Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Excel: Roleta v buňce

Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat, jestli byste mi prosím poradili. Mám takový to problém.
V Excelu mám udělanou tabulku a nad tou tabulkou mám buňku pro datum. Potřeboval bych si vybrat roletou den, např. 1.12.2016. Do tabulky pod tímto dnem bych si vložil data a třeba v následující den, kdybych si vybral den 2.12.2016, tak bych si mohl do tabulky pod tímto dnem vložit jiné data. Ale aby ty data pod jednotlivými dny zůstaly, abych třeba na konci měsíce mohl dny porovnávat. Ještě to zkusím jednou a jednodušeji na jednoduchém příkladu vysvětlit... V roletě si vyberu 1.12.2016 a do tabulky pod vyrobenými kusy napíšu třeba 50. Druhý den vyberu z rolety 2.12.2016 a vepíšu 70. A tak to bude pokračovat až do 31.12.2016. Ale aby data zůstávaly pod jednotlivými dny. Já si umím vytvořit roletu pro dny, ale když si vyberu jiný den, tak akorát přepíšu tu hodnotu z minulého dne...
Pochopili jste mne? Nevím, jestli jsem to napsal srozumitelně, protože to je příklad na vysvětlení formou psaného slova docela komplikované...

Ale děkuji za jakoukoli radu a připomínku.

Děkuji.

S pozdravem
Rosťa

...nepochopili... teda aspoň ja nie :-D

1)
Roletou vyberáš deň? Tak vybraný deň sa nemôže v rolete prepisovať...Roleta je naviazaná, predpokladám, na zoznam dní a index vybraného výsledku sa prepíše do previazanej bunky...

2)
Keď máš pod roletou tabuľku, aký význam má vyberať roletou deň? Proste do tabuľky do príslušného dňa zapíš do vedľajšej bunky počet vyrobených kusov...

3)
Pokiaľ to má len ušetriť rolovanie v tabuľke a roleta ťa má len nastaviť na bunku pri tomto dátume, tak k tomu bude potrebné makro naviazané na zoznam... A bude potrebné použiť vhodné priečky, aby Ti to pri nastavení neodrolovalo dátumovú roletu...

Samozřejmě ta tabulka není tak jednoduchá. Je dosti velká a vpisuje se tam hodně dat. Ale chci předejít tomu, abych nemusel mít 31x listů (dní), udělané jako 1.list - 1.12.2016, 2. list - 2.12.2016, 3. list - 3.12.2016 atd.... A jednoduše mít jen jeden list ve kterém přepínám dny...

a nedajú sa k jednotlivým dňom zapisovať údaje vo forme databázy?
T.j. jeden deň je jeden riadok a do buniek tohto riadka môžeš zapísať x údajov?

Medzitým som Ti urobil ukážku toho, čo som písal v predošlom poste...
Tento princíp môžeš využiť podľa svojich potrieb, prípadne sa to upraví podľa konkrétnej požiadavky.
Pokiaľ však nevieme konkrétnosti, ťažko radiť.

Keby si poskytol ukážku toho, čo už máš a ako si to predstavuješ, bolo by to jednoduchšie...

Mimochodom... pri otváraní zošita sa makrom dá zariadiť priamy skok do bunky s aktuálnym dátumom, aby nebolo potrebné vyberať dátum roletou...
Samozrejme, roleta ostane pre prípad, že chceš prejsť na iný dátum...

Prikladám s úpravou na automatický prechod do bunky s "dnešným" dátumom pri otváraní zošita...

T.j. Keď to budeš otvárať zajtra, nastaví sa Ti automaticky bunka pri dátume 16.12.2016

Pokiaľ budeš mať jednotlivé mesiace v jednotlivých hárkoch, dá sa makro upraviť tak, že pri otváraní Ťa prepne automaticky na hárok príslušného mesiaca a do riadka príslušného dňa atď atď...

Samozrejme, pri otváraní súboru je potrebné odsúhlasiť makrá...

nadefinovať si v bunkách Excelu "náhľadovú" tabuľku, ktorá by sa napĺňala podľa vybraného dátumu nie je problém. To sa dá pomocou funkcií INDIRECT, INDEX a pod.
Napriek tomu sa však dáta budú naťahovať z tabuľky vo forme databázy, t.j. prvá bunka riadka = deň a v danom riadku bude VŠETKO.
Naukladať x takýchto tabuliek pod seba je nezmysel.
Nie je však možný automatický prepis hodnôt cez takúto "náhľadovú" tabuľku. Muselo by sa použiť makro, ktoré z náhľadovej tabuľky poprenáša bunky do príslušného riadka.
Náhľadová tabuľka by mohla byť na samostatnom hárku...
Ako píše pme, dá sa to aj prostredníctvom užívateľského formulára VBA, avšak previazanie si vyžaduje program podobný vyššiespomínanému makru. Priame previazanie textového poľa užívateľského formulára na aktuálnu cieľovú bunku je problematické. Nešťastím býva zachovanie formátov vo formulári VBA ako bunke Excelu a naopak...