Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OFFICE 2003 - chybna hromadna korespondencia

Zku***ny OFFICE 2003. Komu mam vynadat? O co ide. Chcel som pomoct manzelke aby
nemusela vypisovat hromadu formularov predpotopnym sposobom, nakolko sa jedna o
typicky pripad vyuzitia nastroja pre hromadnu korespondenciu. Ako to dopadlo?
Manzelka sa dostala do velkych neprijemnosti, ked poslala na urcitu instituciu
vacsie mnozstvo pripisov tykajucich sa spoistenia, kde boli chybne udaje. Ja som
si vysluzil ... asi uhadnete co. Ale k veci:
Jedna sa o Office 2003. Ako zdroj udajov som pouzil tabulku excelu kde pri
zadavani udajov sa automaticky nacitalo napr. sidlo posty po zadani PSC a taktiez
datum narodenia po zadani rodneho cisla. Vo worde v poliach MERGEFIELD sa na
rozdiel od starsich verzii OFFICE tieto udaje nezobrazovali korektne.
1. PSC ak bolo v exceli ako "071 01" tak vo worde to bolo "7101" zmenu formatu sa
mi nepodarilo vo worde nakonfigurovat ani tak, ze som do zlucovacieho pola format
cisla zadal pomocou symbolu #. Tak som to vyriesil inaksie. do vedlajsieho stlpca
excelu som dal vzorec: =IF(F2<10000;CONCATENATE("0";(LEFT(F2;2));"
";(RIGHT(F2;2)));CONCATENATE(LEFT(F2;3);" ";(RIGHT(F2;2)))). Tato vec bola
vyriesena.
2. Datum narodenia v exceli vyjadreny korektne, sa vo worde zobrazoval ako
mm/dd/yy. Upravil som teda zlucovacie pole takto: {MERGEFIELD "datum_nar."\@ "dd.MM.yyyy"}. Po tejto uprave sa uz datum zobrazil spravne, takze v domienke ze je vsetko OK som uvedenu sablonu odovzdal manzelke na pouzivanie.
Vsetko ale nebolo OK. Ak bol datum v exceli napr 14.5.1974, tak sa aj vo worde zobrazil korektne. Ak ale bol datum v exceli 12.5.1974, tak vo worde z toho vzniklo 5.12.1974. Teda ak prve cislice nedovolili wordu ich pouzit ako mesiac, tak ich pouzil ako den. Ak ale cislice torili cislo od 1 do 12, tak sa pouzili ako mesiac. Co by ste proti mrchasoftu za toto pouzili.

Nie, hotline so neskusal. Naco mi vobec budu ich keci. Ja som si poradil aj bez ich rad, jednoducho som dal na zaciatok vzorca =TEXT( a na koniec vzorca definoval format textu - datumu, cim som v exceli nadefinoval datum ako text. To som ale urobil az potom, co ma ten OFFICE oklamal. Inaksie, na hotline do mrchasoftu sa dostat nie je az take jednoduche. Je treba povyplnovat rozne formulare, zadat cislo produktu, formu licencie a pod. a oni sa vraj ozvu. Pokial je software OEM, tak na hotline support vraj nie je narok a treba sa obratit na dodavatela ap. Keby som bol v JuEsEj, tak od Wiliama vysudim par desiatok tisic $$$ za debakel v zamestnani, ktory sposobil.

Už so aj tento problem vygooglil tu je riešenie:

Problém je způsoben použitou metodou pro připojení ke zdroji dat. Výchozí metoda je "Databázové soubor OLE DB", avšak tato metoda nepřenáší formátování hodnot. Pro úpravu tohoto chování je nutné zvolit metodu "Sešity MS Excel pomocí rozhraní DDE". Příklad řešení popisuje následující postup. Jedná se pouze o náznak s důrazem na správné otevření zdroje dat.
1. Vytvořte sešit "data.xls" s oblastí dat "data", která obsahuje datumové hodnoty v problematickém formátu. Soubor uložte.
2. Otevřete aplikaci Microsoft Word s novým dokumentem. Zvolte z nabídky Nástroje - Možnosti - karta Obecné. Zaškrtněte políčko "Při otevírání potvrdit převod".
3. Zvolte z nabídky Zobrazit - Panely nástrojů - Hromadná korespondence.
4. Na zobrazeném panelu klepněte na ikonu Otevřít zdroj dat a zvolte soubor "data.xls".
5. Zobrazí se dialog s dotazem na typ zdroje dat. Výchozí je zvoleno "Databázové soubory OLE DB". Zvolte metodu "Sešity MS Excel pomocí rozhraní DDE" a potvrďte klepnutím na tlačítko OK.
6. Zvolte rozsah buněk "data". Klepněte na ikonu "Vložit sloučená pole" a vložte příslušná pole.
7. Dále pokračujte v tvorbě dokumentu jako obvykle.

Som ten text radsej skopiroval, aby ho lahsie nasiel ten kto to bude zhanat.