Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mysql db problém s češtinou

Ahoj, dostal se mi pod ruku na opravu jeden strý php web s tím, že tam blbne diakritika... koukal jsem do DB a text je tam třeba takto:

Chcete se stát členy našeho teamu?

A na webu se zobrazí:

Chcete se stát �?leny našeho teamu?

Už se tu s tím patlám celý den a nevím co s tím...

DB má nastaveno latin1_swedish_ci, a tabulky utf-8.

Zkoušel jsem v php iconv, pa jsem přímo v db zkusil toto: http://stackoverflow.com/questions/9407834/mysql-c onvert-latin1-characters-on-a-utf8-table-into-utf8 (to zmizel text úplně, naštěstí mám zálohu) a už nevím co s tím... díky za pomoc!

j, to jsem zapomněl napsat, v hlavičce mám metaeta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"

pak jsem ještě převedl všechny soubory na utf-8 (některé byly win1250 a některé iso-8859)

teĎ jsem v takovém stavu, že když dám v samotném/čistém php dotaz do db a pak dám echo utf8_decode($text_z_db); tak už se část textu zobrazí dobře, ale stále tam jsou chyby - např.:

P?�ijmeme spolupracovníky.. .v db je
Přijmeme spolupracovníky

edit:
na stránkách encodedecode.aspx jsem zkusil ten to konkrétní text zkonvertovat z iso-8859-2 do utf8 a bylo to ok...ale v php se mi to nedaří