Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EasyCAP instalace a nastavení programu při převodu VHS na DVD

Ahojte, prosím, kdo by měl v tomto předvánočním shonu trpělivost polopaticky odpovědět absolutní amatérce na několik otázek?
Sjela jsem youtube videa, která se EasyCabem zabývají a nenašla jsem řešení, díky.
Rozhodla jsem se rodině k Vánocům převést VHS na DVD a už se tím mořím od prázdnin, už mi moc času nezbývá :)

Instalovala jsem EasyCAP z přiloženého CD, instalace, jak se zdálo, proběhla zdárně, nicméně se mi zařízení ve správci zařízení zobrazuje mezi řadiči zvuku a her jako OEM Device, je to tak správně? Po propojení kabelů, vložení VHS do přehravače a nastavení ve video programu se mi však video z vhs na pc nezobrazuje.Prosím, jak bych měla postupovat?

Jaké má být zapojení kabelů vedoucí z EasyCABu k VHS přehravači? Na různých videích jsem viděla různé propojení barev, je to stejná barva na stejnou barvu?

Můžete mi prosím poradit nejlepší nastavení přiloženého softwaru na CD pro záznam (Honestech TVR 2.5) z VHS?

Díky za váš čas

"Sjela jsem youtube videa... nenašla jsem řešení" to snáď nie!
" instalace, jak se zdálo, proběhla zdárně..." tak prebehla alebo sa Ti to len zdálo ? Na aký OS si to nainštalovala?
" zařízení zobrazuje mezi řadiči zvuku a her jako OEM Device" - obrázok by pomohol...
"Jaké má být zapojení kabelů vedoucí z EasyCABu k VHS přehravači?" - ako to máš zapojené? obrázok by pomohol...

"nejlepší nastavení přiloženého softwaru na CD pro záznam (Honestech TVR 2.5) z VHS?" ten software nepoznám, čiže netuším aké možnosti tam sú...

opäť platí, ak sa nevieš vyjadriť = odfoť podrobnosti !

Taká drobnosť: po vložení kazety do prehrávača si stlačila na prehrávači tlačítko Play ???

hledat řešení na youtube nedoporučuješ?zkoušla jsem to prvně..
instalace proběhla kompletně, včetně restartu počítače, instalovala jsem ho na windows Home premium 7 64
zařízení se zobrazuje jako OEM Device-viz prtscr obrazovky
zatím jsem kabely zapojila barvu na barvu-viz 2 fota, ve videich jsem ale videla i zlutou na cervenou, atd, proto me to zmatlo
nainstalovala jsem si krome Honestechu TVR 2.5 i Ulead Video Studio

ano, play jsem na prehravaci zmackla :))

díííky moc, že to se mnou sdílíš, jsem z toho na prášky

co bych mohla jeste ofotit?

EasyCap je toto?:

[https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1QLDYIXXXXXbWXXXXq6x  XFXXXC/USB-Easycap-DC60-STK1160-Solutions-with-3IC  S.jpg]

Pak je to zcela blbuvzdorné - žlutý cinch je kompozitní Video-IN, červený a bílý cinch pak Audio-L a -R (tedy vše VSTUPy). Připojíš k videu na adekvátní VÝSTUP, tj. buď S-VIDEO (černý konektor), nebo pomocí těch cinchů. Pokud má video jen SCART, existují redukce na kompozit nebo S-Video.

https://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986. htm

(pozor, aby přepínač na redukci byl správně na OUT)

[https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f4&cd=MK384&i=1.jpg ]

1. Alt+prtcr neznam, diky, budu pouzivat
v návodu jsem se dočetla, že bych měla zařízení najít právě v této kategorii "Ve správci zařízení klikněte na Řadiče zvuku videa a her, měl by se zobrazit STK1160"
když EC vypojím, prave to zarizeni OEm zmizi-co ten nazev vlastne znamena?

to zarizeni je ono, ktere jsi poslal, jen k tomu nemam tu cernou krabicku output/input.

blbuvzdorne tedy asi znamena barvu na barvu, zkusim vlozit obrazek, jak to mam zapojeno

VeBDlD.png
Hgi32v.png

Jedna technická:

1.) Ten videorekrodér nepoznám, ale udivuje ma prečo pcháš konektory do IN = čiže vstup ??? Chcelo by to vopchať do OUT = výstup (možno to má dierky aj vzadu ???)
2.) To OEM asi nebude správne...malo by sa to identifikovať zrejme inak = treba iné správne ovládače...

už mám kabely zapojené správně-vzadu a stále se ve vidoe programu nezobrazuje nahrane video na VHS, jen černá obrazovka
takže si myslíš, že je zakopaný pes v ovladačích, není tedy zřejmě správně nainstalovany ten EasyCAP, hledala jsem ruzne ovladace na netu a nic rozumneho se mi nepodarilo najit

"měl by se zobrazit STK1160"

potom by som skúsil niečo z tohto: http://www.driverscape.com/download/syntek-stk1160

aj tak to bude alchýmia, pretože, aký presne čip je v tom "bazmeku" osadený Ty zrejme nezistíš...

Ešte jedna vec mne osobne vŕta v hlave:

Ten DVD prehrávač tzv. "combo" vie aj takéto niečo: Přehrávání VHS při současném nahrávání na DVD...prečo neurobíš DVD rovno v tom zariadení??? a pcháš to do PC ???

dobrá poznámka, proč to neudělám rovnou v zařízení..nevím, jak na to, zřejmě to to zařízení nepodporuje. Pročetla jsem celý návod a zjistila jen, jak přehrát video z DVD na VHS, ale opačně to asi nejde. Nebo je to blbost, aby to nešlo?
kabely mám teď už snad správně, odinstaluji a nainstaluji tedy ovladače znovu, a uvidíme.
bGrW2Q.jpg

v návodu jsem se dočetla, že bych měla zařízení najít právě v této kategorii "Ve správci zařízení klikněte na Řadiče zvuku videa a her, měl by se zobrazit STK1160"

To platí pro WindowsXP, nikoli však pro Vista a vyšší!

Dále:
- Stále jsem neviděl jak vypadá ta záložka "Zařízení pro zpracování obrázků"
- Podle fotek máš zapojení IN-IN, to samozřejmě nedává smysl. z videa musí jít OUT, který připojíš na IN zachytávací karty
- reinstalace SW nedává smysl, pokud SW na zachytávání neřve, je velmi pravděpodobně vše v pořádku.

Někdy je problém, když USB zařízení zastrčíš PŘED instalací SW. Zkus to OEM Capture odinstalovat včetně odebrání software, restart, pak znova instalovat SW k zařízení a pak strčit to USB do JINÉHO portu.

Tohle bylo typické třeba ve W7, když se připojila tiskárna před instalací SW, na ten USB port se "chytnul" nějaký generický ovladač (právě to OEM Capture na to vypadá) a byl docela problém se ho zbavit.

tak jsem na tom pořád stejně, dvakrát odinstalováno a nainstalováné a stále je to OEM Capture, driver, který jsem stáhla, nefunguje-ani se nespustí instalace, když jsem k němu ukázala cestu ze správce zařízení, tak vyskočilo, že ten nejlepší ovladač už je nainstalovaný

To právě může být ten problém - byla ta odinstalace včetně odebrání SW ??? Zkusilas to po nové instalaci zastrčit do jiného USB portu ??? Při té odinstalaci by to mělo být zastrčené, pak VYJMOUT, instalovat a znovu zastrčit (nejlépe do jiného USB).

Hlavně to po odinstalaci (s tím zatržením je to správně) vyjmout, restartovat a zastrčit až PO nové instalaci (a jak jsem psal, zkusit jiný USB port). Jednou jsem už zažil, že ten USB port byl prostě "zachvácený" nějakým generickým ovladačem a nešel "přeinstalovat", bylo to tedy na W7.

našla jsem tento článek, který jsem doufala, že mi pomůže, tolik mu nerozumím, nicméně jsem zkusila dle návodu, použít ovladač autora a nahradit jím ten původní na cd, stále jsem jen OEM Capture, o kterém se ale v článku též zmiňují, že by to bylo přeci jen dobře?
http://clintboessen.blogspot.cz/2014/07/could-not- initialize-capture-device.html
1. zkoušla jsem obe verze instalace, i s vlozenym graberem, i vlozeni az po instalaci
2.mám windows 7 64, ano, ovladač má název pro tento systém

OMG! Proč máte všichni tu sebedestrukční tendenci hned instalovat kdejaký SW?! Proč nejprve nezjistíš, zda máš podporovaný systém (viz návod k tomu USB sráči), a zda se objevuje nějaká chybová hláška? Pokud ti nevyskakuje, není důvod laborovat s drivery - to naopak může taky skončit tak, že na tom daném PC už bez reinstalace celého OS tenhle USB sráč už nikdy fungovat nebude!

V tom blogu píší, že je dobré odpojit webkameru nebo "disable" její ovladače ve správci zařízení (pokud kamera nejde odpojit, což u NB asi nejde). Že to může blokovat použití toho Capture (program místo něj použije tu webkameru). Když spustíš program pro "zachytávání" máš už VHS spuštěné? Program se spustí bez nějakých problémů? Lepší je při zkouškách mít kazetu spuštěnou někde "uprostřed", kde už je "signál", začátek kazety bývá bez signálu. Ještě pro všechny případy, ověř, zda na těch CIHCH je signál (připojit TV). Co se na tom programu dá nastavit, není tam nějaká volba NTSC/PAL?

Ta instalace tedy snad je správná, když se tam zmiňují o OEM device. USB zařízení se instalují vždy před vložením (popřípadě si vložení samy vyžádají).

ano, ve správci zařízení jsem dala webcameru zakázat.
Mám dva programy na přehrávání videa z vhs - přiložený Honestech a v obou lze v záložce capture, vyber source navolit, zda chci přehrávat z webcamery, nebo z OEM Device, nyní, po odpojení webkamery, tam mám rovnou navolené OEM.

když spouštím zachytávací program, mám už vhs rozjeté, jede mi tu celý den tam a zpět, takže určitě byla šance kazetu chytit někde uprostřed. Oba zachytavaci programy se spousti bez problemu.
vhs přehravač připojuji k tv tim placatym kabelem (scart?), na tyto barevné kabely nemám v tv díru. Když ho připojím scartem, v tv video z kazety vidím. Napadlo Tě, že by mohly být nefunkční ty výstupy?takže bych měla zkusit koupit tu redukci ze skartu na barevné kabely, jak je na fotce výše?
V tom programu lze navolit :
6FE6gQ.png
HNj6Xt.png

Co volíš? Mělo by to být Composite a PAL B nebo G. Ty CINCH i SCART výstupy by snad měly jet současně, ale čert nikdy nespí. Kupovat redukci asi ne, zkus třeba na audio připojit sluchátko (i nějak nouzově, tu špičku jack-u na střed CINCH a "dřík" jack-u na "obal" CINCH, mělo by to aspoň slabounce hrát. Jinak na TV bývá ten CINCH vstup zepředu nebo zespoda apod., často pod deklíkem.

Aha. Tak myslím, že jsme doma! :i:
NTSC je naprosto jiná TV norma než u nás používaný PAL. Pokud jsi tam nechala NTSC (norma používaná v USA), je logické, že jsi nic neviděla!
Všechno plyne z toho, že o digitálním videu na PC nevíš v podstatě vůbec nic. Půl roku to necháš ležet a teď si myslíš, že to za pár dnů zmákneš? Možná ano, ale i když to rozchodíš, můžeš narazit na další problémy (např. "zubaté" hrany způsobené rozdílnými režimy prokládání, rozpadlá synchronizace zvuku s obrazem, atd. atd.). A to už rozhodně není tak triviální, jako volba správné TV normy!
Za těch pár měsíců jsi mohla o digitálním videu aspoň něco nastudovat, doporučuji tento web: navody.php. Ale nepočítej s tím, že to pochopíš za 2 - 3 dny, počítej s pár týdny až měsíci.
Nejlepším řešením pro Tebe by asi bylo svěřit přepis z VHS na DVD profesionálům, dělá to dost firem. Ale v takto šibeničním termínu už bys to do Vánoc asi nestihla...

Díky machře, za tip, ale i po navolení normy PAL G, nebo PAL B , je obrazovka černá. Půl roku jsem to nenechala ležet, neboj, řešila jsem spoustu komplikaci kolem přehravače a nakupu grabberu. Budeš se možná smát, ale na youtube to vypadá taaak jednoduše...a já té jednoduchosti uvěřila. Věřila jsem, že už mě od cíle dělí jen kousek..
za web s návody dík

Ako to uz bolo spomenute prepis VHS na DVD je lepsie nechat na profesionalne firmy a to zvlast vtedy ak tych kaziet nieje viac ako 10. Kto videl ako kvalitne to dokazu v tychto studiach previest na DVD uz sa nikdy nebude paprat podomacky s nejakym EasyCAP. Da sa to, ale na to aby to aspon trochu normalne vyzeralo je potrebne mat videoprehravac v perfektnom udrziavanom stave, vycistenu paskovu drahu, pasky nesmu byt poskodene (zvlnene) a nesmie to mat zosuchane hlavy. Mat take video by znamenalo zrejme ho teraz kupit, alebo si ho dat najprv opravit a nastavit. Ovsem bez jednej specialnej veci, ktoru maju v studiach budu farby vyzerat dost divne. Ta vec sa vola TBC (korektor casovej zakladne).

ahojte, mám převelkou radost, nevím, která z vašich rad pomohla, zkusila jsem vše, nakonec v jednom, ze zaznamenávacích programů (v Honestechu) jsem nejdříve slyšela zvuk a po restartu pc i video, jsem šťastná jak blecha a vrhám se na ukládání do pc. Zabojuji ještě se správnou volbou formátů tak, aby byl obraz co nejlepší, kdybyste někdo prosím věděl, co mám zaklikat, tak budu moc ráda, přikládám screeny možných nastavení. Video je díky Bohu ucházející, řekla bych, taková kvalita, jako na VHS.
319CmX.png
4JmKVn.png
eTmCyl.png
Moc moc děkuji všem za rady a přeji pohodové sváteční dny

To jsem sám rád. Pokud budeš ještě dělat nějaké úpravy (odstřižení začátků, konců, rozdělení), použij MPEG2. Tím pádem ale ty další obrazovky budou trochu jiné. Rozlišení klidně nech 720 x 576, i když vstup VHS to nemá. Spíš se drž default hodnot. Po sestřihu to můžeš uložit jako MPEG4 (bude to menší) nebo jako DVD pro vypálení, popřípadě zase jako MPEG2 a z toho to DVD později uděláš (asi nejuniverzálnější).