Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel fakturace

Na jednom listu mám adresář dodavatelů. Na druhý list potřebuji přenést do vybraných buněk vybrané údaje z adresáře (např. Název, IČ, bankovní spojení apod.). Nevím jestli použít nějaký rozevírací seznam, či jiný nástroj. Určitě existuje více šablon pro obdobná řešení.
Předem děkuji.

Môžeš použiť aj rozovierací zoznam, ktorý však bude musieť mať aktualizovaný rozsah položiek v prípade, že pribudnú v adresári nové riadky. Výber v zozname Ti vráti číslo riadku vybraného záznamu.
Ďalšia možnosť je použiť Overovanie údajov s odkazom na zoznam. K tomu vyhľadávací vzorec, ktorý Ti určí, ktorý riadok bol vybratý (samozrejme musí byť jednoznačný)
V oboch prípadoch výsledok (číslo vybraného riadku) použiješ vo Funkcii INDIRECT v každom políčku druhého listu, kam sa majú údaje z prvého listu preniesť.

Ďalšia možnosť je použiť makrá (či už s využitím rozbaľovacieho zoznamu alebo púhym dvojklikom na vybraný riadok), ktorý Ti opäť prostredníctvom funkcie INDIRECT prenesie údaje do druhého listu. Táto verzia rozbaľovacieho zoznamu Ti vie makrom sama zistiť aktuálny rozsah údajov prvého listu