
Zaměstnání -skládání pc
Dobry den, po škole(průmyslové IT) bych si chtěl sehnat práci -sestavování PC, instalace sw apod. U nějaké firmy např. CZC ,ALZA apod. A chtěl bych se zeptat jaký plat má tento post a kolik hodin denně musí pracovat a jak to je se směnama. Já bych chtěl jenom ranní 8 hodin denně. Je tento post nějak náročny jak fyzicky tak psychycky? Předem díky.
Vystudovaných "ajťáků" jsou plný úřady práce. Především těch středoškolských, protože střední škola, upřímně řečeno, naučí prdlajz. S takovou můžeš dělat akorát tak toho skládače počítačů, což je práce, kterou se naučí i šikovnej truhlář. Na skutečnou IT práci za slušný prachy si firma najde někoho s vysokou školou, nebo se slušnou praxí.
Skládání počítače se naučí i cvičená opice. Dneska už je to v podstatě jenom nalezení díry, kam daná komponenta pasuje.
Taky to každýmu říkám, že dneska to je jako lego - konektory jsou všechny klíčované a pokud to tam bez výrazně velké síly pasuje a vleze, tak to tam patří.
Dřív to byla jiná prdel, především najumperovat desku. Stačilo dát blbě jeden jumper a CPU sis mohl vystavit jako smutnou trofej na poličku.
Nejen jumper, i samotné CPU pasovalo do socketu při jakémkoliv otočení.
Socket 7 už měl v jednom rohu chybějící pin coby klíč. 486 se tuším ještě otočit daly, ale taky tehdy neskládal PC každej, kdo měl do prdele díru.
Otočit se /pokud si dobře vzpomínám/ daly ještě jedničky Pentia. Jumperování skončilo /tuším/ až někde u P2. Pamatuju ještě skládání 2/386, ale tam byly CPU integrované přímo na prknu. Panebože, já snad pamatuju i Stonehenge
...
Pentia se otočit daly, když byl skládač nedočkavý a použil hovadskou sílu a ohnul rohový pin. Jinak tam byl ZIF socket a procesor do něj musel zapadnout sám.
Jo, máš pravdu - tam už klíč byl.