Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nainstalovat jednojaky os z androidu?

Tak vcerejsi instalace windows xp misto desitek se mi pekne vymstila a totalne rozvrtala pocitac a nic nefunguje. Rano jsem si vypujcil telefon huawei y300 a hledal radu, neuspesne. Prosim, jak nainstaluji jakykoliv os, klidne i linux, na pocitac lenovo ideapad s100? Zapujceny telefon nejde rootnout bez pouziti pc ktere ted nemam k dispozici a problem musim vyresit co nejdrive. Aplikace Drivedroid bez rootu ale negunfuje. klidne format vseho, ale at to prosim funguje alespon nejak. system bych instaloval z micro sd. dekuji.

Co vlastne chces? Pytas sa na instalaciu OS na nb a pritom splietas, ze chces rootnut telefon?
OS sa instaluje na tvoje Lenovo uplne normalne, vlozis bootovacie medium, nastavis poradie bootovania alebo pouzijes bootovacieho manazera a riadis sa pokynmi na obrazovke.

Chci nainstalovat operacni system. Momentalne jedina moznost jak nejaky ziskat je ho stahnout do telefonu huawei y300 a bud hodit na microsd nebo nejak a to pak nacist v pocitaci. Vim jen o programu pro android Drivedroid, ale na ten musi byt tel. rootnuty a to zase nejde bez pocitace. Tak jestli je moznost problem vyresit aniz bych musel shanet jiny pc.

1. Instalačku na USB
2. Nabootovat z USB
3. Nainstalovat

Oficiálně podporované jsou XP a Win7. Jakým hnutím mysli se na Atom s 1GB RAM dostal Windows 10...?

A co vlastně řešíš? Root telefonu nebo instalaci Windows?

[TiP] ~ Zda-li chces zvolit UBUNTu /*jako velmi nenarocnou alternativu bych ti doporucil i Linux Mint, existuje vskutku kompletní postup a veské informace jak nainstalovat UBUNTU, muzes dokonce v Ceském jazyku najít zde : instalace

• Ono, zda-li ches udelat cistou instalaci, je instalace opravdu jednuduchá, krerou zvládne i bezny uzivatel, bez predchozích znamostí.
• V podstate vytvorís BOOTovací zarizení CD/USB které spustís (primarne klavesou F"x"/dle modelu) pri strartu PC' (nebo pres BOOTmenu, bez potreby nastavení BOOT poradí v BIOSe)
• Následovne odklikás nejaké 3 menu (nastavení jazyka, uvést uzivtelské jsméno heslo), pak jen kam chces OS nainstalovat (HDD uloziste mas jen jedno) + samotná instalace, uvidís, není to tezké ;-)

Nabootovat a instalovat OS na nb z Androidu, respektive vytvarat bootova telne medium na Androide mi pride ako keby si si skusal cistit usi cez ritny otvor.
Netvrdim, ze to nie je mozne, ale preco nepouzijes na usi palicky, ktore su na to urcene?
Na vytvorenie bootovatelneho media potrebujes hocijaky USB kluc a pc. Kluc pohladaj v sufliku alebo si kup (stoji par eur) a PC uz snad nejake najdes.

Nechaj ho, on je masochista, bude 2 dni zhanat sw, co nepotrebuje root (taky asi ani nie je) a potom pracne dostavat ISO na kartu a nasledne zhanat ako nastavit v biose, aby to Lenovo bootovalo z usb zariadenia...a nedivil by som sa keby vo finale nb nevedel ten Android indentifikovat, pretoze nepouzil spravny USB kabel.

ty se tím živíš flegu. řekni mi, kdybych k tobě přišel, řekl bych situaci a že jsem totálně v piheli, jestli bys mě odehnal?

za mých mladých let to bylo v jihlavě pravidlem. neodeženeš dítě, co nemá ani vindru. půjčíš mu stroj, vyměníš s ním ramky, přeinstaluješ os.

Budes sa divit, ale asi odohnal a prave preto, ze sa tym zivim. Takto to fungovalo kedysi, ale zacalo ku mne chodit prilis vela ludi a dnes uz robim zadarmo naozaj malokedy a pre malokoho.
Moj vlastny otec sa na mna stazoval uz parkrat, ze musel cakat s opravou pc, ale vysvetlil som mu, ze platiaci zakaznici maju prednost a ze zivim rodinu s dvoma detmi a vsetkymi moznymi pozickami na krku.
Mne sa tiez pacila ta doba, ked sme vikendy travievali pomahanim druhym na stavbach, brigadach a pod (zadarmo samozrejme), pretoze bol proste na to cas. Dnes ho je akosi pomenej, mas pomaly problem zohnat kamosov na stahovanie.
Tu je vsak problem inde, on namiesto par minutoveho riesenia (usb kluc, nejaky Rufus na vytvorenie bootable, nakopirovanie ISO) zhana komplikovane riesenie s mobilom, ktory na to nie je urceny. A dovod? Lebo jemu sa to zda jednoduchsie a ma po ruke zrovna mobilny telefon.
Holt tak sa trapi dalej s mobilom, ja som mu uz riesenie ponukol.

Tak a ked ma naserete vymazem aj poradnu a budete mat ho...;o).
Ono je to tak dnes, ze je naozaj akoby ina doba.
Dnes som mal mat volnejsi den, len papierovacky (faktury, dlznici, reklamacie a pod).
Od rana som trt spravil, zaplatil par faktur a do toho same telefonaty a uz si pomaly balim kufre, pretoze idem spravit opravu jedneho satelitu, potom idem ku zakaznikovi nainstalovat novy switch lebo ich konecne pripojil Telekom a menia providera, do toho mi volal zakaznik, ze mu nejde zase spoj medzi domom a prevadzkou a to som este chcel na zaver ist do Nitry pre rebriny a hrazdu lebo sa zo mna stava tucne nemotorne prasa a nechcem umret v 50ke na nadvahu.
No vidis a den rozdrbany, nespravim nic. Zajtra mam cely den montaze, to znamena odchod o 7:00 a prichod medzi 18-19:00 domov, mozem dokosit zvysok travy co mi este chyba a zaspat pri telke ako vzdy.
V stredu mam rovnaky scenar len u ineho zakaznika.
A stvrtok mi zavola nespokojny zakaznik, na ktoreho som dnes zabudol a uz mu nestihnem zohnat krytky na zasuvky, takze k nemu dnes nedojdem;o).
A teraz si predstav, ze ku mne pride 1-2 ludia, ze nech im preinstalujem OS, najlepsie zadarmo...a to nebyvaju samozrejme az tak uplne cudzi ludia...tu kamosova sestra, tu syn mojej znamej a pod.
A do toho si sem tam doma vypocujes, ze sa malo venujes detom a nepomahas vlastnej zene v kuchyni.
Tak som sa mentalne vyblil a vzhuru budovat svetle zajtrajsky.

Furt to nějak nechápeš,někoho si k tomu zavolej.

potrebujes hocijaky USB kluc a pc

potrebuju to co nejdriv a ne nekolik dni shanet pocitac kdyz to tedy jde i bez toho.

Doplnim jeste pro presnost, jak se to vytvori z nerootnuteho telefonu. DEKUJI.

Jen mi vysvětli-do nerootnutého telefonu tedy nějak zázrakem stáhneš iso pro instalaci
Windows.A co dál?Potřebuješ z toho vyrobit instalační USB klíč,k tomu potřebuješ nějaký program,ten na mobilu asi nemáš,tu flashku tam taky nepřidáš,takže Tvoje představa je,že si stáhneš iso na nějakou microSD kartu a pak v notebooku přímo z té karty přes nějakou USB čtečku s redukcí budeš bootovat?Netvrdím,že to určitě nejde,ale sám bych to ani nezkoušel,je to blbost.Bez PC a flashky nebo externí DVD mechaniky to neuděláš.

Udělej si pomocí programu Rufus bootovací Live flashdisk se systémem Linux Lubuntu, případně Kubuntu nebo Ubuntu. Předtím si přečti hardwareové národy distribucí a vzhledem k HW zvol vhodnou distribuci.

No tak děkuji všem za "užitečné" rady. Čekal jsem, že si tu spoustu lidí opět bude honit tričko a psát, jakej jsem lamer a pohoršovat se nade mnou, ale že bude absolutní většina, ne skoro všechny příspěvky offtopic a absolutně neužitečné, hloupé a nepoužitelné rady... to mě až zaráží. Na jiném foru se uživatelé jako fleg za tyhle žvejky blokují. Tady mu to asi patří, jinak si to nedovedu vysvětlit. No nic, nebudu to řešit.

Znovu zopakuji dotaz. Jo, uznávám, že jsem ho napsal z počátku zmateně, na tom Huawei Y300 se fakt psát moc nedá a už jsem měl nervy v kýblu.

Takže, otázka zněla " Jak na telefonu s Androidem vytvořím bootovatený flash disk/ bootovatelnou micro sd kartu, ze které nainstaluji operační systém, který předtím samozřejmě (ani nepotřebuji zázrak) stáhnu do telefonu jako ISO, nebo jakkoliv jinak. Jediný program co tohle umí je DriveDroid, ten ale potřebuje rootnutý telefon a Y300 bez připojení k počítači rootnout nejde, takže začarovaný kruh."

Nakonec jsem vzal počítač ke kamarádce kde jsem si na dnes již velmi exotickém Windows Vista vytvořil pomocí programu UNetbootin bootovatelnou kartu micro sd. Tu jsem pak vložil do počítače, nabootoval a nainstaloval Lubuntu. Tuhle verzi jsem zvolil, protože údajně má mít nejmenší nároky na HW a rozdíl je zatím opravdu znatelný. Jen ještě podotknu, že instalace tohoto systému je sice jednoduchá, ale zas není úplně pro kretény a Ubuntu se instaluje podstatně lehčeji. Vůbec mě nenapadlo, že například k závěru instalace budu muset zvolit aby instalačka stáhla a nainstalovala také desktop Lubuntu, takže instalace vyšla až napodruhé. Dál se mě to ptalo na pár věcí o kterých jsem vůbec neměl představu co znamenají. Snad bude fungovat bez problému.

Nakonec jsem vzal počítač ke kamarádce...

no vidíš, ani to nebolelo.
teraz si stiahni to iso do mobilu a vytvor bootovateľné medium - možno sa Ti v budúcnosti ešte zíde... A po úspešnom "harakiri" sa príď pochváliť, prípadne sem môžeš dať návod "ako na to v androide"...

Skus si precitat este raz, co som pisal a daj si facanu za tu vyzvu na ban;o).
Napisal tom ti, ze ides na to zle, zlozito a ze cesta k uspechu asi ani nevedie. Poradil som ti vytvorit bootovatelne medium a naistalovat akykolvek OS z neho, co si nakoniec aj spravil a problem vyriesil.
Takze ban by som mal dostat zatoze si sa nakoniec aj tak vybral cestou, ktoru som ti poradil?
Dnesna mladez proste nevie co je vdacnost.

Nakonec jsem vzal počítač ke kamarádce

Vlakno jsem cetl, ale sam neodpovidal, protoze vybornou radu jsi uz dostal, nekolik lidi ti tu psalo, ze mas dojit ke kamaradovi, sousedovi apod. a vytvorit bootovatelne medium u nej, nakonec jses podle toho preci jen zaridil. Takze opravdu nevim na co si ted stezujes.

---

Proto je nejednodusi pro zacatecniky nainstalovat Ubuntu, nasledne z toho Lubuntu udelas jedinym prikazem:

sudo apt-get install lubuntu-desktop

Je to mozne, ja sice instaloval Ubuntu 16.04 minuly tyden, ale uz to delam tak automaticky, ze si nepamatuju, jestli to tam bylo.

V podstate jedinne cim se pri instalaci zabyvam je vlastni rozdeleni disku:
"/" - maximalne 80GB podle velikosti disku a mozneho plytvani mistem
"/home" - zbytek vyjma swap
"swap" - dle velikosti RAM, obvykle 8GB.

Jinak ja stejne vetsinou pouzivam Unity, popripade az posleze doinstaluju Cinnamon a na mene vykonne stanice MATE. Na opravdu malo vykonne stroje zase davam fluxbox.

Samozrejme nemam nic ani proti instalaci jinych prostredi, faktem je, ze pres to, ze Cinnamon i MATE jsou opravdu paradni prostredi, uplne stoprocentni stabilitu nevykazuji, jenze tu stejne potrebujes hlavne na serveru, kde bud zadne graficke prostredi netreba nebo bohate staci ten fluxbox.

/home mam vzdy samostatne, duvodem je, ze temer veskera konfigurace je prave v /home a tedy pri reinstalu (instalaci nove verze, pokud nedelam upgade) zformatuju je "/" a /home jen pripojim, cimz se prevezme vetsina nastaveni z minula, kdyz neco nejde, tak rucne upravim nebo smaznu stary konfigurak a necham vytvorit novy. Takzez nema smysl zalohovat "/" protoze instalaci kdykoli provedu znovu, to neni casove narocne. Naopak konfigurace a uzivatelska data potrebuju zalohovat, proto se oddil /home zalohuje.

Nechtěl jsem nikoho urazit ani znevážit jeho rady, ale prostě mě urazilo číst příspěvky typu kašli na to, nemáš na to, nebo "on ví co dělá, nech ho v tom". Otázka stála tak jak stála, já vím, že se to dá udělat jednoduše tak jak jsem to udělal a i když jsem to v úvodu nenapsal, z dalších příspěvku je to zcela jasné . Na moji otázku tu prostě bylo několik odpovědí, ale žádná jí nezodpověděla a když někdo napíše jde to, ale složitě, jasně že se zeptám jak to tedy jde. Prostě jsem to chtěl umět udělat z Androidu sám. Stejně je mi divný, proč to vlastně Android neumí... no to je fuk. Ale proto mě to tak vytočilo a musel jsem se ohradit. Za ten ban se omlouvám, vlastně svojí blbostí o instalaci win xp bez zálohy dat jsem přišel o všechny data a měl jsem nervy docela v kýblu. To se pak všechen offtopic čte docela blbě.

Lenze prvu odpoved, ze sa toho nemas chytat si dostal az po 4 odpovediach, ktore boli k veci a kazda ta navadzala, aby si spravil to, co si nakoniec aj spravil.
Sa nediv tym ludom, co to stracaju svoj volny cas s inymi, ze ked niekto reaguje "blbo", to jest napriak dobrej rade si stale mele svoje, ze on to chce tak, ze potom zacinaju radit nech sa toho nechyta a nech si k tomu zavola niekoho povolanejsieho.
To bol aj tvoj pripad.