Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí harddisk - přístup odepřen

Ahoj a předem díky za každou radu. Stalo se to, že jsem svůj externi harddisk nabity fotkama od nepameti zkousel pripojit do nove televize Samsung. Nacetlo ho, krasne fungoval, prehral jsem jeden film. Podotykam, ze jsem na harddisk nic z Tv nenahraval a ani nedal souhlas k formatovani. Pak jsem ho vytahl a pripojil opet ke kompu. Bohuzel místo mi u nej vyskoci " NTFS" a po kliknuti hláška " přístup odepřen". Zkoušel jsem už restarty, nic. Pokud ho připojím zpatky k TV, vše načte....v kompu nic.
Jak tedy na něj a znovu ho otevřít?? Diky moc...
Vysvetleni a popis prosim srozumitelný..nejlíp pro Lamy :-) Díky.

Změna předmětu, původně: Harddisk...pomoc!!
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Velké díky...to má být rada a k tomu od Admina?? Fotky jsou zalohované právě na tomhle externim disku. Před týdnem jsem přeinstalovával Windows, takže comp je čisty a jiné zálohy nemám. Tak nějak mne nenapadlo, že mi jednoduché připojení externího disku k tv udělá takovou paseku....
Takže jsme zatím přišli na to, že jsem hlupák.:-(:-):-D..ted bych ovšem rad prisel na to, jak se na tento HDD dostat opet z compu. Vše tam je a Tv to v pohodě přehrává:-).

Velké díky...to má být rada a k tomu od Admina?? Fotky jsou zalohované právě na tomhle externim disku

ano, někteří lidi prostě nepřemýšlí a nepředvídají. Pokud to byla záloha, máš přece originál, takže stačí disk naformátovat a originální data znova zazálohovat. Jak prosté! Jenže ty zálohu nemáš.

Všichni kdo se zabývají IT vědí, že televize a podobné udělátory od Čongů velmi často mrší souborový systém disků k nim připojených.

Vše tam je a Tv to v pohodě přehrává:-)

Tak to je problém vyřešen, ne? :-) To je ale sranda!

Admine, admine..klidne mne ukamenuj. Ano udelal jsem chybu a ano, nejsem pocitacovy machr a ani expert, ale domnivam se, ze prave pro takove lidi je tady poradna. Pokud se něco stane, najdou se dobré duše, které umeji poradit. Bohužel se nezabývám IT a dovolil jsem si udělat ve světě IT chybu. ( Není první a ani poslední)
Vytrháváním vět z kontextu...." vše tam je a v Tv to v pohodě přehrává"...a Tvojí odpovědí " tak je problém, vyřešen a to je ale sranda! " To jsem nějak nepochopil...
Znamená to, že poradit neumíš a nebo prostě jen nechceš radit nekomu, kdo nemá IT vzdělání a není dostatečně informován???
Osobně Tě neznám, ale pokud mi sakra HDD přehráva obyčejná bedna...a Comp s tím má nějaký problém, tak bud poradim co s tím..( pokud jsem schopen) a nebo mlčím, když prostě poradit neumím!!

Na jednu stranu se tu vy Admini snažíte, aby kdo může poradit tak poradil a nezabředával do osobních kritik a ůtoků a na druhou stranu se dočkám od admina urážek, kritiky..ale rady žádné. Zvláštní přístup!! Ještě že jsou tu jiní, kteří poradit umí..za což jsem neskonale vděčen...

Doporučil bych si přečíst co jsem psal. Jednalo se o muj zalozni disk... jenze nestastnou nahodou jsem musel zrovna original uloziste preinstalovat a v tom samem case jsem pouzil uloziste ke zkoušce tv, cimz jsem udelal nepřiměřenou do nebes volající chybu. Priznavam!!!!!!!!!!!!!! dalsí zálohu nemám!!! Opět moje chyba!!!!Pokud ale neumís poradit, prosím, zdrž se stupidních komentařů.

MOŽNÁ JSI UŽ I NĚKOMU V NA TOMHLE SERVERU PORADIL...NA MNĚ ALE PŮSOBÍŠ S PROMINUTÍM HODNĚ AROGANTNĚ. Mam ted velkou hlavu ze ztracených dat za posledních 20 let a ty mi místo rady ještě zkoušíš přiložit na hlavu, místo aby jsi pomohl....díky, ale pro tohle jsem na tyto stránky nepřišel..

Každý jeden den potkávám lidi, co mi nosí mrtvé počítače a USB disky, na kterých měli podle svého tvrzení "strašlivě důležitá" data. Všichni pak brečíte jako želvy, že o ně nechcete přijít, což vám ale nebrání s médiem "experimentovat", opakovaně je strkat do čumítka od čongů které (minimálně) dosralo strukturu souborů, abys předvedl, jaký jsi mistr světa a následně tady vyplakávat že ti nikdo neradí jak to sakra opravit.

Rady jsem tu (a nejen já) ohledně tohoto tématu dával tolikrát, stačí si je jen najít! Nebudu se už opakovat, protože to nemá smysl, každý z vás je totiž mistr světa, který očekává, že se mu "někdo" bude věnovat, když už to posral nejvíc jak to šlo.

Doporučil bych ti přečíst, co jsem psal - zkusím ti to vysvětlit polopatě, abys to pochopil: v okamžiku, kdy jsi smazal originální data, stala se z tvé záložní kopie ostrá verze, kterou jsi NEMĚL zálohovánu. Ty tvrdíš, že nejsi hlupák a že nerozumíš IT. Já tvrdím, že na takovou elementární úvahu žádné IT znalosti mít nepotřebuješ.

A NAOPAK, na správnou obnovu dat je třeba více než "amatérské" IT znalosti. Svými pokusy jen prokazuješ, že ti na datech vůbec nezáleží, což mě vůbec nepřekvapuje.

P.S.: jo, za blbost se platí a mně připadne hodně AROGANTNÍ tvé chování. Zkus se někdy zamyslet nad tím, jak to vypadá, když přijdeš bez jakýchkoli znalostí a požaduješ zázračné řešení svého problému.

Díky za Opětovnou odpověd, která je mi ale opět k ničemu. Dle tve rady jsem se zamyslel nad svým chovanim!! Jak jsem si proboha mohl dovolit přijít na servet PORADNA.NET a byt tak arogantní, že jsem tady slušně poprosil o pomoc???? Logickou uvahou jsem dosel k tomu, ze pokud by nikdo pomoc nepotreboval, byla by poradna k nicemu, nebo se pletu??
Aby jsme se teda nekam pohli z mista. Opetovně doznávám , že jsem udělal blbost, opětovně přiznávám, že momentálně další zalohu nemam!!!!!!!!!!
Cili ano, mas pravdu velky sefe , tvoje slova: (v okamžiku, kdy jsi smazal originální data, stala se z tvé záložní kopie ostrá verze, kterou jsi NEMĚL zálohovánu.) Mas pravdu...Nemel!!!!

Ale mohl by jsi proboha prestat resit co jsem udelal blbě??? Ja sam vim, co jsem zmrvil a nemusim Ti nejak dokazovat, jestli mi na mych datech zalezi, nebo nezalezi.
Evidentne mi neumiš, nebo nechceš poradit co dal s mym problémem..

Nezbyva tedy nez Ti podekovat za Tve odpovedi a snad Te jenom poprosim, aby jsi tohle vlakno nekomentoval.
Opravdu bych rad resil problém který nastal a nedohadoval se o mych slabych znalostech IT a mych extrémních požadavcích na zázračné řešení. Diky

Chtěl jsi postup pro lamy. Jenže ten neexistuje. A pokud nejsi schopen najít si rady, které tu na téma obnovy dat historicky zazněly, nemám nejmenší pochyby o tom, že nebudeš schopen nastudovat si alespoň základní informace a znalosti o tom jak se obnovují data z poškozených disků. Tvá představa, že se podle nějaké "kuchařky" někam klikne, je zcela lichá.

Bereš si to všechno osobně a mně je úplně jedno, že vyjadřuješ pozdní lítost a sypeš si popel na hlavu, protože tohle tě k řešení nijak neposune, stejně jako tě neposune tahle zbytečná diskuse.

Díky..našli jsme konečně společnou řeč :-). Kapku to trvalo ale ted s tebou musim souhlasit. A to myslím jen v dobrém..
Ono ja jsem taky nepřišel na poradnu pro radu jako všehoznalý machr, ale jako člověk, který tomu nerozumí a za lidma, kteří se ve světě IT vyznají, dělají s tím , je to jejich koníček a třeba poradí jak bych to i já dal do pořádku. Pokud by to bylo složitější, stačí mi napsat...hele, na to musíš mít nějake znalosti a odnes to někam at to nezmrvíš.. Ja pochopím a odnesu..

ono o to odnesení nejde - to bych ti napsal hned.

Jde o ten přístup - když už je nadrobeno, tak první co je třeba dělat, je začít hledat informace, nabýt znalosti (alespoň teoretické), udělat zálohy (klidně toho nečitelného disku, 1:1) a teprve pak se pokoušet o cokoli (potenciálně) destruktivního.

Bohužel za ty roky zde převládá přístup "zkusím co to udělá", radit takovým tazatelům je silně frustrující. HDD dnes stojí jen cca 1500Kč, položka je to nepodstatná, ale drtivá většina lidí vůbec neřeší cenu svých dat.

Jen drobná poznámka. Ano, mnohokrát tu zaznělo jak zálohovat data atd. atd. Ale napadlo vás "odborníky" a některé "rádoby-odborníky", že běžný uživatel tyto rady v poradně nikdy nečetl? Že prostě poradnu navštíví, až když se něco přihodí? A přestože je tímto do budoucna dostatečně poučen, tak se zpravidla v poradně nedozví nic jiného, než jaká je lama...
Bohužel je tu stále víc takových, kteří si tu jen honí svoje vlastní ego.

TAK PÁNOVÉ..
Díky všem za trpělivost a za rady. Dopadlo to úspěšně a data budou co nevidět zpět. Program GDB našel vše, ale ke kopírování chtěl zaplatit licenci za 70e. Dobrá duše mi poradila a stáhl jsem Getdataback light a tento prográmek kopíruje ihned pěkně Mb za Mb, fotku za fotkou a vše jde hned krásně načíst.
Pro ty co nestřežíli svá data jako oko v hlavě a dostanou se na tohle vlákno, perfektní věc!!
Takže díky a snad už poradnu nebudu potřebovat..

Měl jsem úplně stejný problém a upřímně nechápu, jak si samsung může dovolit omezit přístupnost osobních dat uživatele bez jeho vědomí jen proto, že se chce podívat na svoje video/fotky/film. To mi připadá jako drzost největšího kalibru, kvůli tomu zablokovat celej přístup k disku na pc. Kdyby ten krám před vstupem na disk plácnul alespoň něco jako: "Vaše data na disku budou zašifrována. Chcete-li pokračovat, stikněte ano", tak by se to dalo ještě pochopit, ale bez vědomí uživatele, to je podlost... Příště na samsung kašlu, totálně mě odradili. Ještě, že jsi tenhle poslední příspěvek napsal. Moc děkuju! Jsi moje záchrana. :)

Ahoj, stalo se mi to samé a někde jsem vyčetl, že i když PC přístup na disk odepře, pomůže Total Commander, který disk "vidí". Tak se mi podařilo všechny soubory z disku přetáhnout jinam, naformátovat disk a vrátit na něj soubory. Už zase šlape na Smart TV Samsung i na PC, disk je taky Samsung.

Možná se někdo dostane k této diskuzi i v roce 2019. Pokud bych to shrnul, tak je nebezpečné (z hlediska možné ztráty dat) připojovat k televizím Samsung - a patrně i k jiným značkám - hard disk se svými soubory (fotkami, filmy,...) s cílem si je z tohoto disku přehrávat na televizi. Přesněji řečeno, pokud připojíte disk se svými filmy k televizi, pak se nesmí tento disk použít pro záznam pořadů z televize, protože se celý disk zablokuje a není již normálními softwarovými prostředky vidět ve vašem PC. Pokud se to již stane, je možno použít program GetDataBack a "zachránit" svá původní data jejich zkopírováním na jiný disk. Ovládání program není úplně jednoduché pro normálního uživatele Windovs ale pokud člověk bojuje o fotografie z posledních x let, stojí za to se tento program naučit ovládat. Program GetDataBack se dá na internet najít většinou v demo verzi, která by měla stačit k záchraně většiny typů dat. Pro filmy je potřeba mít plnou verzi, protože demo verze film sice otevře (spustí přehrávání filmu) ale pak není možno takto "otevřený" film uložit někam jinam.

Zdravím, ano vracím se k teto diskuzi i v roce 2019 a mám podobný problém. Mám sxterní 2Tdisk Toshiba, který mi bez problémů funguje po připojení k televizi i k počítači s W7 nebo dokonce starými XP, ale při připojení disku k počítači s W10 hlásí, že umístění není dostupné a winows nemůže k zařízení získat přístup. W10 jsou plně aktualizované, všechny ovladače aktualní a dokonce pokud na dik spustím antivirovou kontrolu (pod W10) antivir disk vidí a celý ho adresář po adresáři projede. Zřejmě chyba někde ve W10 ve spojitosti s dikem Toshiba, má někdo tuto zkušenost?

existuje jediný rozumný důvod něco dopisovat do několik let starého dotazu, když jsi ty odpovědi stejně nečetl, nic jsi neověřil, nedokážeš udělat screen disku? (diskmgmt.msc je k ničemu, lepší je partition wizard)

takže znovu a pořádně:
1) rovnou ověřit, že se na tom disku nenachází skrytý vir \autoruns.inf
2) pro jistotu jestli crystaldiskinfo nehlásí nějaké chyby.

ale sem už to nelep. kdo má procházet půlkilometrovou diskusi, aby na konci zjistil, že ty máš nějaký jiný problém.