Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel tabulka - jak automaticky vkládat názvy listů?

Zdravím, mám dotaz. Mám zde tabulku v excelu. Ve sloupci A jsou zobrazené všechny listy co jsou v tomto souboru, a já potřebuji když vytvořím nějaký list (ve všech listech je jednotná tabulka jen informace se liší) aby se mi automaticky přidal do sloupce A a zároveň informace z tabulky na jednotlivých listech vytvořených se doplňovali do jednotlivých sloupců do tabulky vyobrazené na obrázku. Doufám, že jsem to popsal trochu rozumně :D

nLoeE.jpg

Změna předmětu, původně: Excel tabulka (host)

Chce to jedno tlačidlo na sumárnom hárku, ktoré spustí makro, ktoré urobí kópiu jestvujúceho hárku, zároveň nový hárok vyprázdni, automaticky mu pridelí názov podľa aktuálneho dátumu (prípadne otvorí dialógové okno pre zadanie názvu) a zapíše tento názov do prvého stĺpca sumárneho hárka. Na načerpanie hodnôt nového hárka potom stačí pripravená kombinácia funkcií IF a INDIRECT v sumárnom hárku. Nie je však problém tým tlačidlom súčasne zadať i vzorce nasledujúceho riadka sumárneho hárka (nie tvrdé hodnoty, kvôli udžaniu väzby pri zmenách hodnôt zdrojového hárka).

takto...

1 pri otváraní súboru musíš odsúhlasiť použitie makier
2 tlačítko vykoná všetko, čo som písal v predošlom poste
3 nedá sa dvakrát vytvoriť hárok pre ten istý deň, t.j. ak to chceš skúšať viackrát, musíš vždy zmazať posledný hárok
4 tlačítko nerozlišuje mesiace, t.j. sumárny hárok nebude len pre január... proste bude vytvárať nové hárky ďalej so správnymi dátumami a bude pridávať riadky do prvého hárka
Pokiaľ budeš chcieť vytvoriť pre február samostatný sumárny hárok, tak musíš urobiť kópiu januárového sumárneho hárka, umiestniť februárový sumárny hárok ako prvý hárok a zrušiť januárové riadky údajov
5 sumárny hárok musí byť prvý a posledný hárok musí byť jedným z denných hárkov, t.j. nemôžeš pridať na koniec nejaký nesúvisiaci hárok, lebo posledný hárok je preberaný ako predloha
6 denný hárok som urobil len tak, aby si videl, akým spôsobom sa vytvorí väzba riadka údajov sumárneho hárka na rôzne bunky denného hárka

Ostatné si už na základe tohto príkladu musíš poupravovať sám (rozloženie údajov denného hárka a tomu prislúchajúci kód v Editore VBA cez kartu Vývojár Excelu)
Ovšem ak si nepochopil môj predošlý popis, obávam sa, že nepochopíš ani toto...