Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno excel makro

Dobrý den všem,

prosím Vás o pomoc s vytvořením makra

mám 2 sloupce s daty na listu "Díly"
v 1. sloupci je kód zákazníka (například sloupec A)
v 2. sloupci číslo dílu (například sloupec B)

chtěl bych na druhém listu pomocí vyhledávání hledat v listu "díly":
uživatel zadá kód zákazníka například do buňky C5 a po stisku ikony (obrázku s lupou) makro vyhledá a vyplivne do buňky vedle číslo dílu (například do buňky C6).

kód zákazníka a číslo dílu je ve stejném řádku

ev3notze3

Děkuji

Tak už to z větší části mám, ale nechci vybírat data z aktivního listu nábrž z jiného ale stále mi to bere z aktivního, nevíte jak to upravit aby to bralo z jiného?

Děkuji

Sub díly()

Dim rngVis As Range
Dim VisCell As Range
Dim sFind As String

sFind = InputBox("Naskenujte zákaznické číslo.")

If Len(Trim(sFind)) = 0 Then Exit Sub 'Pressed cancel

Application.ScreenUpdating = False
With Intersect(Sheets("Díly").UsedRange, Sheets("Díly").Columns("A"))
.AutoFilter 1, sFind
On Error Resume Next
Set rngVis = .Offset(1).Resize(.Rows.Count - 1).SpecialCells(xlCellTypeVisible)
On Error GoTo 0
.AutoFilter
End With
Application.ScreenUpdating = True

If rngVis Is Nothing Then
MsgBox sFind & " Nenalezeno."
Else
For Each VisCell In rngVis.Cells
MsgBox "Naskenované číslo: " & VisCell.Sheets("Díly").Cells(VisCell.Row, "A").Text & vbNewLine & _
"Vyhledáno: " & VisCell.Sheets("Díly").Cells(VisCell.Row, "B").Text
Next VisCell
End If

End Sub

tak nech si nadefinuje výsledkový stĺpec neviditeľný a na čudlík ho zviditeľní. Keď už silou mocou mačkať čudlík...
Alebo si určí napr bunku A1 na zápis "scanovaného" čísla a čudlíkom spustí makro, ktoré naplní scanované číslo do prvej prázdnej bunky stĺpca A a do stĺpca B k tomu naplní vzorec SVYHLEDAT... a je to aj s mačkaním :-D a keď veľmi chce, môže zároveň prelepiť výsledok vzorca jeho vlastnou hodnotou