Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky jazyk zvolit pro tvorbu vebu ?

Dobry vecer

Mám dotaz, zda-li zvolit WebForm, nebo MVC nebo zcela neco jiného ? V cem je deláte vy ?
Stránky budou rozdeleny na kategorie, chtel bych udelat i možnost prihlášení.
Menu
Prihlášení
Úvodní stránka, kde budou nové clánky, což znamená vytvorení náke logiky + stránkovani.
Jaký by jste zvolili jazyk vy, poprípade proc, dekuji.

Mám dotaz, zda-li zvolit WebForm , nebo MVC nebo zcela neco jiného ? V cem je deláte vy ?

• Netroufam si rict jak to bude s WebForms (code-behind) nadale, (urite nezmizi) ale MVC bude zrejme lepsi volba :-) /ktré ma nejaké vyhody.
[TiP] Nevim jak ses na tom, do jaké miry delas v ASP.NET podivej se i na @Razor, ktery me osobne zamlouva (malo codu hodne muziky) :-)

No ani jedno z toho není jazyk. Ale to asi teď není podstatné.
Umíš HTML, CSS a nejlépe i JS? Bez toho nemá smysl uvažovat o serverových technologiích ať už na bázi .NETu, Javy, PHP či něčeho jiného.
Jinak osobně bych určitě dal přednost MVC. A zkus se taky podívat na frameworky pro tvorbu SPA (Single Page Aplikací) - jako např. Bobril nebo React či Angular.

Umíš HTML, CSS a nejlépe i JS? Bez toho nemá smysl uvažovat o serverových technologiích ať už na bázi .NETu, Javy, PHP či něčeho jiného.

Neumím, umím jen statický web, za což beru jako HTML.
HTML tedy přesněji HTML 5 + CSS3, ovládám na tolik, abych začal s dynamickým obsahem. V zebřičku 1-10 tak 7,5 i rozlišení pro mobil, tablet, @face atd mi problém nedělá, html dělám druhým rokem ve volném case mimo práci.
Díval jsem se po PHP + Ruby, ale preferuji .net
Takže SPA Single není špatné řešení pro webovou stránku ?
V čem se da vyvíjet, nebo jaké prostředí je pro začátečníka .net nejrozumnejsí ?

Takže SPA Single není špatné řešení pro webovou stránku ?

• "Single Page" Nechci tomu oponovat (to uz rovnou i API), ale pouzit muzes :
* Single bych neoznacil zrovna za nejrychlejsi, ale naopak, kdyby umel JS, by to byla logicky nejprirozenejsi volba, to ano

1) Visual Studio WEB /*Zdarma : Navody, postupy, na stahnuti na stankach Microsoftu.
* VStudio ma hodne dokumentace, coz beru za podstatny a positivni bod.
2) Web Matrix /*Zdrama : webmatrix
* Nejaké mensi navody v Cestine (alespon pro predstavu, jak vypada prostredi uvedného IDE)www.webmatrix.cz

• Co se tyce jazyka, byt tebou, zkusim " MVC, Razor a zacit projekt na MasterPage (ktery bych urite pouzil na WEB).

* VStudio ma hodne dokumentace, coz beru za podstatny a positivni bod.

Jeden z důvodů proč chci prejit na ASP.NET, hlavně ta dokumentace a podpora, osobně Microsoftu fandím.

Dobre pro me vyřešeno,
Dekuji vam i wikan za ochotu neznalému, líbí se mi syntéza to Razer, vůbec jsem nevěděl ze něco takového je , zkousim ten Matrix, zamlouvá se mi, nedočkavě čekám na famózní visual který již stahuji :-)
Byl bych zavázán jakýkoliv jiny možný názor, ci poučení, tak jak zkušenosti s tou Single page, zkratka její pro a proti.
Prozatím hezky večer.

Klasické serverové řešení vytváří stránku na serveru, tu následně pošle na klient, který ji jenom zobrazí. V případě SPA se stránky tvoří přímo na klientovi (pomocí JS) a komunikace klient<->server je omezená jenom na posílání dat. Díky tomu je možné dosáhnout chování, které se dost blíží desktopovým aplikacím. Pokud totiž pro nějakou akci není nutné komunikovat se serverem, tak je odezva prakticky okamžitá.
Jejich nevýhoda je ale zase třeba v tom, že celá aplikace je prakticky jedna stránka, která se neustále dynamicky mění. Což třeba dělá problémy vyhledávačům.