Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaměstnání -skládání pc

Dobry den, po škole(průmyslové IT) bych si chtěl sehnat práci -sestavování PC, instalace sw apod. U nějaké firmy např. CZC ,ALZA apod. A chtěl bych se zeptat jaký plat má tento post a kolik hodin denně musí pracovat a jak to je se směnama. Já bych chtěl jenom ranní 8 hodin denně. Je tento post nějak náročny jak fyzicky tak psychycky? Předem díky.

Tohle dělá kdejaký garážmistr, takže plat asi nic mnoho. Jiné kafe by bylo, kdybys dělal servis - dá se /při/vydělat dost (osobní zkušenost), ale musel bys být poněkud akčnější: neomezovat se "pracovní dobou" a být k dispozici furt, nejlépe okamžitě zasáhnout a řešit. To se ale dnešní young generation moc nechce...

Takže mi tuhle práci nedoporučujete ? A jakou by jste mi doporučili, ve škole se učíme programovat, psát v příkazovém řádku (linux,windows), počítačové sítě,"sítařina" apod. Programování mě moc nebaví, tak nwm.

skládání pc je skoro pásová práce za minimální mzdu. pokud bys nechtěl navždy bydlet u rodičů, takovou prací na 8h ranní by ses neuživil.

instalace sw: to už je práce hodná garážníka na vlastní triko. s tím začínat bez nulových kontaktů, zkušeností s pc, bez zázemí ve svém baráku je sebevražda.

s nulovou praxí (bez znalostí, bez programování, bez jazyků) by tě u nás ve fabrice po zapracování vzali jako systémovou obsluhu na 2- až 4-směnný provoz. údržbáři mají lepší plat (jen mírně nad celostátním průměrem) a stejnou směnnost.

z moravského krumlova ti asi nehrozí skládat pc pro firmy, které mají centrály (a své manufaktury) stovky kilometrů daleko.

na vaší průmyslovce neopruzují různé firmy, že chcou lidi? neříkají, co požadují?

jestli chceš peníze, běž dělat do škodovky. piech tam vydíráním dodavatelů zvýšil rabat škodovce a poslal kvalitu do prd..., takže tam jsou slušné platy.

edit:
domácnosti se budou čím dál víc internetovat, kdejaký krám bude na domácí síti (domovní zvonky, kamery, alarmy, topení, stream videa), polovina těch hovadin bude přistupovat ven na nějaké cloudy.
v instalaci a nastavení se bude muset někdo vyznat a lidstvo je přitom čím dál pitomnější (viz windows 8-10).
u navrhovací a montážní firmy pro tyto krámy bys mohl mít jen denní směny - radši nepíšu "ranní".

Jestli by neblo lepší se živit "Poctivou prací"
Pokud chceš být v oboru IT a mít slušný plat tak to chce umět aspoň anglicky, umět trochu programovat a pak nejlíp něco speciálního co podniky potřebují třeba analýza dat MSSQL a pod. Měl jsem mladého kolegu který studoval tady http://www.vspj.cz/zajemce-o-studium/bakalarske-st udium/aplikovana-informatika
A byl dobrej... Pak už by se dalo někde chytit. Já bych osobně obětoval ještě nějaký rok života učením.

Vlada

Vystudovaných "ajťáků" jsou plný úřady práce. Především těch středoškolských, protože střední škola, upřímně řečeno, naučí prdlajz. S takovou můžeš dělat akorát tak toho skládače počítačů, což je práce, kterou se naučí i šikovnej truhlář. Na skutečnou IT práci za slušný prachy si firma najde někoho s vysokou školou, nebo se slušnou praxí.

Taky to každýmu říkám, že dneska to je jako lego - konektory jsou všechny klíčované a pokud to tam bez výrazně velké síly pasuje a vleze, tak to tam patří.
Dřív to byla jiná prdel, především najumperovat desku. Stačilo dát blbě jeden jumper a CPU sis mohl vystavit jako smutnou trofej na poličku.