BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Vystudovaných "ajťáků" jsou plný úřady práce. Především těch středoškolských, protože střední škola, upřímně řečeno, naučí prdlajz. S takovou můžeš dělat akorát tak toho skládače počítačů, což je práce, kterou se naučí i šikovnej truhlář. Na skutečnou IT práci za slušný prachy si firma najde někoho s vysokou školou, nebo se slušnou praxí.
Skládání počítače se naučí i cvičená opice. Dneska už je to v podstatě jenom nalezení díry, kam daná komponenta pasuje.
Taky to každýmu říkám, že dneska to je jako lego - konektory jsou všechny klíčované a pokud to tam bez výrazně velké síly pasuje a vleze, tak to tam patří.
Dřív to byla jiná prdel, především najumperovat desku. Stačilo dát blbě jeden jumper a CPU sis mohl vystavit jako smutnou trofej na poličku.
Nejen jumper, i samotné CPU pasovalo do socketu při jakémkoliv otočení.
Socket 7 už měl v jednom rohu chybějící pin coby klíč. 486 se tuším ještě otočit daly, ale taky tehdy neskládal PC každej, kdo měl do prdele díru.
Otočit se /pokud si dobře vzpomínám/ daly ještě jedničky Pentia. Jumperování skončilo /tuším/ až někde u P2. Pamatuju ještě skládání 2/386, ale tam byly CPU integrované přímo na prknu. Panebože, já snad pamatuju i Stonehenge
...
Pentia se otočit daly, když byl skládač nedočkavý a použil hovadskou sílu a ohnul rohový pin. Jinak tam byl ZIF socket a procesor do něj musel zapadnout sám.
Jo, máš pravdu - tam už klíč byl.