Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neoriginální baterie v UPS

Mám UPS APC Cyberfort 700 a chtěl bych tam dát silnější baterii. původní je bez popisů ale podle rozměrů a vlastností bych řekl že to je klasická 12V 7Ah. chtěl bych tam dát 24Ah ale nejsem si jistý jestli to zkousne. Nemá někdo zkušenost nebo nějaký typ? (silnější baterie si nejspíš vezme větší proud ale UPS by měla mít nějaký omezovač) Dííík moc

A odkial ma nabijacka vediet aku kapacitu si tam dal? (ak to nie je baterka s >4kontaktami = Smartbattery)... Nabijaci prud zavisi od toho aky tam nabijacka prud nacpe.
V kazdom pripade (IMHO) mala by aspon suhlasit technologia akumulatora (LiIon ak tam bol LiIon apod) nech mu to neexploduje ak tam drbne nejaku NiCd (joke :)

a) je mi jasný že každá nabíječka reguluje proud, otázka je jak
b) na co by mi byla baterka s vysokou kapacitou která by se nabila stejně jako ta originální
c) právě proto by tam bylo nějaký relé kerý by přeplo kdyby byla 1. baterka vybitá
d) vim že vymýšlím nesmysly. v nabíjení baterek se moc nevyznám proto se ptám jak to funguje a co všechno si můžu dovolit udělat. Když teda řikáš že tam můžu připojit cokoli(přemýšlel sem i o tý autobeterce) tak já tam dám 24ku. připadáš mi že baterkám rozumíš. Ale kdyby něco tak napíšu pěkně kořeněnej příspěvek na tvou adresu.
P.S. dík za radu

Kořeň své příspěvky, kořeň - moc mě tím potěšíš :)) .
Ale zpět k těm bateriím. Jako hlavní zdůrazním, že tam musíš dát baterku se stejným jmenovitým napětím, jako měla ta původní.
A k tomu nabití: Záleží na tom, od čeho je odvozeno ukončení nabití. Pokud je nabíječka řešena jako zdroj (víceméně) konstatního proudu a ukončení je odvozeno od doby nabíjení, tak by se skutečně ta větší baterka nabila prakticky stejně, jako ta menší. Ale tohle bych u nabíječky záložního zdroje neočekával, protože se neví, z jakého stupně vybití se začína nabíjet. Proto bych očekával spíše sledování napětí a v tom případě by se i ta větší baterka nabila na plnou kapacitu. Sice by to trvalo déle, ale většinou je času na nabití dost (a menší nabíjecí proud se příznivě projeví na životnosti baterie). Pro úplnost musím dodat, že nemohu úplně vyloučit sledování doby nabíjení jakožto pojistku proti přebíjení při nějaké poruše (třeba při poklesu napětí vlivem zkratu jednoho článku baterie - i to se stává). Ale v tom případě bych zase očekával nějaké chybové hlášení.
Takže, když máš tak extrémní požadavky na výdrž baterie, tak tam dej tu 12V autobaterii, připoj to náležitě masivními vodiči a hlavně počítej s možností vývinu vodíku ke konci nabíjení, tedy ať ta baterka je umístěna někde, kde se větrá a kde nic nejiskří. Sice jsem ještě neslyšel, že by to někdo bouchlo, ale co kdyby...

asi tě trochu zklamu, nerad používám moc ostrý slova. :-D
autobaterie je zbytečně moc velká a je s ní moc práce. Dám tam ten samý typ jen s vyšší kapacitou. nejde mi zas o tak velkou výdrž ale 10 minut je přecijen občas málo...