Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí harddisk - přístup odepřen

Ahoj a předem díky za každou radu. Stalo se to, že jsem svůj externi harddisk nabity fotkama od nepameti zkousel pripojit do nove televize Samsung. Nacetlo ho, krasne fungoval, prehral jsem jeden film. Podotykam, ze jsem na harddisk nic z Tv nenahraval a ani nedal souhlas k formatovani. Pak jsem ho vytahl a pripojil opet ke kompu. Bohuzel místo mi u nej vyskoci " NTFS" a po kliknuti hláška " přístup odepřen". Zkoušel jsem už restarty, nic. Pokud ho připojím zpatky k TV, vše načte....v kompu nic.
Jak tedy na něj a znovu ho otevřít?? Diky moc...
Vysvetleni a popis prosim srozumitelný..nejlíp pro Lamy :-) Díky.

Změna předmětu, původně: Harddisk...pomoc!!
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

loading...

Velké díky...to má být rada a k tomu od Admina?? Fotky jsou zalohované právě na tomhle externim disku. Před týdnem jsem přeinstalovával Windows, takže comp je čisty a jiné zálohy nemám. Tak nějak mne nenapadlo, že mi jednoduché připojení externího disku k tv udělá takovou paseku....
Takže jsme zatím přišli na to, že jsem hlupák.:-(:-):-D..ted bych ovšem rad prisel na to, jak se na tento HDD dostat opet z compu. Vše tam je a Tv to v pohodě přehrává:-).

Zaloha znamena ze je to v kazdom casovom okamziku minimalne na dvoch miestach. V PC mas mat data na D:, aby si ich nemusel mazat ked reinstalujes Windows. (az potom ti bude stacit jeden externy HDD ako zaloha)

P.S. tv a ine cinske sracky data rozosieraju bezne, lebo dnes su vsetko cinske sracky.

JJ rozumim a přesně tak jsem to měl. Bohuzel jsem chytil nějaky vir a tak jsem se rozhodl, ze pro jistotu smaznu C: i D: ( zvlast když jsem mel zalohu na externim disku. Bohuzel dřív nez jsem to ze zalohy hodil zase na D : , tak se mi stala tahleta přihoda. Chybama se člověk učí. Moje chyba...která se stává maximalně jednou za 100 let :-)

Velké díky...to má být rada a k tomu od Admina?? Fotky jsou zalohované právě na tomhle externim disku

ano, někteří lidi prostě nepřemýšlí a nepředvídají. Pokud to byla záloha, máš přece originál, takže stačí disk naformátovat a originální data znova zazálohovat. Jak prosté! Jenže ty zálohu nemáš.

Všichni kdo se zabývají IT vědí, že televize a podobné udělátory od Čongů velmi často mrší souborový systém disků k nim připojených.

Vše tam je a Tv to v pohodě přehrává:-)

Tak to je problém vyřešen, ne? :-) To je ale sranda!

Admine, admine..klidne mne ukamenuj. Ano udelal jsem chybu a ano, nejsem pocitacovy machr a ani expert, ale domnivam se, ze prave pro takove lidi je tady poradna. Pokud se něco stane, najdou se dobré duše, které umeji poradit. Bohužel se nezabývám IT a dovolil jsem si udělat ve světě IT chybu. ( Není první a ani poslední)
Vytrháváním vět z kontextu...." vše tam je a v Tv to v pohodě přehrává"...a Tvojí odpovědí " tak je problém, vyřešen a to je ale sranda! " To jsem nějak nepochopil...
Znamená to, že poradit neumíš a nebo prostě jen nechceš radit nekomu, kdo nemá IT vzdělání a není dostatečně informován???
Osobně Tě neznám, ale pokud mi sakra HDD přehráva obyčejná bedna...a Comp s tím má nějaký problém, tak bud poradim co s tím..( pokud jsem schopen) a nebo mlčím, když prostě poradit neumím!!

Na jednu stranu se tu vy Admini snažíte, aby kdo může poradit tak poradil a nezabředával do osobních kritik a ůtoků a na druhou stranu se dočkám od admina urážek, kritiky..ale rady žádné. Zvláštní přístup!! Ještě že jsou tu jiní, kteří poradit umí..za což jsem neskonale vděčen...

Doporučil bych si přečíst co jsem psal. Jednalo se o muj zalozni disk... jenze nestastnou nahodou jsem musel zrovna original uloziste preinstalovat a v tom samem case jsem pouzil uloziste ke zkoušce tv, cimz jsem udelal nepřiměřenou do nebes volající chybu. Priznavam!!!!!!!!!!!!!! dalsí zálohu nemám!!! Opět moje chyba!!!!Pokud ale neumís poradit, prosím, zdrž se stupidních komentařů.

MOŽNÁ JSI UŽ I NĚKOMU V NA TOMHLE SERVERU PORADIL...NA MNĚ ALE PŮSOBÍŠ S PROMINUTÍM HODNĚ AROGANTNĚ. Mam ted velkou hlavu ze ztracených dat za posledních 20 let a ty mi místo rady ještě zkoušíš přiložit na hlavu, místo aby jsi pomohl....díky, ale pro tohle jsem na tyto stránky nepřišel..

Co bys tady čekal. Místo rady, jen nadávky do hlupáků a jak je člověk blbej. Arogance k plebsu. Sláva stouplá do hlavy rádcům pionýrských skupin. Mně to poslední dobou připadá, že všichni slovutní rádcové pionýrů tady čekají jak kočka na myš, až někdo udělá chybu a místo rady jak z chyby ven, se do něj pustí jak sršni a s chutí mu vynadají. Ano, kolega přiznal, že udělal chybu a však místo rady, jak to napravit se dozví, že je hlupák. Bezva se to tu vede....

Diky za zastání, že jsem udělal blbost vím. Jen jsem ale čekal, že někdo ( jako par šikovných lidí tady ) poradí co s tím ted....a ne co jsem měl dělat před tím a co jsem za hnup. Stalo se , s tím už nic nenadělám.
Zatím to ale díky zdejšímu osazenstvu vypadá nadějně a není vše ztraceno. Teda doufam...díky..:-)

Každý jeden den potkávám lidi, co mi nosí mrtvé počítače a USB disky, na kterých měli podle svého tvrzení "strašlivě důležitá" data. Všichni pak brečíte jako želvy, že o ně nechcete přijít, což vám ale nebrání s médiem "experimentovat", opakovaně je strkat do čumítka od čongů které (minimálně) dosralo strukturu souborů, abys předvedl, jaký jsi mistr světa a následně tady vyplakávat že ti nikdo neradí jak to sakra opravit.

Rady jsem tu (a nejen já) ohledně tohoto tématu dával tolikrát, stačí si je jen najít! Nebudu se už opakovat, protože to nemá smysl, každý z vás je totiž mistr světa, který očekává, že se mu "někdo" bude věnovat, když už to posral nejvíc jak to šlo.

Doporučil bych ti přečíst, co jsem psal - zkusím ti to vysvětlit polopatě, abys to pochopil: v okamžiku, kdy jsi smazal originální data, stala se z tvé záložní kopie ostrá verze, kterou jsi NEMĚL zálohovánu. Ty tvrdíš, že nejsi hlupák a že nerozumíš IT. Já tvrdím, že na takovou elementární úvahu žádné IT znalosti mít nepotřebuješ.

A NAOPAK, na správnou obnovu dat je třeba více než "amatérské" IT znalosti. Svými pokusy jen prokazuješ, že ti na datech vůbec nezáleží, což mě vůbec nepřekvapuje.

P.S.: jo, za blbost se platí a mně připadne hodně AROGANTNÍ tvé chování. Zkus se někdy zamyslet nad tím, jak to vypadá, když přijdeš bez jakýchkoli znalostí a požaduješ zázračné řešení svého problému.

Díky za Opětovnou odpověd, která je mi ale opět k ničemu. Dle tve rady jsem se zamyslel nad svým chovanim!! Jak jsem si proboha mohl dovolit přijít na servet PORADNA.NET a byt tak arogantní, že jsem tady slušně poprosil o pomoc???? Logickou uvahou jsem dosel k tomu, ze pokud by nikdo pomoc nepotreboval, byla by poradna k nicemu, nebo se pletu??
Aby jsme se teda nekam pohli z mista. Opetovně doznávám , že jsem udělal blbost, opětovně přiznávám, že momentálně další zalohu nemam!!!!!!!!!!
Cili ano, mas pravdu velky sefe , tvoje slova: (v okamžiku, kdy jsi smazal originální data, stala se z tvé záložní kopie ostrá verze, kterou jsi NEMĚL zálohovánu.) Mas pravdu...Nemel!!!!

Ale mohl by jsi proboha prestat resit co jsem udelal blbě??? Ja sam vim, co jsem zmrvil a nemusim Ti nejak dokazovat, jestli mi na mych datech zalezi, nebo nezalezi.
Evidentne mi neumiš, nebo nechceš poradit co dal s mym problémem..

Nezbyva tedy nez Ti podekovat za Tve odpovedi a snad Te jenom poprosim, aby jsi tohle vlakno nekomentoval.
Opravdu bych rad resil problém který nastal a nedohadoval se o mych slabych znalostech IT a mych extrémních požadavcích na zázračné řešení. Diky

Chtěl jsi postup pro lamy. Jenže ten neexistuje. A pokud nejsi schopen najít si rady, které tu na téma obnovy dat historicky zazněly, nemám nejmenší pochyby o tom, že nebudeš schopen nastudovat si alespoň základní informace a znalosti o tom jak se obnovují data z poškozených disků. Tvá představa, že se podle nějaké "kuchařky" někam klikne, je zcela lichá.

Bereš si to všechno osobně a mně je úplně jedno, že vyjadřuješ pozdní lítost a sypeš si popel na hlavu, protože tohle tě k řešení nijak neposune, stejně jako tě neposune tahle zbytečná diskuse.

Díky..našli jsme konečně společnou řeč :-). Kapku to trvalo ale ted s tebou musim souhlasit. A to myslím jen v dobrém..
Ono ja jsem taky nepřišel na poradnu pro radu jako všehoznalý machr, ale jako člověk, který tomu nerozumí a za lidma, kteří se ve světě IT vyznají, dělají s tím , je to jejich koníček a třeba poradí jak bych to i já dal do pořádku. Pokud by to bylo složitější, stačí mi napsat...hele, na to musíš mít nějake znalosti a odnes to někam at to nezmrvíš.. Ja pochopím a odnesu..

ono o to odnesení nejde - to bych ti napsal hned.

Jde o ten přístup - když už je nadrobeno, tak první co je třeba dělat, je začít hledat informace, nabýt znalosti (alespoň teoretické), udělat zálohy (klidně toho nečitelného disku, 1:1) a teprve pak se pokoušet o cokoli (potenciálně) destruktivního.

Bohužel za ty roky zde převládá přístup "zkusím co to udělá", radit takovým tazatelům je silně frustrující. HDD dnes stojí jen cca 1500Kč, položka je to nepodstatná, ale drtivá většina lidí vůbec neřeší cenu svých dat.

Jen drobná poznámka. Ano, mnohokrát tu zaznělo jak zálohovat data atd. atd. Ale napadlo vás "odborníky" a některé "rádoby-odborníky", že běžný uživatel tyto rady v poradně nikdy nečetl? Že prostě poradnu navštíví, až když se něco přihodí? A přestože je tímto do budoucna dostatečně poučen, tak se zpravidla v poradně nedozví nic jiného, než jaká je lama...
Bohužel je tu stále víc takových, kteří si tu jen honí svoje vlastní ego.

O tom že nové televize obsah koduji jsem slyšel. Do ted jsem myslel, že pouze obsah , který přes ně na USB, nebo HDD samy nahrajou....nebo jsem myslel, že mě o tom Tv bude alespoň informovat a da mi moznost výběru. Takhle je to teda dost prasárna.
Čili přiště jeden externi Hdd pro TV a jeden pro comp. Trošku to podle mně nemá logiku...neboť to znamená, že připadne fotky , které bych chtěl někomu ukázat přes Tv, musím nejprve okopírovat na druhy HDD ( usb)..jelikož pokud je pustím z původního HDD, už je na původním zařízení ( compu) neotevřu.... zvláštní systém.

To by ale znamenalo..v případě téhlete tv ,že kdokoliv přijde na návštěvu ukázat např. fotky z jeho Hdd...tak po přehrání na tomhle typu TV bude jeho usb( hdd) roněž zakodován a dál ho bude možné přehrát pouze na mé TV??? To mi nepřijde jako reálné a někde musí být chyba. Každopádně volám zítra na zastoupení Samsung, at mi tohle nějak vysvětli. Samozřejmě souhlasím, že se o záložní disk musíme starat jako o oko v hlavě....ale přece si televize nemůže sama zakodovavat cokoliv se pokusim jenom přehrát??
U souseda mam starši lg...zkusil jsem připojit usb s mymi daty. Jeda tam i zpetne na mem počitačí.... Připojil jsem totéž usb k moji TV, jede...ale na kompu ten samý problém...nemám povolení k přístupu na dané usb. To se mi nezdá jako normální.

Probůh!! Televize je nějaký stupidní jednočipový sráč, který má skoro všechno zadrátované natvrdo, a kterou programovala tlupa Indů za 3 misky rejže, protože to je nejlevnější a pan Žamžung taky potřebuje na tom čumítku co stojí i s dopravou do Evropy 12 tisíc bez daně taky něco vydělat!

Hlavně zkoušej připojit ten disk ke všemu možnému, ať se to dosere ještě víc!

Potom este skus ten linux. Vypalit si CD je uplne jednoduche (vypalit obraz iso na CD a nabootovat z CD) alebo sa to da dat na USB stick a nabootovat. Navod je na ubuntu.cz v sekcii stahnout.
Ked to precita normalne TV tak to podla mna precita normalne aj linux. A aj keby Recuva nieco nasla tak to nemusi vsetko vytahat spravne, potom si aj tie vytahane subory namatkovo skus prehrat, alebo aj vytahaj to aj z toho interneho HDD a porovnaj subory podla obsahu napr. v total commanderi apod. Akurat k tomu potom budes potrebovat dost vela miesta na nejakom dalsom externom disku apod.
Skus rozne veci a uvidis. Ja by sm ako uplne prve skusal linux, ptz to je najjednoduchsie.

Pokud ho připojím zpatky k TV, vše načte....v kompu nic.

Takze v TV nacte ulozeny film i fotky a v pocitaci neni videt?

To je velmi zvlastni za predpokladu, ze jsi s tim v TV nic nedelal (v menu TV jsi neco sam nenavolil). Nemelo by se to stat.

Napada me, jestli TV nemohla vytvorit druhy zasifrovany oddil z volneho mista na disku a nejak to rozhasilo i ten oddil z fotkama. Pres linux a pouziti nejakeho diskoveho manazera (gparted) uvidis co to tam s tim je. Treba to linux dokaze precist, zkus v pocitaci nabootovat liveCD Ubuntu.

Jinak pokud s tim TV neco provedla, tak jedine Recuva (apod.), pokud nepomuze ani jedno, tak jedine specializovany servis, ale ani ten nemusi pomoct. Jak uz tu bylo napsano a velmi se ti to nelibilo, byl to fakt idiotskej napad strkat externi disk kamkoli ve chvili, kdyz si z nejakeho duvodu zformatoval spolehlivejsi kopii dat na internim disku v pocitaci a nechal si jedinnou kopii dat pouze na externim disku, to se opravdu nedela, ale to uz ted vis sam nejlip.

jj..byl jsem náležitě poučen za mojí blbost :-). V tv jsem s tím nedělal vůbec nic. Pripojil jsem HDD přes usb, ono si ho to načetlo ( tak jsem byl nad míru spokojen)..zapnul jsem jeden film v UHD..obraz luxusní), pak jsem ho odpojil a připojil zpět na comp...a problém...
Navíc jak jsem psal vyše, udělala totéž i flashka.... Na jiné tv i v mem compu funkční, ale po načtení v mojí TV je problém a už ji nenačte nic, kromě jen te jediné TV. vyzkoušeno na mém i sousedovém compu... Nelogicke , ale je to tak:-(

Pripojil jsem HDD přes usb, ono si ho to načetlo

Jak dlouho to trvalo? Kdyby ta TV ten disk sifrovala, tak by to chvili trvalo, nebylo by to okamzite.

To, ze to Recuva ani jiny obnovovaci soft nenajde, bylo tak trochu ocekavatelne, nebot data nejsou vymazana, jsou tam, jen jsou nejak skryta nebo zasifrovana nebo na poskozenem systemu souboru.

Zkus ten linux, jak radi MM.. nebo to nekomu sver.

(Jinak touchwood si ten prvni koment o hlupacich mohl nechat od cesty - mohl to napsat jinak, nicmene krome chabych pokusu, pri kterych lze jen doufat, ze to nebylo zasifrovane, dalsi rady jak obnovit neexistuji, priprav se proste i na moznost, ze jsi o data vlastnim zavinenim prisel.)

(a az si stiahnes to iso ubuntu - hocjake trebars tam bude nejake desktop i386 apod) tak pravy klik - vypalit obraz. Alebo vo vypalovacom programe volit vypalit obraz disku, ne subor. Nasledne restart a mackat klavesu pre bootmenu biosu a vybrat si boot z CD. Az nabehne CD tak tam si zvolis potom ze nic neinstalovat len skusit ubuntu (nastartuje kompletny OS z CD)

Jinak touchwood si ten prvni koment o hlupacich mohl nechat od cesty - mohl to napsat jinak

Ne, nemohl. Resp. samozřejmě mohl, aby byl politicky korektní, to ale většinou znamená to, že dotyčný tutéž chybu zopakuje, protože nepochopí, že se jako hlupák opravdu choval. Dnes je moderní z techniky dělat všemocná zařízení, chytřejší než uživatel, který se nechce a ani neumí naučit podstatu jejich fungování. Výsledky pak lze vidět zde.

možná po zásahu telky zmizel oddíl, možná si telka změnila práva k adresářům - chce se na to podívat z nějakého jiného boot systému.
ostatně tv to čte, takže obnova by měla být jednoduchá: buď oprava ntfs práv, nebo testdisk/recuva - podle situace.

považuju však za nevídanou stupiditu zavirovat si pc -> kvůli hloupému viru smazat celý disk -> takže se z tzv. "zálohy" staly jediné originály -> a tyto místo ochrany jako oka v hlavě strkat do kdejaké díry.
výsledkem byl ne nejbystřejší titulek "Harddisk...pomoc!!"

když ti kolega napsal, cos udělal za hloupost, cítíš se dotčen. pochvaluješ si jedině tamtoho zastánce, který ti k obnově dat nenapsal nic. tak si za ním zajeď do prahy, je sice k ničemu, ale třeba se to na tvém disku naučí.

jsem ze severní moravy, i když je to prkotina zájem nemám, na co se podívat viz výš.

Díky za radu i názor..
Nepochvaluju si jediného zastance, ale několikrát jsem podekoval vsem, kteří se mi snazili pomoct ( Od MM.., po spoustu dalších)viz výše.
Vždy jsem se slušně zeptal , poprosil a snazil se muj problém vysvětlit.
Necitim se dotcen, co mi " Váš " kolega napsal, nicméně jsem par krat uznal, co jsem udělal za blbost, ale jak jsem uz napsal, co se stalo jiz bohužel nezmenim .
Byl jsem par krat upozornen na to, co jsem udelal za blbost , vím o tom a vic krat se to nestane, chybou jsem se poucil..
Ale at se tady omlouvam do aleluja v dalším postupu to moc nepomuze.
V uvodu jsem napsal, ze bych poprosil o vysvetleni pro "lamy"....a tudíž se i omlouvam za muj titulek, který nebyl nejbystřejší . V dobach před cca30 lety, kdy uz jsem téměř jako dospely poprvé zapinal Amigu se z titulku zkoušky inteligence neskladaly. Ale pro jistotu jsem se opet omluvil..

Ted ke Tve rade, pokud můžu : Oprava NTFS prav..myslim ze to bude to prave, bohužel netusim jak se to dela. Mohl bys mi prosim te napsat podrobnejší postup, kdybys nasel chvilku?? Predem diky

Recuva neklapla a ten Linux si nejsem jisty ze zvladnu.

Ze nemas zajem se na to mrknout plne respektuji, snad jen kdybys o nekom vedel a dal mi tip , vše samozřejmě dobře zaplatím at jde o prkotinu. nebo něco slozitejsiho

Diky.

Hlavně nic neformátuj a zachraňuj data některým z programů k tomu určených.

pokud se v tomhle vlákně orientuju, zatím jsi zkusil akorát recuvu. Co třeba GetDataBack nebo R-studio? Jsou placené, ale oskenovat a zjistit, jestli je ještě co zachraňovat lze s trial verzí. Teprve, když trialka něco najde (což může trvat několik hodin), stačí zaplatit a můžeš kopírovat. Výborný je taky TestDisk, ale ten už vyžaduje alespoň nějaké zkušenosti.

R-Studio můžu doporučit jako velmi povedený nástroj, pomohl mnohokrát (nejdelší rekord týden nonstop tahal data z fyzicky poškozeného HDD, úspěšnost obnovených dat ca 1/2 zcela předčila očekávání - je to takový poslední krok před "mechanickým" řešením

Diky..program GetDataBack jsem uz kdysi davno používal a byl jsem s ním spokojeny. mam ho nekde origo koupeny na CD, zkusim ho teda ještě testnout a uvidíme. Nejspíš se pletu, ale mam takové obavy, že bude opet hledat jen vymazana a ztracena data. Mozna se zase pletu, ale ty data na tom disku jsou a nejsou ztracena, jen k nim nemam přes Windows přístup...
Jdu na to..dikes za radu.

GDB je pravděpodobně najde, protože umí rekonstruovat soubory i bez MFT.

jen pro připomenutí (namátkou z mnoha dotazů):

http://pc.poradna.net/q/view/158452-oziveni-mrtveh o-disku?page=r158482#r158482
http://pc.poradna.net/q/view/1451129-windows-8-1-j ak-vratit-soubory-v-pc-o-nekolik-dni-dozadu?page=r 1451467#r1451467
http://pc.poradna.net/q/view/417038-oprava-mbr-mft ?page=r417058#r417058

..aneb stále stejná písnička. V lese mám už pěknou haldu dřeva... ]:)

Tak jsem přečetl poctivě všechny odkazy. Hned v prvním jsem narazil na GRUBY a KUBUNTY..:-D...sice jsem ho dočetl až do konce, ale moc netuším o čem tam básník vlastně mluvil. To je taky důvod , proč jsem se rozhodl vytvořit nové vlákno speciálně pro můj případ. Chápu že je frustrující odpovídat stále na tytéž blbosti zaviněné neznalcema jako já ...( klidně se vsadím že další se stejně zas objeví se stejným dotazem :puff:)...to je holt život. Ale chápu to, taky odpovídám na desítky stejně blbých otázek v mém oboru a taky mně to lidově řečeno sere...:-)... no vždycky zatnu zuby a jedu dokola, neboť mne moje práce živí ..tak s tím nic nenadělám

Takže co udělám ted:
Hned v uvodu ( nez jsem něco zkousel delat) jsem chtěl udelat kopii toho zmrveneho Hdd. Neuspěl jsem a přístup odepřen, čili se mi nepodařilo okopírovat nic.
Ted teda najedu program GDB a necham rekonstruovat. Pro případ , že by je našel a chtěl někam ukládat, jdu napřed koupit ještě jeden externi HDD a dam je tam. Na D: je cpát nebudu. Ten je čistý po mé přeinstaci windowsu a v případě krize bych zkusil spostit GDB ještě i na D:...podle hesla tonoucí se stébla chyta. O výsledku budu informovat. Třeba to pomůže těm dalším, co příjdou po mně se stejným problémem..

Díky za odkazy a radu...jdu na to.

Jen takový detail na zavěr...nechal jsem ten disk projet esetem antivirem...cely ho projel, všechny položky a data na něm vidí a to mne porad drží v naději, že ještě nejsou totálně ztracená..

Hned v uvodu ( nez jsem něco zkousel delat) jsem chtěl udelat kopii toho zmrveneho Hdd.

nemůžeš kopírovat disk, se kterým si widows neví rady. Pokud chceš laborovat na kopii havarovaného disku, použij software na klonování disků. Ale GetDataBack je bezpečný, takže bych to jako nutnost neviděl. Naopak při použití programu TestDisk je životně důležité pracovat s kopií (klonem).

jdu napřed koupit ještě jeden externi HDD a dam je tam.

. kopírování nalezených zachráněných souborů na jiný disk je snad tak samozřejmé, že mne ani nenapadlo to zmiňovat.

Touchwoodovo rady jsou samozřejmě léty prověřené, ale pokud chceš minimalizovat riziko, před jakoukoliv opravou/zásahem do HDD (a to oprava tabulky je) si udělej "zálohu" disku (např. pomocí zmíněného R-Studia) - nic nemění, nic nezapisuje, ale se souborem lze pak pracovat jako s diskem a máš zálohu, kdyby se něco pos...(to se při záchraně dat stává)

TAK PÁNOVÉ..
Díky všem za trpělivost a za rady. Dopadlo to úspěšně a data budou co nevidět zpět. Program GDB našel vše, ale ke kopírování chtěl zaplatit licenci za 70e. Dobrá duše mi poradila a stáhl jsem Getdataback light a tento prográmek kopíruje ihned pěkně Mb za Mb, fotku za fotkou a vše jde hned krásně načíst.
Pro ty co nestřežíli svá data jako oko v hlavě a dostanou se na tohle vlákno, perfektní věc!!
Takže díky a snad už poradnu nebudu potřebovat..

Měl jsem úplně stejný problém a upřímně nechápu, jak si samsung může dovolit omezit přístupnost osobních dat uživatele bez jeho vědomí jen proto, že se chce podívat na svoje video/fotky/film. To mi připadá jako drzost největšího kalibru, kvůli tomu zablokovat celej přístup k disku na pc. Kdyby ten krám před vstupem na disk plácnul alespoň něco jako: "Vaše data na disku budou zašifrována. Chcete-li pokračovat, stikněte ano", tak by se to dalo ještě pochopit, ale bez vědomí uživatele, to je podlost... Příště na samsung kašlu, totálně mě odradili. Ještě, že jsi tenhle poslední příspěvek napsal. Moc děkuju! Jsi moje záchrana. :)

Ahoj, stalo se mi to samé a někde jsem vyčetl, že i když PC přístup na disk odepře, pomůže Total Commander, který disk "vidí". Tak se mi podařilo všechny soubory z disku přetáhnout jinam, naformátovat disk a vrátit na něj soubory. Už zase šlape na Smart TV Samsung i na PC, disk je taky Samsung.

Možná se někdo dostane k této diskuzi i v roce 2019. Pokud bych to shrnul, tak je nebezpečné (z hlediska možné ztráty dat) připojovat k televizím Samsung - a patrně i k jiným značkám - hard disk se svými soubory (fotkami, filmy,...) s cílem si je z tohoto disku přehrávat na televizi. Přesněji řečeno, pokud připojíte disk se svými filmy k televizi, pak se nesmí tento disk použít pro záznam pořadů z televize, protože se celý disk zablokuje a není již normálními softwarovými prostředky vidět ve vašem PC. Pokud se to již stane, je možno použít program GetDataBack a "zachránit" svá původní data jejich zkopírováním na jiný disk. Ovládání program není úplně jednoduché pro normálního uživatele Windovs ale pokud člověk bojuje o fotografie z posledních x let, stojí za to se tento program naučit ovládat. Program GetDataBack se dá na internet najít většinou v demo verzi, která by měla stačit k záchraně většiny typů dat. Pro filmy je potřeba mít plnou verzi, protože demo verze film sice otevře (spustí přehrávání filmu) ale pak není možno takto "otevřený" film uložit někam jinam.

Zdravím, ano vracím se k teto diskuzi i v roce 2019 a mám podobný problém. Mám sxterní 2Tdisk Toshiba, který mi bez problémů funguje po připojení k televizi i k počítači s W7 nebo dokonce starými XP, ale při připojení disku k počítači s W10 hlásí, že umístění není dostupné a winows nemůže k zařízení získat přístup. W10 jsou plně aktualizované, všechny ovladače aktualní a dokonce pokud na dik spustím antivirovou kontrolu (pod W10) antivir disk vidí a celý ho adresář po adresáři projede. Zřejmě chyba někde ve W10 ve spojitosti s dikem Toshiba, má někdo tuto zkušenost?

existuje jediný rozumný důvod něco dopisovat do několik let starého dotazu, když jsi ty odpovědi stejně nečetl, nic jsi neověřil, nedokážeš udělat screen disku? (diskmgmt.msc je k ničemu, lepší je partition wizard)

takže znovu a pořádně:
1) rovnou ověřit, že se na tom disku nenachází skrytý vir \autoruns.inf
2) pro jistotu jestli crystaldiskinfo nehlásí nějaké chyby.

ale sem už to nelep. kdo má procházet půlkilometrovou diskusi, aby na konci zjistil, že ty máš nějaký jiný problém.