Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Excel - řazení hodnot

Zdravím všechny, chtěl bych se prosím zeptat těch, kteří to vědí nebo těch, kteří s tím mají zkušenosti... Mám jednoduchou tabulku dvou sloupcích. První sloupec A dejme tomu "jména" (Petr, Pavel, Lukáš, Jan :-) ). Druhý sloupec B je počet minut, např. které strávili u počítače "Celková doba [min]". Chtěl jsem tuto tabulku seřadit dle "Celková doba [min]" podle velikosti sestupně. Vždy mi to fungovalo, ale teď se to popřehazuje nějak divně, žádný řád v tom není a ještě k tomu se nezachovaly jednotlivé řádky jako konstanty (jakože Petr i po seřazení má stejnou celkovou dobu strávenou u počítače jako před seřazením - to se nezachovalo)... Nevím čím to je. Napadlo mne, že to bude tím vzorcem, tak jsem si vytvořil další sloupec C, jen triviálně vzorcem =A1 a protáhnul dolů... Ale stejný problém. Zkoušel jsem i v pomocném sloupci funkci rank a seřadit dle této hodnoty, ale opět nic..... Také jsem se díval na formát buněk a změnil je na číslo, ale nic se nezměnilo...
Mohli byste mi pomoci, prosím?

Děkuji.

Rosťa

že to bude tím vzorcem

1)...akým vzorcom? píšeš, že v 1. stĺpci máš mená svätých a v druhom počet minút... tak aký vzorec?
2) Dávaš triediť celé pole (dôvod nezachovania priradenia pôvodných časov pôvodným menám) podľa stĺpca s časmi?
3) dávaš do tretieho stĺpca mená a potom to triediš podľa stĺpca s "kópiami" mien?!?!
4) C1=A1 ? T.j. nemáš záhlavie? Potom si pri triedení vyberieš, že pole je bez záhlavia? (dôvod nesprávneho zaradenia 1. riadka)

1) Omlouvám se, zapomněl jsem to zmínit - sloupec B je vypočten trochu obsáhlejším vzorcem.
2) Ano, seřazuji celou tabulku podle sloupce B (sestupně), aby se zachovalo propojení mezi jednotlivými sloupci.
3) Opět se omlouvám- Do třetího sloupce jsem si zkusil triviální vzorec sloupce B samozřejmě.
4) Záhlaví mám vybrané také...

Jen upřesňuji, že se nejedná o formát času, pouze o číslo. V nadpisu sloupce je sice [min], ale to jen pro orientaci...

Áno, je to spôsobené vzorcom... a samozrejme že stačí len simulácia problému a nie je potrebný originálny súbor...

Je to fakt zaujímavé a človek by nepovedal, že to môže spôsobiť, že vyhľadávaný výraz nesmie byť zadaný celou adresou (hárok ! bunka), pokiaľ sa nachádza v aktuálnom hárku.
Takže zo vzorcov vynechaj "Data!"
T.j. v C4 namiesto Data!B4 daj len B4 (v oboch SUMIF) a takýto upravený výraz vyplň nadol.

A hotovo

P.S. pokiaľ počas tvorby vzorca prepínaš medzi hárkami, tak aj keď sa vrátiš na pôvodný hárok, Excel návrat zaznamená v plnom tvare = hárok!bunka, čo je, ako vidieť, nežiadúce (sám nechápem prečo). Bunky východzieho hárka je potrebné vo vzorci opraviť tak, aby neobsahovali samotný názov hárka ale len adresu bunky.