačím. Šlo mi jen o to, v čem je ten druhý "lepší".

Díky za vysvětlení :-)

Pokud má procesor čtyř kanálový řadič tak asi je potřeba použít moduly 4x4GB nebo 4x8GB a to proto aby byl využit.
(2x8GB je pro dvoukanál)
Viz: dual channel, triple channel, quad-channel

Zdroje certifikace - Bronze, Silver, Gold, Platinum = vzestupně účinnost/kvalita/cena.

jak strašně tě to sere

Mýlíš se, nesere, ale zkušenost říká, že to je na 90% zbytečná práce a ani u tebe si realizací jistý nejsem.

Tak po delší odmlce poprosím ještě o finální dotaz před zakoupením sestavy. Za všechny užitečné rady a doporučení předem vřele děkuji :-)

.. chlazení ..

A pokud někdo zapomněl a nebo se mu nechce rolovat nahoru, bude to chladit (i7-5930K + GTX 980Ti) a bude to nacpáno do této case:
cm-storm-stryker-d343670.htm

Tak nějak jsem "spatlal" dohromady 3 různé varianty:

1)
https://www.alza.cz/fractal-design-kelvin-s24-d227 1017.htm
+
https://www.alza.cz/noctua-nf-a14-industrialppc-30 00-pwm-d1940109.htm

2)
https://www.alza.cz/cooler-master-v8gts-d478172.ht m
+
https://www.alza.cz/noctua-nf-a14-industrialppc-30 00-pwm-d1940109.htm

3)
https://www.alza.cz/noctua-nh-u14s-d520376.htm#pop is
+
https://www.alza.cz/noctua-nf-a14-industrialppc-30 00-pwm-d1940109.htm

.. a od vás bych si přál vědět, která by byla nejvhodnější.
Nejvděčnější bych byl za radu od M-Pola a Sambilionka :-)

Tak díky za názor :-)

Co se týče těch vodníků, četl jsem konkrétně rencezi i o tomto typu (FD Kelvin S24) a pravda je, že nejtišší to asi opravdu nebude (čerpadlo). Ale čert to vem, šlo mi hlavně o kvalitu a výkon toho chlazení, aby k těmto komponentům byl dostatečný.
Co se týče té neonové obludy :-D tu jsem bral jako takovou druhou "nejlepší" možnost, po tom vodníkovi. Ale pravda je, že bych se spokojil s něčím adekvátním, co by mi stačilo k tomu, aby to tu mou sestavu prostě uchladilo. A sleduji, že ta "Noctua" je tu často doporučovaná, tak snad to bude dostatečný (konkrétně tento typ), snažil jsem se vybrat to nejlepší :-)

Tak díky za utvrzení. Beru třetí možnost :-)
Ještě využiji toho, že tě tu mam - tak tě hned zneužiju :-D

Chci kvalitní herní sluchátka. Vybral jsem si 3 a od tebe potřebuji vědět, po kterých bys sáhnul ty a proč.

1)https://www.alza.cz/logitech-g430-surround-sound-g aming-headset-d430367.htm

2)https://www.alza.cz/genius-cavimanus-hs-g700v-d298 014.htm

3)https://www.alza.cz/razer-kraken-white-2015-d26949 52.htm

U těch Logitech samozřejmě vůbec nepochybuji o kvalitě. Ty Geniusi mají hodně kladných recenzí a navíc se mi líbí to, že jsou i vybrační. No a u těch Razerů se mi líbí asi jen to, že jsou bílé :-D Tam si ale vůbec nejsem jist, jak si na tom tato značka stojí s kvalitou. Osobně váhám nad těmi prvními dvěma. A něco mi říká, že přeci jen ještě lepší budou ty Logitechy. Mám pravdu? :-)
Jaký bych podle tebe měl vzít? Pro nejlepší herní požitek..