Vypadává připojení internetu
Ahoj, můj problém je docela záludný, dlouho to řeším a už naprosto nevím, co s tím.
Projevuje se to asi takto: běžně vše funguje jak má (připojení). Pokud mám však déle zapnutý počítač a hodně surfuju někde na webu, kde se přenese hodně informací (třeba obrázky), tak se mi najednou připojení nějak "zakousne". Pokud něco stahuju, tak stahování přestane. Pokud načítám stránku, tak se načtě jen něco a zbytek ne, ale prohlížeč stále načítá. Zmáčknu-li refresh, tak s stránka obvykle načte ihned a celá. Připojení není až do restartování v pořádku. Po restartu to začíná znova - vše funguje, ale jen do určité chvíle (klidně i několik hodin)... Časem se mi stal další problém - nejdou načíst některé stránky vůbec, například cdr.cz... Nejdou mi načíst i stránky, na které jsem nikdy před tím nešel (nic jsem neblokoval).
Není to prohlížečema, dělá to FF, Opera, IE. Není to firewalem, dělá to i bez jakéhokoliv zabezpečení (i windows Firewall je vypnutý). Není to problém Windows - reinstal nepomohl, dělá to bez záplat i se záplatama. Není to připojením - vedle bráchův komp funguje dobře, a připojení máme rozdělené přes switch. Virem to není, je dot nepravděpodobné, že bych měl dvakrát ten samý (i po reinstalu), navíc byl kom pročistěn, i od spyware.
Mám winXP Pro SP2, připojení WiFi.
Tak co s tím? dík.
Fajn, problém s konektivitou směrem k providerovi můžeme tedy nejspíš vyloučit, když druhý počítač je bez potíží. Problém na switchi bych též neočekával, tedy kromě možného špatného kontaktu na konektoru. Zaměřil bych se tedy na kabel mezi switchem a počítačem a hlavně na samotnou síťovou kartu. Pokud je ve vašich silách otestovat problematický počítač se síťovkou jinou (např. z druhého PC, to by bylo ideální), udělejte to. Neříkám, že tam je nutně zakopaný pes, ale posune nás to případně dále.
edit: Tak jsem si to přečetl znovu a svůj příspěvek možná budu muset vzít zpět. Viz "Časem se mi stal další problém - nejdou načíst některé stránky vůbec, například cdr.cz". To už zase na hw problém nehraje, pokud ve stejnou chvíli jiné stránky jdou. Ale úplně bych to nezavrhoval.
Můžu to tedy chápat jako čistou instalaci bez firewallu/antiviru/antispywaru třetí strany? Občas totiž pouhá deaktivace nemusí tyto aplikace zbavit podezření.
Síťovka je integrovaná - MB Asus K8N. Zkusím zapojit jiný výstup switche + nějak se podívám na ten konektor.
Tu síťovku bych stejně zkusil jinou.
Ano, Windows jsou instalovány čistě bez jakéhokoliv zabezpečovacího software. Win firewall je vypnutý.
zkus jiný DNS server, např. zde:
windows_xp.php
I to mě napadlo, ale tiše jsem předpokládal, že to mají s bratrem stejné. Ovšem skutečnost může být jiná. Dobře žes to zmínil.
Jiný DNS server nepomáhá.
Aby bylo jasno, já se nepřesně vyjádřil - připojení se jakoby zablokuje, nevypadne ale úplně. Stránky se zobrazují, ale pomalu, a musím zmáčknout i několikrát refresh, aby se načetly úplně. Například se načete jen logo stránky a dál prohlížeč jen načítá a nic, dám refresh (i vícekrát) a načte se to.
a potom reinstalu,před připojením na net,jsi to zabezpečil čím?
ničím
ani tim firewallem ve win ne?
Chyba. Viděl jsem, jak se hrdě povedlo montérovi, od jedné nejmenované firmy, připojit počítač zákazníka. Než dojásal, byl počítač zavirovaný až běda. Obávám se, že tam máš nějakou potvoru, která zatíží linku a na prohlížení stránek už nezbyde volná kapacita připojení.
Ono to dost závisí na stavu zazáplatovanosti instalovaných Windows a nemálo také na tom, zda je či není daný počítač za NAT. Pokud jsou instalovaná Windows bez SP či pouze s SP1, počítač je v průběhu instalace připojen k internetu (kdy adresa je přidělována DHCP serverem) a jedná se o veřejnou adresu, pak výsledkem je téměř jistě nějaká breberka.
Jako zabezpečení jsem používal zdravý rozum a zásadně FF. Plus přímo s Windows jsem nainstaloval SP2.
Zkusím použít NOD32 + další čistící nástroje... Jenže tohle už jsem zkoušel...
NOD32 + Outpost Firewall + SpyBot nic nevyřešili. S tím, že nastal slušný problém - nejde načíst google.com, což mi dost vadí.
Až budu mít čas, budu pokračovat v řešení takto:
-přenesu počítač k bratrovi, zjistim tak, zda je problém 100% u mě, nebo jinde
-pokud bude problém u mě, seženu nějakou live distribuci Linuxu, ať vím, že to není problém OS, nebo viru. Otázka je jakou distribuci? Linux neznám, tak ať to všechno funguje ihned, co tam to CD vložím
-pokud bude problém přetrvávat, seženu nějakou síťovku... jinak už nevím.
Tak až bude hotovo, ozvu se. Kdyby někoho něco napadlo, napište. Jo a jakou tu distribuci?
U známého jsem viděl SAM linux, byl live na cd, nebo jde instalovat dle potřeby, dokázal se s tím připojit i přes vifi, s čímž má údajně linux live trochu potíže, tak to s někým znalým prober.
Plán je rozumný, šel bych na to stejně. Co se týče distribuce Linuxu, možná by posloužil i maličký WOMP či nějaký Slax. Případně CD verze Ubuntu. Jistě jsou desítky ba stovky dalších, ale nemám v nich přehled.
Vyřešeno, uf. Problém byl u mě, tak jsem vzal live CD Slax a tam vše fungovalo. Po reinstalu Windows na jiný disk jsem zjistil, že když instaluji ovladače na základní desku, tak se mimo jiných X ovladačů taky instaluje cosi jako "ovladač na firawall". Není to ale SW firewall, ale pravděpodobně jen ovladač na HW FW, který je na této základní desce. Samozřejmě, že bez tohoto vše funguje jak má. Děkuji všem za rady.