Kdyz odejde internet, tak se to mych zaloh nedotkne, protoze samozrejme na internetu nejsou, jak jsem ostatne na zacatku rikal.
1/ zalohy v cloudech nemam, neni problem
2a/ Zatimco se ted na FB sice dostat muzu, ale jeste jsem tam nebyl a ani se tam v nejblizsich letech nechystam - takze s tim vesenim to tak zhava nebude, ze FB nejde se mozna casem dozvim od jinych lidi, ale stejne si to overovat nebudu, neb neni proc
2b/ takove tlacitko nemam, tak proc a jak bych na nej klikal?
3/ s tim se da souhlasit, i kdyz mi to uzitecne zase pujde pomaleji, kdyz si radu veci nebudu moct obratem ruky dohledat - se zalohovanim to ovsem opet nesouvisi
Mam pocit, ze rozporujes me pozorovani "vrcholna doba slavy obou medii uz pominula" a pritom odkazujes na clanek, kde vychazeji z "Patent však tuto technologii prakticky zabil, výrobky se objevují až nyní, kdy zájem o optický záznam výrazně opadl." ( http://diit.cz/clanek/1000leta-dvdr-v-prodeji-prvn i-vysledky-revolucnich-dvd-jiz-nyni-u-nas ) tedy ze stejneho pozorovani jako ja. Ta tisicileta (160ti leta) media jsou fajn, ale na vetsine normalnich vypalovacek je nevypalis.
RAID sice pomuze (ja pouzivam RAID5), ale stejne potrebujes duplicitu (nebo aspon ja ji pozaduju) a co se pravidelnych testu tyce, tak poslednich par let je pravidelne delam (co to mam takto zalohovane) - ono vecer spustit jeden skript a rano se podivat, ze tam neni zadna chyba neda zas tolik prace. (dal bych to do cronu, ale ty zalozni pocitace zase vetsinu casu nebezi, takze by to nemelo ten spravny ucinek.)
Za poslednich asi dvacet let, co skladuju data, jsem se z nich zatim nezblaznil. Ono je to taky cim dal jednodussi, co se veslo na 100 disket ted zabira zlomek mista na jednom disku a neni problem mit rozumnou adresarovou strukturu a dlouha popisna jmena. Polofunkcni zelezo doma nemam, neni to tak davno, co jsem daval z domu stale fungujici 486/100MHz klukovi, co se s ni bude ve sve sbirce tesit, protoze uz vsechno, na co jsem ji pouzival, jsem prevedl do virtualnich masin, kde to nejspis pobezi o dost dele, nez na puvodnim HW.
Vsechno ma zacatek a konec, ale v teto dobe si uz muzeme vybrat, kdy budou mit konec nase data a nemusime to nechavat na selhani techniky - ostatne je jednodussi smazat zbytecna data z HDD, nez je dostat z CD tak, aby slo jeste pouzit.
Takze ty si zalohuj a prichazej o data, jak je ti libo, ja to zase budu delat po svem a pokud se nekdo zepta, jak data uchovat na dlouho, tak mu radsi poradim, jak data uchovat na (skoro) vecnost, nez abych mu rekl, ze kdyz o ne prijde, tak to prezije, tak at se o uchovavani nestara.