
Zaměstnání -skládání pc
Dobry den, po škole(průmyslové IT) bych si chtěl sehnat práci -sestavování PC, instalace sw apod. U nějaké firmy např. CZC ,ALZA apod. A chtěl bych se zeptat jaký plat má tento post a kolik hodin denně musí pracovat a jak to je se směnama. Já bych chtěl jenom ranní 8 hodin denně. Je tento post nějak náročny jak fyzicky tak psychycky? Předem díky.
Tohle dělá kdejaký garážmistr, takže plat asi nic mnoho. Jiné kafe by bylo, kdybys dělal servis - dá se /při/vydělat dost (osobní zkušenost), ale musel bys být poněkud akčnější: neomezovat se "pracovní dobou" a být k dispozici furt, nejlépe okamžitě zasáhnout a řešit. To se ale dnešní young generation moc nechce...
Takže mi tuhle práci nedoporučujete ? A jakou by jste mi doporučili, ve škole se učíme programovat, psát v příkazovém řádku (linux,windows), počítačové sítě,"sítařina" apod. Programování mě moc nebaví, tak nwm.
To skládání musíš brát navíc ke své normální práci. Na tom se nevydělá. CZC.cz skládá zdarma. Možná to tam jejich zaměstnanci dělají navíc a zadarmo taky.
Zdarma nikoliv, marže... Jinak jak psáno, tohle může dělat kdokoliv a pokud nic neumí, pak raději aspoň ta vysoká.
Zdarma,ti zaměstnanci to mají ve své náplni práce. Myšleno,že nemají pozici - skládač komplů.
Jestli by neblo lepší se živit "Poctivou prací"
Pokud chceš být v oboru IT a mít slušný plat tak to chce umět aspoň anglicky, umět trochu programovat a pak nejlíp něco speciálního co podniky potřebují třeba analýza dat MSSQL a pod. Měl jsem mladého kolegu který studoval tady http://www.vspj.cz/zajemce-o-studium/bakalarske-st udium/aplikovana-informatika
A byl dobrej... Pak už by se dalo někde chytit. Já bych osobně obětoval ještě nějaký rok života učením.
Vlada
Vystudovaných "ajťáků" jsou plný úřady práce. Především těch středoškolských, protože střední škola, upřímně řečeno, naučí prdlajz. S takovou můžeš dělat akorát tak toho skládače počítačů, což je práce, kterou se naučí i šikovnej truhlář. Na skutečnou IT práci za slušný prachy si firma najde někoho s vysokou školou, nebo se slušnou praxí.
Skládání počítače se naučí i cvičená opice. Dneska už je to v podstatě jenom nalezení díry, kam daná komponenta pasuje.
Taky to každýmu říkám, že dneska to je jako lego - konektory jsou všechny klíčované a pokud to tam bez výrazně velké síly pasuje a vleze, tak to tam patří.
Dřív to byla jiná prdel, především najumperovat desku. Stačilo dát blbě jeden jumper a CPU sis mohl vystavit jako smutnou trofej na poličku.
Nejen jumper, i samotné CPU pasovalo do socketu při jakémkoliv otočení.
Socket 7 už měl v jednom rohu chybějící pin coby klíč. 486 se tuším ještě otočit daly, ale taky tehdy neskládal PC každej, kdo měl do prdele díru.
Otočit se /pokud si dobře vzpomínám/ daly ještě jedničky Pentia. Jumperování skončilo /tuším/ až někde u P2. Pamatuju ještě skládání 2/386, ale tam byly CPU integrované přímo na prknu. Panebože, já snad pamatuju i Stonehenge
...
Pentia se otočit daly, když byl skládač nedočkavý a použil hovadskou sílu a ohnul rohový pin. Jinak tam byl ZIF socket a procesor do něj musel zapadnout sám.
Jo, máš pravdu - tam už klíč byl.