Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem /EXCEL/ Po výběru z rozevíracího seznamu vytvoření nové buňky?

Dobrý den,

prosím Vás, víte někdo nebo jestli vůbec existuje taková možnost, že když mám rozevírací seznam a vyberu jeden výběr, tak se mi pak vytvoří nová buňka (nejlépe nový sloupec), kde budu moci zapisovat data určené pro můj zvolený výběr?

Pro příklad - v otevíracím seznamu mám tři možnosti (all, no, treshold). Po výběru prvních dvou se nic nestane, ale jakmile vyberu treshold, tak potřebuji napsat nebo nejlépe opět vybrat treshold (úroveň - od 0,1 do 5).

Setkal se někdo někdy s takovým problémem, prosím Vás?

Děkuji mnohokrát za pomoc

Ano, v Excelu jde udělat (téměř) vše.
Nepíšeš nic o mumístění toho seznamu (Formulář? Přímo na listu?), ani o typu (Ovládací prvek? Ověření dat?), takže rada bude jen obecná:
Navaž na rozevírací seznam makro, kde zjistíš vybraný prvek z toho seznamu a případně vložíš sloupec příkazem

Range(<oblast>).EntireColumn.Insert

Místo <oblast> napíšeš adresu buňky (nebo oblasti, nebo sloupce), kam chceš vložit ten sloupec - např. Range("C1")..., Range("E:E")... apod.

Neviem, či dobre chápem, ale predstav si, ak v jednej položke si zvolíš treshold a tým vyvoláš možnosť zadania úrovne, tak sa Ti akože má vložiť bunka alebo stĺpec...
Ok a teraz vložíš treshold pre druhú položku... To má znova vykonať posun buniek?
To by bol chaos.
Databázová tabuľka (ak to však smeruje na takúto tabuľku...) musí mať rovnakú štruktúru v každom riadku, takže by som to riešil tak, že proste bude existovať stĺpec, v ktorom bude hodnota zvolená prvým rozovieracím zoznamom. Za tým by mal byť trvale stĺpec vyhradený pre hodnotu treshold. Keď nebude treshold vybraný, tak táto bunka proste bude prázdna alebo nulová. Ak vyberieš treshold, tak do toho stĺpca sa bude zapisovať hodnota úrovne tresholdu.
Takýmto spôsobom makrá nepotrebuješ, keďže zoznam máš vložený formou overenia dát.
Druhý stĺpec (hodnota tresholdu) môže mať nadefinované možné hodnoty tiež formou overenia dát, ale vlastným vzorcom (v ktorom pripustíš stavy v závislosti na tom, či bol v predošlej bunke zvolený treshold).
Je to ale dosť kostrbatá cesta. Makrami a užívateľským formulárom by to bolo elegantnejšie, ale túto cestu, ako vravíš, nepoznáš.
A napokon, na základe Tvojho veľmi krátkeho naznačenia, čo potrebuješ, nie je isté, či hovoríme o tom istom...

Aha. K seznamu vytvořenému jako ověření dat žádné makro nenavážeš, musel bys na to jít přes události listu.
Ale možná že Ti bude stačit návod, jak vytvořit propojené (závislé) seznamy ověření dat.

Podobně jako robert13 i já tápu v zadání, nedokážu si nějak představit, co vlastně potřebuješ. Nemáš nějaký přesnější popis s obrázkem, nebo lépe přímo ten soubor, do něhož třeba zapíšeš, čeho chceš dosáhnout?

(Abys sem mohl připojit obrázek nebo soubor, musíš se zaregistrovat; bez registrace budeš muset obrázek hodit na nějaký imageserver a soubor na nějaký filehosting).

Zdravím,

prosím Vás, můžu se s někým z vás spojit, protože můj problém se rozrostl. Nevyjde to tady napsat. Mám vytvořit formulář, kde je pár podmínek a seznamů. Jen bych potřeboval se odpíchnout. Pak se to jen a jen opakuje. Můžeme se klidně domluvit na finanční odměně. Moc by mi to pomohlo.

Děkuji mnohokrát